Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7385
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygotowania do przebudowy mostu w Goduszynie

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 11:23
Aktualizacja: 11:27
Autor: UM
Jelenia Góra: Przygotowania do przebudowy mostu w Goduszynie
Fot. Archiwum
Wkrótce ma się rozpocząć przebudowa wiaduktu w Goduszynie. Oferty przetargowe potencjalni wykonawcy mogą składać do 22 kwietnia br. Ten most będzie już kolejnym etapem inwestycji (nie tylko drogowych) w tej części Jeleniej Góry.

Przebudowa wiaduktu kolejowego w ciągu drogi powiatowej wraz z odcinkami chodników i dojazdami to jedna z tych prac w Goduszynie, która jest niezwykle istotna dla zagwarantowania płynnego ruchu. To nie jest długi most (35 m), niemniej bardzo ważny choćby dlatego, że przebiegająca pod nim droga stanowi coraz częściej wykorzystywany skrót od strony Zgorzelca do Szklarskiej Poręby i Cieplic, a tzw. kąt skrzyżowania pod nim sięga 90 st., stąd istniejąca tu na drodze bez skrzyżowania sygnalizacja świetlna.

Remont wiaduktu, który rozpocznie się najpewniej jeszcze przed wakacjami przyniesie w pierwszej fazie sporo zmian w komunikacji i nieco utrudnień. Autobusy MZK, które przejeżdżały przez cały Goduszyn i miały swoją pętlę w jego górnej części, będą musiały mieć okresowo inny przebieg (o szczegółach poinformujemy później) – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Konieczne zamknięcie odcinka drogi na czas remontu sprawi, że mieszkańcy domów zlokalizowanych powyżej wiaduktu będą musieli do Jeleniej Góry i Cieplic dojeżdżać przez Siedlęcin. Po zakończeniu prac przejazdy tą ulicą będą jednak nieporównanie wygodniejsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group