Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9414
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przy „trójce” będzie radosna zabawa. Dla wszystkich

Piątek, 25 listopada 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Przy „trójce” będzie radosna zabawa. Dla wszystkich
Fot. Agrafka
Ok. 250 tys. zł. kosztował plac zabaw wybudowany w Szkole Podstawowej nr 3, który został oficjalnie otwarty wczoraj przez prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę. W ramach programu „Radosna szkoła” nowoczesne place zabaw powstają również przy szkołach podstawowych nr 2, 10, 11 i 8.

Połowę całej kwoty szkoła pozyskała od Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Radosna szkoła”. Resztę przekazał Urząd Miasta w Jeleniej Górze. Oprócz placu zabaw zewnętrznego, szkoła otrzymała również atrakcyjne wyposażenie świetlicy w postaci basenu z kulkami, tunelu ze ślimaka oraz wielkich, gumowych klocków, z których można wybudować zamek, lub wieżę.

Montaż obiektu zajął zaledwie 14 dni. Jego podłoże wykonane jest z miękkiego materiału, aby dzieci przy upadku nie zrobiły sobie krzywdy. Na placu zabaw znajdują się takie atrakcje, jak huśtawki pojedyncze i podwójne w kształcie hipciów i tygrysków, tzw. koniki do bujania, zamek ze ślizgawkami i ruchomym mostkiem, a także ścianka wspinaczkowa.

- Plac zabaw jest monitorowany i docelowo wybudowany z przeznaczeniem dla uczniów, jednak nie zamierzam go zamykać na cztery spusty. W szkole jest zawsze dozorca, który w miarę dobrej pogody będzie zawsze otwierał plac zabaw, nawet w weekendy, aby dzieci mieszkające w okolicy również mogły się tu bawić – powiedziała Dorota Binkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

– Miłym zaskoczeniem było ogromne zainteresowanie nawet wśród uczniów starszych klas naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dzieci będą mile spędzały czas na tym obiekcie, a także będą szanować nasze wspólne dobro w postaci właśnie placu zabaw. Mogę spokojnie stwierdzić, że nasza placówka jest szkołą na miarę XXI wieku – dodała D. Binkowska.

Dyrektorzy, którzy brali udział w programie „Radosna szkoła”, wkrótce rozpiszą wspólny regulamin korzystania z placów zabaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
607
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Koncert na szóstkę
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group