Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2590
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 22 października 2016, 7:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 października 2016, 7:45
Autor: Anna Kaczmarczyk/ Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Bambi
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Nela rasy owczarek niemiecki, młodziutki czarny Bambi oraz siostry Lara i Luna – to kolejne zwierzaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt w jeleniej Górze, które czekają na nowy dom. O ich zaletach oraz cechach charakteru tradycyjnie opowiada Anna Kaczmarczyk, wolontariuszka schroniska.

Nela to młodziutka, 2-letnia suczka owczarka niemieckiego. Trafiła do nas z sąsiedniej gminy, więc to wielka szkoda, że nie znamy dokładnie jej wcześniejszych losów. Widać jednak, że ma za sobą trudny czas. W jej spojrzeniu czai się smutek, a nadmiernie wychudzona sylwetka wskazuje, jak wielu złych rzeczy musiała dotychczas doświadczyć. Nela jest bystrą suczką, nie da się nie zauważyć z jaką wnikliwością lustruje otoczenie, a także jak szybko uczy się nowych rzeczy. Przyswojonej wiedzy ma już bardzo dużo. Pięknie chodzi na smyczy, bezbłędnie wykonuje podstawowe komendy. Jest bardzo posłuszna w kontaktach z człowiekiem, nie ma z nią problemów wychowawczych. Nela nabiera odwagi, by okazywać swoją radość, czasami są momenty gdy zachowuje się jak zwyczajny, szczęśliwy pies. Jednak jej stan w dużej mierze uzależniony jest od tego, gdzie właśnie się znajduje. Jeśli jest z człowiekiem, to mamy wtedy do czynienia z radosną suczką, która okazując czułość człowiekowi wyrażając jednocześnie swoje oddanie. Przyprowadzona do boksu natychmiast wpada w rozpacz, płacze, próbuje się wydostać. Te zachowania pokazują, że jest suczką z misją, jej powołaniem i przeznaczeniem jest trwanie przy boku człowieka - jej największego przyjaciela.

Bambi ma zaledwie 5 miesięcy. Zapowiada się, że wyrośnie na średniej wielkości psa. Ale co jest zdecydowanie istotniejsze, to fakt, że mamy pewność jakimi niezwykłymi cechami w tak młodym wieku wyróżnia się już ten szczeniak. Choć jego postura jest jeszcze wątła, a wzrost niewielki, w Bambim drzemie ogromna siła ducha i odwaga, którą mógłbym obdarzyć jeszcze kilka innych psów. Zadziwił nas już podczas pierwszych chwil spędzonych na wybiegu. Bez problemu pokonywał wysokie przeszkody, tor stał się dla niego wielkim placem zabaw. Nie było w nim lęku i nawet jeśli robiąc coś po raz pierwszy nie udało mu się wykonać tego doskonale, to próbował do skutku, aż osiągnął perfekcję. Bambi jest młodziutki, ale jego postawa budzi podziw, a praca z nim stanowi wielką przyjemność. Patrząc pod tym kątem na jego zachowanie wiemy, że w nowym domu, szybko przyswoi sobie zasady, nie będzie miał problemu, by rozpocząć życie w nieznanym mu miejscu. Oprócz tych niezwykłych cech Bambi zachowuje się jak na typowego szczeniaka przystało-uwielbia zabawy, a czasami jak każde w tym i psie dziecko bywa nieznośny. Bambi już długo przebywa w schronisku, bardzo tęskni za obecnością człowieka. Jeśli ta prezentacja pomoże mu znaleźć dom, będziemy ogromnie szczęśliwi.

Lara i Luna to dwie 8-miesięczne siostry. Suczki zostały znalezione w odludnym miejscu, najprawdopodobniej zostały porzucone. Jednak już w pierwszych dniach ich pobytu w schronisku stało się dla nas jasne, że dla ich dobra konieczne będzie znalezienie im jednej rodziny. Są one ze sobą niezwykle zżyte, nie odstępują się na krok. Wygląda to jakby były połączone niewidoczną liną, ich synchronizacja budzi duży podziw każdego kto spędzi dłuższą chwilę przyglądając się ich poczynaniom. Suczki razem śpią, jedzą z jednej miski, tworząc zgrany i ogromnie kochający się duet. Oczywiście różnią się cechami charakteru, ale nie ma między nimi walki o dominację, a raczej co jest naprawdę niezwykłe, wytwarza się między nimi doskonała harmonia. Luna ma ciemniejszą sierść, jest bardziej stonowana, czasami wręcz nieśmiała. Lara-odważniejsza z sióstr pełni rolę przywódcy w tym zgranym stadku. Obie siostry są bardzo młode, radosne, otwarte na ludzi. Będą jeszcze musiały nauczyć się chodzić na smyczy. Zauważyliśmy, że nie opanowały jeszcze tej umiejętności. Jak zawsze w przypadku takich dosyć niezwykłych adopcji, rodzi się dylemat czy czekać na rodzinę, która zdecyduje się ofiarować dom nie jednemu porzuconemu psu lecz dwóm, co jest zdecydowanie trudniejszym rozwiązaniem. Jednak patrząc na wielką miłość jaka łączy te dwie siostry naprawdę nie chcielibyśmy ich rozdzielać i wierzymy mocno, że uda się dla nich znaleźć jeden, kochający dom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group