• Piątek, 22 listopada 2019
  • Godz. 14:34
  • Imieniny: Cecylii, Marka, Stefana, Wszemiły
  • Czytających: 8303
  • Zalogowanych: 25
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 13 lutego 2016, 8:16
Aktualizacja: Niedziela, 14 lutego 2016, 14:19
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Edek
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
W ramach akcji „Przygarnij psiaka z Jelonką.com” prezentujemy kolejne zwierzaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, które czekają na ciepły dom. Tym razem wolontariuszka Anna Kaczmarczyk przedstawia 7–letniego Cezara, 2–letniego Edka i 2–letniego Mirona.

Siedmioletni Cezar - to mix kaukaza o dostojnym wyglądzie. Pies ma wspaniały charakter, ale wymaga silnego przewodnika, który będzie umiał zdobyć jego szacunek. Cezar jeśli kogoś pokocha, to już na całe życie. Swoją miłość objawia zachowaniem, które jednoznacznie świadczy o jego oddaniu. Kładzie się na plecach, odsłania brzuch. Nie jest to jednak pies dla każdego. Cezar jest kaukazem i wymaga odpowiedniego prowadzenia oraz osoby, która będzie posiadała znajomość potrzeb jego rasy. Jest już z nami prawie dwa lata, jednak ciągle mamy nadzieję, że znajdzie się osoba, która odmieni jego los na lepszy i zaofiaruje mu dom.

Edek to 2-letni pies podobny do owczarka niemieckiego. Jak każdy pies, który trafił do schroniska, zapewne doświadczył trudnych chwil. Trafił do nas bardzo wychudzony, na szczęście apetyt mu dopisuje i już widać znaczną zmianę w jego wyglądzie. Edek szybko nawiązuje dobre relacje z każdym człowiekiem. Ma w sobie wiele dobrych cech - przede wszystkim otwartość na świat i ludzi. Widać, że chciałby zaoferować komuś swoją przyjaźń. W jego oczach można dostrzec wielkie oddanie i tęsknotę za normalnym życiem. Wierzymy, że uda mu się niedługo znaleźć rodzinę, która postanowi mu pomóc. On bardzo na to czeka,

Miron jest 2-letnim kundelkiem o czarnej sierści i łapkach umaszczonych na brązowy kolor. Jego przeszłość pozostaje dla nas tajemnicą, ale trzeba przyznać, że początki tego psa w schronisku były bardzo trudne. Nie sposób było nie zauważyć, że i on doświadczył ciężkich przeżyć. Jego mowa ciała jednoznacznie obrazowała lęki i obawy. Z upływem czasu Miron odzyskiwał pewność siebie, dzień po dniu dokonywały się w nim przemiany. Nauczył się na nowo ufać człowiekowi, zaczął cieszyć się życiem. Ze zalęknionego psa unikającego ludzi przeistoczył się w radosnego, towarzyskiego czworonoga. I właśnie takiego Mirona przedstawiamy Państwu, kibicując mu mocno, aby trafił do rodziny, która go pokocha.

Komentarz autorki:
Wielu ludzi porusza widok psów zamkniętych w boksach schroniska. Na wielu działa również błagalne spojrzenie psiaków w obiektyw aparatu. Decydując się na adopcję, trzeba jednak pamiętać, że czworonogi, szczególnie te, które trafiły do schroniska, wiele przeszły i nie są maskotką, której można się pozbyć, kiedy nam się znudzi. Dlatego tylko świadoma adopcja tych zwierzaków ma sens. Te psiaki potrzebują bowiem miłości oraz troski, ale przede wszystkim nie zasługują na to, by po raz kolejny ktoś ich skrzywdził lub porzucił…
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~olo 13-02-2016 8:38
Do każdego psiaka powinni dorzucać wagon woreczków na psie kupy, co by "właściciele" wiedzieli że należy sprzątać po pupilkach tak ja sami spuszczają wodę w kiblu w swoich domach, bo trawniki to nie miejskie szalety..... i będzie git.
~ 13-02-2016 8:59
Świetna akcja, Jelonko. Super byłoby zobaczyć adopcje psiaków, które zyskały dom dzięki temu pomysłowi.
~eFIMEO 13-02-2016 10:46
Tfuuuuuuuuuuuuuu !
~JG 13-02-2016 11:06
Zwróćcie uwagę na Cezara. Takie molosowate psy są kosztowne w utrzymaniu i opiece weterynaryjnej( i o tym należy pamiętać ), ale uwierzcie ,że warto. Mam trudnego dużego psa, który znał tylko głód , bicie i dwa hasła: bierz i pilnuj. Ale i on jako dorosły pies zrozumiał ,że człowieka można chronić za głaskanie i wspólny spacer, choć rysa w podejściu do obcych została.Tej przyjaźni nie da się kupić! A podwórkowy agresor może stać się kanapowcem, czasami tylko trzeba trooochę więcej cierpliwości, aby pozwolić im sobie zaufać.
~ 13-02-2016 11:51
Piękne psiaki tylko brać !
~Real 13-02-2016 12:48
Doę Fimeo Ty Jesteś Tfuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu do szpiku kości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~JG 13-02-2016 13:21
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić – nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain
~ 13-02-2016 14:40
Fajne psaki .
~ 13-02-2016 17:19
Ten pies chwile wczesniej być może wachał tyłek innego a ta to teraz całuje co za ohyda
~eFIMEO 13-02-2016 19:33
Jakie to maleństwa zabiedzone EDUŚ i CEZUŚ ( kałkaz i wilczur) Każdy musi wpieprzyć dziennie waiderko paszy bo inaczej może nie być już taki milutki.. Jakie są plusy takich milusińskich w domu człowieka . Ciągły smród w mieszkaniu a sasiedzi mają gratis zasraną klatkę schodową i trawnik . Bo choć noszą imiona przypisane kiedyć do lludzi ( to jakaś paranoja) To jedyne co je interesuje to żarcie, żarcie i jeszcze raz żarcie ..Pies przetrwał jako gatunek dzięki lizaniu czterech liter i nie tylko ..A takie dwie miniaturki to potrafią narobić (dosłownie) nie tylko bigosu ...
~paradise 13-02-2016 20:16
Wieli szacun dla jelonki za piękną akcje, a potężny szacun dla Pani Wolontariuszki za takie poświęcenie swego czasu dla piesków! Oby znalazły dobrych ludzi w ciepłych domach!!!!
~kogo obchodzi pies 13-02-2016 22:17
kogo obchodzi pies? nie ma ważniejszych problemów? natchnień do inicjatyw?
~zxzxzx 13-02-2016 22:37
świetna akcja
~ 13-02-2016 23:02
Coś pięknego przygarnąć psiaka byle nie pisuara !!!
~Ałtor 14-02-2016 2:08
do ~olo: oprócz woreczków powinni jeszcze dawać zastrzeżenie że piesio będzie mieszkał w domu a nie w mieszkaniu w blokhałzie. Powinno się zakazać trzymania psów w blokhałzach ! Nic tylko ob-srane klatki wejścia i całe otoczenie, pozatym pies potrzebuje ruchu ! Taka jego natura, musi mieć trochę luzu, a nie siedzieć cały dzień w ciasnym mieszkaniu czekając (i nierzadko skamlając) w oczekiwaniu na "wszech pana i władcę". Przyjęło się że pies to taki dodatek, służacy za fanaberię motłochu jako zabawka,a później przechodzi w zło konieczne. Pies czy inne zwierze to obowiązek do którego trzeba dorosnąć !
~ 14-02-2016 8:05
Piekna inicjatywa!!! Psiaki sa wspaniale, to prawdziwi przyjaciele czlowieka!!! Kazdy pies zasługuje na dobry dom... Kto psa nie lubi, nie lubi nikogo!
~Psiaki są wspaniałe 14-02-2016 9:15
To prawdziwy przyjaciel człowieka :) jak nie ma innego psa w pobliżu...i nie ma co zjeść ..
~mako 14-02-2016 9:51
pies najlepszym przyjacielem człowieka hmmmm........człowiek go wykształcił "stworzył" na swoje podobieństwo, wyszkolił że ma spełniać wszystkie jego zachcianki, rozkazy i polecenia, jest na każde jego zawołanie, nigdy nie odmawia, nawet jak go skarci to pies zawsze z podkulonym ogonem przelezie. Zupełnie jak z komputerem - robi co mu każesz, idąc tokiem takiego rozumowania to znaczy że komputer też jest najlepszym przyjacielem człowieka. Prawdziwa definicja "przyjaciela" jest zupełnie inna i nie zrozumiała dla większości ludzi którzy nie mając pojęcia o jej znaczeniu powtarzają w kółko te wierutne bzdury ku własnej ignorancji i uciesze.
~ 14-02-2016 12:44
W szpitalu w Mińsku Mazowieckim zmarł pacjent. Jego stęskniony pies od kilku tygodni wyczekuje pod szpitalem, mając nadzieję na rychły powrót swojego właściciela. Pomimo mrozu i głodu codziennie wiernie wpatruje się w drzwi do budynku, wierząc, że wkrótce pojawi się w nich znajoma sylwetka. http://www.fakt.pl/warszawa/zmarl-czlowiek-pies-wiernie-czeka-przed-wejsciem-do-budynku,artykuly,610940.html
~ 14-02-2016 15:16
piękna akcja.... po 10-ciu psach proszę 1 kota też "zaanonsować" :)
~JG 14-02-2016 20:29
Ani molos,ani wilczur,ani żaden pies stróżująco-obronny wcale nie musi wpieprzyć wiaderka paszy,aby być milutkim. Samym żarciem szacunku u psa nie zdąbedziesz.Nie wszystkie psy są "przekupne" .A dlaczego psy tak dobrze współpracują z ludźmi? Bo na bodźce reagują podobne obszary mózgów. Złe rzeczy o zwierzętach piszą ludzie(niby też zwierzęta),którzy nie chcą lub nie potrafią zrozumieć i uszanować ich potrzeb.
~psiara 14-02-2016 20:53
Do ~olo : mam psa i zawsze po nim sprzątam. Natomiast jakaś ludzka franca robi kupę na mojej klatce schodowej a pod oknami ciągle ktoś sika i nie są to tylko pijaczki. Czasem nawet jakieś paniusie, którym się nagle zachciało.
~nieważne 14-02-2016 23:03
Dlaczego większość ludzi stała się bez uczuć? tylko płakać czytając niektóre komentarze.......
~ 15-02-2016 5:51
Prawdziawa przyjazn jest beinteresowna... Gdy pies nie dostanie " michy" i tak bedzie przy tobie... Jesli "przyjaciel" czlowiek nie widzi "michy" przewaznie przestaje byc tym "przyjacielem" ale co tam...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group