Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7128
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przez naiwność straciła oszczędności

Piątek, 15 lipca 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: KMP
87–letnia kobieta uwierzyła oszustowi, który podał się za jej wnuczka i wyłudził znaczną kwotę pieniędzy.

To kolejny przypadek działania oszustów, którzy – licząc na naiwność starszych mieszkańców – dzwonią do nich, podają się za bliską osobę (na przykład wnuczka) mówiąc, że mają kłopoty i potrzebują pieniędzy. Tak manipulują rozmową, że „ofiara” sama udziela potrzebnych informacji (z kim mieszka, gdzie przebywa rodzina, czy posiadają jakieś kosztowności, kiedy są w domu, jak maja na imię poszczególni członkowie rodziny itd.)

Nie inaczej było w minioną środę w Jeleniej Górze, gdzie oszust zadzwonił do 87-letniej kobiety, podał się za wnuka i poprosił o pożyczenie kilku tysięcy złotych. – Pseudownuczek tłumaczył babci, że spowodował wypadek drogowy i chcąc uniknąć zatrzymania przez policję musi przekazać funkcjonariuszom pieniądze. W związku z tym, poinformował ją, że po pieniądze wyśle swojego kolegę, któremu kobieta przekazała pieniądze. W ten sposób straciła swoje oszczędności – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadajcie na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawajcie gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczajcie do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Warto też oddzwonić do krewnego na znany numer i skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować policję pod nr 75 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112 – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group