Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6340
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przezes PIS interweniuje

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 września 2019, 8:17
Aktualizacja: Środa, 11 września 2019, 12:36
Autor: WAC
Fot. WAC
Coraz szersze kręgi zatacza sprawa zarzutów wobec prezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrada Kuźmińskiego. Jakiś czas temu w sprawie działacza tej organizacji interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich. Teraz tematem zajął się prezes Prawa i Sprawiedliwości, poseł Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński pismo dotyczące Konrada Kuźmińskiego skierował do Prokuratora Generalnego. Następnie zostało ono za pośrednictwem Prokuratury Krajowej przekazane do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Ta ma zająć się jego rozpatrzeniem. Wśród dokumentów, które trafiły do prokuratury znajdują się pisma wiceprezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt oraz prezesa Fundacji Animal Rescue Poland.

Przypomnijmy. Jeleniogórska prokuratura postawiła prezesowi DIOZ 11 zarzutów. Głównie dotyczą one kradzieży zwierząt, a w jednym przypadku kradzieży rozbójniczej, za co grozi do 10 lat więzienia. Konrad Kuźmiński nie przyznaje się do winy, utrzymując, że motywem jego działania było jedynie ratowanie skrajnie zaniedbanych zwierząt, których stan zagrażał ich zdrowiu i życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

20
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
16
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~eniek 10-09-2019 8:50
Nie jest wesoło, kiedy politycy nie szanują przepisów, które sami uchwalają!!! Mam nadzieję, że prokurator nie ulegnie naciskom a PISOWI jesienią podziękujemy... za rządzenie i wybierzemy przy urnach ludzi, którzy dla odmiany będą reprezentować interes nasz a nie swój i Eskimosów...
~Egon 11-09-2019 6:07
do: ~eniek (8:50)
Tak wybrać innych, będziemy mieć raj w Polsce. Byliśmy druga Japonia, Irlandia, pora być innym krajem.
~kościelny 11-09-2019 11:27
do: ~eniek (8:50)
A teraz przybędzie kim dzong kaczka i udzieli porad na miejscu.
~ 10-09-2019 8:56
"Przezes", powiadacie?
~Rattlehead 10-09-2019 14:22
do: ~ (8:56)
Przez zez
~cwaniaczek 10-09-2019 9:22
za błędy trzeba odpowiadać i zapewne dosięgnie cię odpowiednia kara .Nikt nie może stać ponad prawem ,szczególnie taki pseudo obrońca jak ty.Nagrywałeś ludzi z ukrycia bez żadnego pozwolenia i informacji że tego dokonujesz ,szczególnie tych którzy chcieli sprzedać swoje szczeniaki po zmianie przepisów odnośnie ochrony zwierząt ,donosiłeś na policję i do sądu.Ludzie nieświadomi zmian w przepisach skazywani byli przez sądy na kary po kilkaset złotych ,a ciebie to bawiło .Dlatego ,że nie jestem taki perfidny jak ty w swoich działaniach i nie jestem taki mściwy jak ty postanowiłem odpuścić sądzenie się z tobą.Ale teraz kiedy słyszę o twoich wyczynach to życzę ci jak najwyższego wyroku .Jedynie co mogę ci zaproponować to wysprzątany kojec do odbycia kary ,zupełnie gratis ,łącznie z wyżywieniem,a tylko dlatego żeby ci du,,py nie przeo...li jak pójdziesz siedzieć.Może przemyślisz swoje wcześniejsze postępowania i zaczniesz faktycznie rozwiązywać problemy zwierząt .Najlepiej z właścicielami ,bo nieraz rozmowa i pomoc jest lepsza od takich postępowań które robiłeś do tej pory
~ 10-09-2019 11:49
do: ~cwaniaczek (9:22)
Nie znałeś prawa, zostałeś ukarany w związku z jego nieznajomością i teraz twierdzisz, że źle się stało? Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności i obowiązku jego przestrzegania.
~Michrou 10-09-2019 12:03
do: ~ (11:49)
Nigdzie nie napisał, że źle się stało. Napisał, że lepsze byłoby poinformowanie go, że to prawo łamie, tak po ludzku. Jednak takie działanie nie przyniosłoby "fejmu" i zapewne pieniędzy. Narzuciłeś żałosnego chochoła. Dodatkowo pseudoobrońca sam łamał prawo. Cel nie uświęca środków, więc mam nadzieję, że obrońca zostanie przykładnie ukarany, by był to znak dla innych, że prawo trzeba przestrzegać niezależnie w jakim celu się działa.
~ 10-09-2019 17:51
do: ~Michrou (12:03)
Jesteś sędzią, że już wiesz, że łamał prawo? Póki co nikt mu tego nie udowodnił. Udowodniono jedynie policjantom i prokuraturze, że nadużyły środków podczas zatrzymania i prowadziły postępowanie opieszale. Jeszcze odnośnie wcześniejszego zarzutu, że po kryjomu nagrywał - nagrywanie rozmów, w których się samemu uczestniczy nie wymaga informowania kogokolwiek o tym, że się nagrywa. Poczytajcie, dokształćcie się, bo potem znowu będzie, że zamiast karać, trzeba było najpierw rozmawiać.
~emerytka 10-09-2019 22:40
do: ~ (17:51)
Coś chyba kręcisz człowieku. Zwierzę można odebrać właścicielowi po uzyskaniu decyzji administracyjnej władzy samorządowej a on takiej nie miał przynajmniej w kilku przypadkach więc można to nazwać kradzieżą.
~ 10-09-2019 23:02
do: ~emerytka (22:40)
A piszesz to na jakiej podstawie? Byłaś przy tych odebraniach zwierząt? Czy powielasz bzdury z artykułów i propagandy prokuratury, Łużniaka i innych?
~No, tak 11-09-2019 11:34
do: ~ (11:49)
W USA za takie działanie dotkliwie ukarana zostałaby kobieta, która dopuściła się rażących zaniedbań i nie poddała "swoich" psów leczeniu weterynaryjnemu. W tym kraju działa policja dla zwierząt. Jeśli pies nie jest w tragicznym stanie, policja zostawia właścicielom informację o wizycie i przyjeżdża sprawdzić, jak mają się zwierzęta i podejmowane są kolejne kroki. Jeśli zwierzęta znajdują się w fatalnym stanie, są odbierane bez zgody właścicieli, poddawane leczeniu, a sąd decyduje o tym, czy właściciel zostanie pozbawiony praw do zwierząt i przekazane będą one do adopcji. Tu, w Polsce robi się nagonkę na człowieka, który te psy uratował, co jest typowe dla PiSu. Karze natomiast nie podlega oprawca, właścicielka tych piesków :(
~katolik w Polsce 10-09-2019 9:50
p.Konradzie ,upadł p.nizej niz największa depresja na Ziemi. Az tak boisz się wyroku i oskarzeń że idziesz na klęczkach do JK by ten interweniował w twojej sprawie .... Wstyd!!! Współczuję twoim dzieciom kiedyś w przyszlości będa sie tego wstydzic za "ojca"
~witamina C 10-09-2019 9:52
Skoro interesują się sprawą najwyższe szczeble polityczne to znaczy że ewidentnie zrobił źle. Od zabierania zwierząt właścicielom jest policja , prokuratura, sąd a nie kolesie tworzący własne prawo. Rozumiem kierunek myślenia , że zwierzakom działo się źle, ale to się zgłasza do odpowiednich instytucji a nie urządza samowolkę. Jak tak każde z nas będzie policjantem i sędzią w jednym to będziemy na ulicach kamienować ludzi bo nam zarysowali auto.
~ 10-09-2019 11:47
do: ~witamina C (9:52)
Zgłasza do instytucji? Przecież on reprezentuje instytucję i ma uprawnienia zgodne z ustawą o ochronie zwierząt. Nie masz pojęcia o sprawie, a się wypowiadasz.
~wer 10-09-2019 16:59
do: ~ (11:47)
Chyba samozwańczą instytucję... HAHAHA!!! Sam też możesz założyć nawet Najpolski inspektoriat...
~Joł 11-09-2019 0:37
do: ~witamina C (9:52)
Poczytaj ustawę o ochronie praw zwierząt
~No, tak 11-09-2019 12:15
do: ~Joł (0:37)
To, co kobieta mogła dopuścić do śmierci tych psów w męczarniach, bo tak stanowi prawo!? Dlaczego wiesza się psy na tego człowieka, który te psy przed pewną śmiercią uratował? Tylko dlatego, że wtargnął na posesję tej paskudnej baby!? Jej na tych psach wcale nie zależało, w przeciwnym razie byłyby one leczone. Jest tak perfidna, że robi szum wokół własnej osoby, bo skradziono jej psy. Naprawdę trzeba tej zwyrodniałej osobie współczuć. W mediach niejednokrotnie donoszono na osoby, które w fatalnych warunkach trzymały zwierzęta. I co? I nic! Nikt z tym nic nie robił, nie wykazywał zainteresowania. Zwierzęta konały w męczarniach. Kiedy sprawę wziął w swe ręce ten młody człowiek, stał się z...zem i na tyle wzbudziło to zainteresowanie ludzi, że trzeba było wylewać na niego kubeł pomyj. Do więzień powinni trafiać wytrawni przestępcy, a nie obrońcy zwierząt.
~No, tak 11-09-2019 12:00
do: ~witamina C (9:52)
Na najwyższym szczeblu zajmują się sprawami, które mają na celu kogoś zniszczyć. Widać to zresztą po politykach opozycji, którzy otrzymują pogróżki i nie tylko. Prawo jest zresztą tak skonstruowane, że niejednokrotnie sprawy trafiają nie tylko do sądu niższej instancji, lecz także do sądów wyższej instancji. Jest często zdarzało się tak, że sędzia sądu rejonowego uniewinnił podejrzanego, a sędzia sądu wyższej instancji dopatrzył się uchybień sędziego sądu pierwszej instancji i odwrotnie. Ile spraw trafiło do Sądu Najwyższego, a poprzednie wyroki uległy kasacji? Czyżby prawo się zmieniło? Nie, każdy sędzia miał inne spojrzenie na sprawę, przedstawił inne argumenty, inny punkt widzenia, a inny sędzia dopatrzył się uchybień sędziów z poprzedniej instancji.
~ 10-09-2019 10:07
a gdzie byliście miłośnicy postkomuny z PO i wszelkiego lewactwa,kiedy wasze sądy zabierały rodzicom dzieci z powodu biedy,a bieda ta była spowodowana złodziejskimi rządami PO-PSL i SLD,pieski was bardziej obchodziły niż tragedie owych dzieci i ich rodzin.Wstydu nie macie czerwone pająki,a zresztą-nie wiecie co oznacza pojęcie wstydu. W.
~mmmmm 10-09-2019 10:31
Leszek Żebrowski zwrócił uwagę, że w podręczniku dla 8 klasy szkoły podstawowej, wydanym w zeszłym roku, jak wzór dla polskiej młodzieży stawiany jest filozof Leszek Kołakowski, który brał udział w wielu zbrodniach komunistycznych. Molakowski to taki Polak co przyjechal na ruskich tankach i razem z Kuroniem z pistoletem w kieszeni odwiedzal po północy Polskie rodziny zaprowadzal komunę
~Michrou 10-09-2019 12:14
do: ~mmmmm (10:31)
Mógł nawet zgwałcić matkę boską częstochowską. Jeżeli jego dorobek naukowy i kulturowy jest wartościowy, to nikt nie ma prawa go cenzurować. Tak psioczysz na komunistów, a zachowujesz się dokładnie jak oni... postkomuchu. Chcesz cenzurować dzieła twórców którzy nie zgadzają się z twoim światopoglądem, niczym nie różnisz się od tej sowieckiej hołoty, dodatkowo kłamiesz i manipulujesz. Żeby tego było mało większość zarzutów o których piszesz jest wyssane z palca kłamco. I Ty postkomunisto masz czelność obrażać człowieka który: "Za zbyt radykalną krytykę władz i odchodzenie w nauczaniu studentów od oficjalnego kanonu marksizmu jeszcze w 27 października 1966 wydalono go z partii." "W 1968, za udział w wydarzeniach marcowych, odebrano mu prawo wykładania i publikowania, co zmusiło go do emigracji." Nie podoba ci się jego twórczość, że chcesz go cenzurować? To żałosne jak ludzie straszący komunistami są do nich podobni, te same metody i działania, tylko inna ideologia, teoria podkowy się kłania.
~Michrou 10-09-2019 13:03
do: ~mmmmm (10:31)
Już czaję o co chodzi, kłamstwa na końcu przyćmiły mi sens twojej wypowiedzi. Nie chcesz dyskredytować twórczości Kołakowskiego, a jego osobę, ponieważ był komunistą, ale jednocześnie potrafił przeciwstawić się kłamstwu i władzy ryzykując swoją wolnością i posadą. Jak najbardziej tacy ludzie powinni być wzorem dla młodzieży, warto też pokazać młodzieży, że nie każdy komuch był zły, by nie oceniały ludzi zero-jedynkowo. Nikt nie jest krystalicznie czysty, a jedna skaza nie może dyskredytować całej działalności człowieka, a już zwłaszcza takiego który walczył o prawdę. Dlaczego dyskredytujesz ludzi tylko ze względu na ich poglądy?
~pff 10-09-2019 11:04
Następny po prezesie sądu płaczek. Biorąc sie za pewne rzeczy, nalezy liczyć się z konsekwencjami.
~A tymczasem 10-09-2019 15:30
Jak nisko upadliśmy że takie zero mo...lne jak Kaczyński jest arbitrem w takiej zasr...j sprawie w takiej pipidówie jak JG!
~Anonim+ 10-09-2019 16:21
Zawsze mnie zastanawia tzw. interwencja "przywódcy" narodu w wymiar sprawiedliwości, czym się kieruje: czy darem łaski (np. uniewinnienie niewinnego pana Kamińskiego przez Prezydenta!) czy też tylko i wyłącznie przedwyborczym interesem? Pomijając sam fakt "działalności" tego młodego człowieka (którą tak właściwie rozumiem, też lubię zwierzęta), ale działać w sprawie należy zgodnie z prawem! Natomiast interwencję Prezesa uważam za wyjście (znaczne) poza "szereg" praworządności - pro bono publico!
~Kotek 10-09-2019 17:11
Mam nadzieję że interwencja pomoże i zwolnią chłopaka brawo za odwagę dla niego zwierząt to też istoty żyjące i też cierpią tylko nie mają jak protestowac brawo za ratowanie zwierząt a dla ich oprawców zwiększyć kary nie umiesz szanować zwierząt to na nie niezaslugujesz
~ 10-09-2019 17:25
Ma szczęście że mu mordy nie obili , to był napad i powinien za to odpowiadać a nie sprawy polityczne , jeszcze trochę to byle gnój zrobi nalot na mieszkanie
~paradise 10-09-2019 22:43
Trzeba mieć dużo odwagi, aby walczyć o prawa zwierząt, ich godne traktowanie, z szacunkiem jaki się należy każdej żywej istocie. Pan Konrad naraził się jakimś burakom, którzy znęcali się nad pieskami, zamiast być odpowiedzialnymi właścicielami. Wolą tkwić w umysłowym buractwie, niż się zmienić, wolą fałszywie oskarżyć odważnego chłopaka! Brawa dla Pana Prezesa, że ma serce dla braci mniejszych i ich obrońców. Respect!!!
~Joł 11-09-2019 0:48
Brawo Panie Konradzie, tak trzymać. Ci którzy wypisują takie bzdury o bezprawnym Pana działaniu, nie znają prawa i albo nie potrafią czytać. Jest jeszcze jedna możliwość, może to robią na polecenie tych którym pan zalazł za skórę.
~do ~`paradise 11-09-2019 7:56
skocz do warzywniaka i kup trochę ,,botwinki,,załóż na głowę i popatrz w lustro,WIĘKSZEGO BURAKA JAK TY NIGDZIE NIE ZOBACZYSZ. Pamiętaj lustro prawdę ci powie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group