Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9379
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przy dworcu PKP powstanie duży parking

Piątek, 15 kwietnia 2016, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 13:38
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przy dworcu PKP powstanie duży parking
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Parking PARK&RIDE na 30 samochodów osobowych ma powstać przy ul. Krakowskiej w Jeleniej Górze, nieopodal Dworca Głównego PKP. – Ta inwestycja związana jest z pojawieniem się połączenia kolejowego z Warszawą czyli kursowaniem pendolino, a także przyszłych planów skrócenia czasu przejazdu koleją do Wrocławia – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie takiego parkingu, przygotowanie wszystkich potrzebnych dokumentów (z pozwoleniem na budowę i kosztorysem), a także wskazaniem niekorzystniejszego miejsca przy ul. Krakowskiej pod tą inwestycję.

– Na przełomie 2016 i 17 roku planujemy przebudowę ulicy Krakowskiej. Mamy pozwolenie na budowę i mamy projekt, jednak nie przewidziano w nim dużego parkingu – wyjaśnia Jerzy Łużniak. – Tymczasem w odniesieniu do kursowania pendolino, a także planowanego w przyszłości skrócenia czasu przejazdu koleją do Wrocławia, taki parking będzie niezbędny.

- PARK&RIDE to rozwiązanie powszechnie znane na Zachodzie, które świetnie się sprawdziło. Nasi mieszkańcy, a także ludzie z regionu, będą mogli np. bardzo wcześnie rano przyjechać na dworzec PKP, zostawić swój samochód na takim parkingu, wsiąść w pendolino czy inny pociąg, załatwić swoje sprawy w Warszawie czy Wrocławiu i wieczorem wrócić do domu odbierając auto z parkingu. Nie będą musieli brać taksówek czy jechać o wiele wcześniejszym autobusem MZK – dodaje wiceszef miasta.

Jaki będzie koszt tej inwestycji? Tego jeszcze nie wiadomo. Kosztorys przygotuje bowiem wyłoniony wykonawca. Na złożenie dokumentów oferenci mają czas do przyszłego czwartku (21.04). Dokumentacja projektowa ma być gotowa do 30 września 2016 r., a pozwolenie na budowę do 5 grudnia 2016 r.

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group