Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2790
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Przez inflację mniej sieci

Środa, 30 marca 2022, 6:10
Autor: WAC
Piechowice: Przez inflację mniej sieci
Fot. MT
Galopujący wzrost cen usług i materiałów budowlanych, wywołany inflacją jest powodem, dla którego samorząd Piechowic będzie musiał najprawdopodobniej ograniczyć zakres planowanej w 2022 roku rozbudowy sieci kanalizacyjnej.

Przypomnijmy. Plany przewidywały budowę w górnej części Piechowic kolektora ściekowego w ciągu drogi wojewódzkiej, od krzyżówki z ulicą 1 Maja do krzyżówki z ulicą Rzemieślniczą. Zadanie, którego całkowity koszt wynosi około 7,5 miliona złotych zostało podzielone na dwa etapy. Na pierwszy, którego realizacja właśnie trwa Miasto częściowo znalazło finansowanie. Na drugi, po zwyżkach cen na rynku budowlanym pieniędzy już nie starczyło.

Brakujące pieniądze burmistrz Jacek Kubielski próbował zyskać poprzez przesunięcia w budżecie. Jednak jego propozycja, aby na budowę wodociągu przeznaczyć środki zarezerwowane na inne inwestycje, między innymi na budowę drogi pomiędzy ulicą Szkolną 5 a 9, przebudowę ul. Prusa (od skrzyżowania z Orzeszkowej do przejazdu kolejowego) i rozbudowę monitoringu miejskiego, nie zyskała aprobaty większości radnych. Za podjęciem odpowiedniej uchwały głosowało pięciu radnych, pięciu było przeciw, a pięciu kolejnych wstrzymało się od głosu.

Decyzja rady sprawia, że w tym roku inwestycja będzie realizowana w skromniejszym, niż planowano zakresie – mówi burmistrz Piechowic Jacek Kubielski. - W tym momencie trudno przesądzać jaki on będzie. To zależy jakie propozycje cen uzyskamy od wykonawców w przyszłych przetargach - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
13
52%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
12%
Smuci
2
8%
Złości
5
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group