Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8179
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przezes PIS interweniuje

Wtorek, 10 września 2019, 8:17
Aktualizacja: Środa, 11 września 2019, 12:36
Autor: WAC
Jelenia Góra: Przezes PIS interweniuje
Fot. WAC
Coraz szersze kręgi zatacza sprawa zarzutów wobec prezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrada Kuźmińskiego. Jakiś czas temu w sprawie działacza tej organizacji interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich. Teraz tematem zajął się prezes Prawa i Sprawiedliwości, poseł Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński pismo dotyczące Konrada Kuźmińskiego skierował do Prokuratora Generalnego. Następnie zostało ono za pośrednictwem Prokuratury Krajowej przekazane do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Ta ma zająć się jego rozpatrzeniem. Wśród dokumentów, które trafiły do prokuratury znajdują się pisma wiceprezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt oraz prezesa Fundacji Animal Rescue Poland.

Przypomnijmy. Jeleniogórska prokuratura postawiła prezesowi DIOZ 11 zarzutów. Głównie dotyczą one kradzieży zwierząt, a w jednym przypadku kradzieży rozbójniczej, za co grozi do 10 lat więzienia. Konrad Kuźmiński nie przyznaje się do winy, utrzymując, że motywem jego działania było jedynie ratowanie skrajnie zaniedbanych zwierząt, których stan zagrażał ich zdrowiu i życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

20
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
16
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group