Sobota, 27 czerwca
35°C Jelenia Góra
reklamy

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Audio

Czytaj na głos

Autor: MPGK 1 min czytania

Pracownik MPGK, podczas odbierania odpadów, ukłuł się igłą lekarską, która znajdowała się w jednym z worków na śmieci. Został skierowany do szpitala we Wrocławiu. Przejdzie tam szereg zabiegów, które zapobiegną ewentualnym skutkom zdarzenia.

reklamy

Pracownicy MPGK odbierali worki z liśćmi. Wśród nich znajdował się worek z odpadami medycznymi: strzykawkami z krwią, jakimiś płynami, zakrwawionymi wacikami, itd. Ładowacz przypadkowo się ukłuł jedną z wielu wyrzuconych do worka zużytych igieł. Wszystkie worki stały ustawione przy zabobrzańskiej ulicy.

Między odpadami medycznymi, które powinny być utylizowane przez wyspecjalizowaną firmę i nie mogą być wystawiane na zewnątrz gabinetów i ośrodków zdrowia, znajdowały się także dokumenty z pieczątkami jednej z jeleniogórskich przychodni. MPGK zgłosiło zdarzenie odpowiednim służbom, w tym policji.

Praca ładowaczy jest naprawdę ciężka - mówi Grzegorz Demuth, kierownik działu wywozu i oczyszczania MPGK. - Mieszkańcy naszego miasta często wrzucają do worków deski z gwoździami, połamane krawężniki, potłuczone szkło czy inne ostre przedmioty.

Na strzykawki, pochodzące prawdopodobnie z jednej z przychodni, pracownicy natknęli się jednak po raz pierwszy.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka