Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 10 maja
Imieniny: Antoniny, Izydora
Czytających: 11080
Zalogowanych: 69
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Czwartek, 5 grudnia 2019, 16:53
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2019, 14:33
Autor: MPGK
Jelenia Góra: Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?
Fot. MPGK
Pracownik MPGK, podczas odbierania odpadów, ukłuł się igłą lekarską, która znajdowała się w jednym z worków na śmieci. Został skierowany do szpitala we Wrocławiu. Przejdzie tam szereg zabiegów, które zapobiegną ewentualnym skutkom zdarzenia.

Pracownicy MPGK odbierali worki z liśćmi. Wśród nich znajdował się worek z odpadami medycznymi: strzykawkami z krwią, jakimiś płynami, zakrwawionymi wacikami, itd. Ładowacz przypadkowo się ukłuł jedną z wielu wyrzuconych do worka zużytych igieł. Wszystkie worki stały ustawione przy zabobrzańskiej ulicy.

Między odpadami medycznymi, które powinny być utylizowane przez wyspecjalizowaną firmę i nie mogą być wystawiane na zewnątrz gabinetów i ośrodków zdrowia, znajdowały się także dokumenty z pieczątkami jednej z jeleniogórskich przychodni. MPGK zgłosiło zdarzenie odpowiednim służbom, w tym policji.

Praca ładowaczy jest naprawdę ciężka - mówi Grzegorz Demuth, kierownik działu wywozu i oczyszczania MPGK. - Mieszkańcy naszego miasta często wrzucają do worków deski z gwoździami, połamane krawężniki, potłuczone szkło czy inne ostre przedmioty.

Na strzykawki, pochodzące prawdopodobnie z jednej z przychodni, pracownicy natknęli się jednak po raz pierwszy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
4%
Smuci
5
10%
Złości
44
86%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy brałaś/eś udział w którymś spotkaniu z kandydatem/tką na prezydenta Polski??

Oddanych
głosów
831
Tak
19%
Nie
71%
Nie interesuję się polityką wcale
10%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Aktualności
Juwenalia w Jeleniej Górze wystartowały
 
112
Kierowcy w Cieplicach wymagali pomocy policji
 
Kultura
Bilety na techno – zwycięzcy konkursu
 
Kultura
Będzie nowy kryminał
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group