Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8277
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przygotowania do przebudowy mostu w Goduszynie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 kwietnia 2016, 11:23
Aktualizacja: 11:27
Autor: UM
Fot. Archiwum
Wkrótce ma się rozpocząć przebudowa wiaduktu w Goduszynie. Oferty przetargowe potencjalni wykonawcy mogą składać do 22 kwietnia br. Ten most będzie już kolejnym etapem inwestycji (nie tylko drogowych) w tej części Jeleniej Góry.

Przebudowa wiaduktu kolejowego w ciągu drogi powiatowej wraz z odcinkami chodników i dojazdami to jedna z tych prac w Goduszynie, która jest niezwykle istotna dla zagwarantowania płynnego ruchu. To nie jest długi most (35 m), niemniej bardzo ważny choćby dlatego, że przebiegająca pod nim droga stanowi coraz częściej wykorzystywany skrót od strony Zgorzelca do Szklarskiej Poręby i Cieplic, a tzw. kąt skrzyżowania pod nim sięga 90 st., stąd istniejąca tu na drodze bez skrzyżowania sygnalizacja świetlna.

Remont wiaduktu, który rozpocznie się najpewniej jeszcze przed wakacjami przyniesie w pierwszej fazie sporo zmian w komunikacji i nieco utrudnień. Autobusy MZK, które przejeżdżały przez cały Goduszyn i miały swoją pętlę w jego górnej części, będą musiały mieć okresowo inny przebieg (o szczegółach poinformujemy później) – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Konieczne zamknięcie odcinka drogi na czas remontu sprawi, że mieszkańcy domów zlokalizowanych powyżej wiaduktu będą musieli do Jeleniej Góry i Cieplic dojeżdżać przez Siedlęcin. Po zakończeniu prac przejazdy tą ulicą będą jednak nieporównanie wygodniejsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Mieszkający wyżej 12-04-2016 12:32
Niech Pan Zawiła przejedzie się z Goduszyna na Siedlęcin! A może lepiej przejdzie, bo szkoda służbowej fury.
~ 12-04-2016 13:52
Wiadukt a most to są dwie różne rzeczy. Widzę, że ktoś tu nie ma o tym pojęcia, bo używa tych słów zamiennie.
~ 12-04-2016 17:01
Jelonko, czy ty jeszcze redagujesz artykuly o zyciu miasta, ludzi i spraw politycznych? Widac martwice w dzialaniu. Okres kampanii wyborczej az kipial od newsow. Teraz - marazm. Czyzby odgorny zakaz , cenzura ? Za kazdym dniem - bzdety, bzdety, bzdety. Stalas sie brukowa gazetka. Szkoda.
~pies na głupoty 12-04-2016 20:16
Qrna wasza malowana !! Most to nad rzeką, a jaka rzeka płynie przez Goduszyn ???????
~kierowca zKowar 12-04-2016 21:26
A kiedy zrobią narescie most w Kostrzycy jak wyjezdza sie ?i co z mostem w Myslakowicach ? O godz 15-16"30 jadac do J.G stoi sie w korku . Szlak mnie trafia ze ten most w Kostrzycy juz tak z ponad 3 lata jest zwezony Niech albo go wrescie naprawia albo zabiora te betonowe bloki !!! bo mozna tam sobie lub komus auto rozwalic .
~Karol 13-04-2016 8:32
Jechałem wczoraj drogą Siedlęcin-Goduszyn. TRAGEDIA. Jeżeli tamtędy mają wracać do domu mieszkańcy Goduszyna to niech sobie zmienią samochody na jakieś terenowe. A może niech MZK pojedzie od tej drugiej strony (MZK własność miasta). Miasto funduje utrudnienia niech ponosi koszty tych utrudnień.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group