Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7955
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przychodnia „tylko” za półtora miliona

Poniedziałek, 5 października 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Ania
REGION: Przychodnia „tylko” za półtora miliona
Fot. TEJO
Budynek, w którym mieści się ośrodek zdrowia w Karpaczu, zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż. Starostwa powiatowego w Jeleniej Górze nie stać na jego utrzymanie.

Odbyły się już dwa przetargi, podczas których bezskutecznie próbowano sprzedać obiekt. Jedyną zainteresowaną firmą był obecny dzierżawca, czyli Centrum Pulmonologii i Alergologii S. A. Wycofał się jednak, bo starostwo wg zainteresowanych chciało za dużo.

Budynek zostanie więc ponownie wystawiony na sprzedaż, ale jego cena wywoławcza będzie wynosić nie dwa miliony, a półtora miliona złotych. Ponadto zostanie on wystawiony w przetargu otwartym. Należy jednak wiedzieć, że nabywca, który zdecyduje się go kupić, będzie mógł w nim prowadzić jedynie działalność medyczną, gwarantuje to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Sprawę przychodni w Karpaczu poruszono podczas ostatniej sesji rady powiatu. Radni dyskutowali nie tylko o sprzedaży budynku, ale także o tym, że nie jest on dostosowany do warunków, jakie stawia ministerstwo.

– Należy wiedzieć że obiekty służby zdrowia do 2012 roku muszą spełniać wszelkie wymogi jakie stawia Unia Europejska, co oznacza, że większość z nich musi zostać wyremontowana. Okazuje się jednak, że czasem lepiej jest wybudować nowy budynek, niż remontować stary. Podobnie może być z przychodnią w Karpaczu – mówił radny powiatowy, Marek Śmietana.

Wiadomo, że samorządowcy z Karpacza nie chcą nowego ośrodka zdrowia. Zależy im na tym, żeby do wymogów ministra i Unii Europejskiej przystosować dotychczasowy obiekt. – Ośrodek zdrowia znajduje się blisko od przystanku autobusowego i niedaleko od centrum miasta. Jego położenie jest więc korzystne dla mieszkańców. Chcemy także zachować obecną architekturę obiektu – mówi burmistrz Karpacza, Bogdan Malinowski.
Data przetargu, w którym zostanie sprzedany budynek nie jest jeszcze znana, ale odbędzie się on najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
845
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group