Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Przygoda ze sztuką

Wtorek, 25 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 25 lipca 2006, 13:20
Autor: Sylwia Lercher
Świat: Przygoda ze sztuką
Fot. Archiwum
Kilkunastu młodych jeleniogórzan wyjechało na kolejne Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne.

W niemieckim Schilbach rozpoczęły się wspólne zajęcia z dziedziny muzyki, mody, fotografii, tańca i rzeźby. Spotkali się na nich młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Francji. Językiem warsztatów jest angielski.

Zajęcia odbywają się pod wspólnym tytułem „Światło i cień”. Uczestnicy będą starali się wyrazić je za pomocą dźwięków, projektowanych letnich kreacji, ukazać w fotografii, będą poszukiwać światła i cienia w tańcu oraz rzeźbie i instalacjach. Uwieńczeniem pracy będzie prezentacja każdej z grup.

Jedną z nich prowadzi Jakub Zawadziło - muzyk, perkusista w zespole jazzowym „Otwarta Grupa Swingująca ODK”, instruktor muzyczny w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Pozostałe grupy prowadzą instruktorzy z Niemiec i Francji.Warsztaty to nie tylko praca twórcza, ale także wieczorki polskie, niemieckie i francuskie, dzięki którym młodzież pozna tradycje, zwyczaje i życie codzienne rówieśników innych państw.

Zorganizowanie spotkania jest możliwe dzięki współpracy Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu i niemieckiego partnera LKJ Sachsen.
Warsztaty artystyczne potrwają do 2 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group