Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7201
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przyroda jak namalowana

Wtorek, 8 września 2009, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przyroda jak namalowana
Fot. rylit
Uczniowie Liceum Plastycznego w Cieplicach wzięli udział w dwudniowym – zakończonym dziś – plenerze w Parku Norweskim. Najlepsze ich dzieła trafią na widokówki. Wszystko z okazji dwóch tegorocznych jubileuszów.

- W tym roku zbiega się stulecie pawilonu i Parku Norweskiego z 30. rocznicą założenia Liceum Plastycznego – mówi Stanisław Firszt, dyrektor MP. Z tej okazji placówka zaprosiła do współpracy artystycznie uzdolnionych licealistów, którzy utrwalili na rysunkach lub obrazach siedzibę Muzeum Przyrodniczego i jej najbliższe otoczenie.

Dziś młodzi ludzie pracowali pod opieką Beaty Kornickiej-Koneckiej, znanej artystki plastyka oraz pedagoga z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Wszystkie prace po ukończeniu zostaną przekazane do Muzeum Przyrodniczego. – Najlepsze wydrukujemy w formie pocztówek promujących naszą placówkę – mówi Stanisław Firszt. – Będzie to zarazem debiut dla wielu uczniów i ciekawa forma prezentacji Parku Norweskiego i postawionego przed stu laty przez Eugena Fuellnera pawilonu – dodaje.

Z okazji stulecia tego pięknego zakątka uzdrowiska Muzeum Przyrodnicze już wydało serię reprintów pocztówek poniemieckich. Pokazują, jak bardzo miejsce to zmieniło się w ciągu minionego wieku. Pocztówki są dostępne dla gości muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group