Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7101
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przyroda jak namalowana

Wtorek, 8 września 2009, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przyroda jak namalowana
Fot. rylit
Uczniowie Liceum Plastycznego w Cieplicach wzięli udział w dwudniowym – zakończonym dziś – plenerze w Parku Norweskim. Najlepsze ich dzieła trafią na widokówki. Wszystko z okazji dwóch tegorocznych jubileuszów.

- W tym roku zbiega się stulecie pawilonu i Parku Norweskiego z 30. rocznicą założenia Liceum Plastycznego – mówi Stanisław Firszt, dyrektor MP. Z tej okazji placówka zaprosiła do współpracy artystycznie uzdolnionych licealistów, którzy utrwalili na rysunkach lub obrazach siedzibę Muzeum Przyrodniczego i jej najbliższe otoczenie.

Dziś młodzi ludzie pracowali pod opieką Beaty Kornickiej-Koneckiej, znanej artystki plastyka oraz pedagoga z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Wszystkie prace po ukończeniu zostaną przekazane do Muzeum Przyrodniczego. – Najlepsze wydrukujemy w formie pocztówek promujących naszą placówkę – mówi Stanisław Firszt. – Będzie to zarazem debiut dla wielu uczniów i ciekawa forma prezentacji Parku Norweskiego i postawionego przed stu laty przez Eugena Fuellnera pawilonu – dodaje.

Z okazji stulecia tego pięknego zakątka uzdrowiska Muzeum Przyrodnicze już wydało serię reprintów pocztówek poniemieckich. Pokazują, jak bardzo miejsce to zmieniło się w ciągu minionego wieku. Pocztówki są dostępne dla gości muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group