Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14010
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Przez inflację mniej sieci

Środa, 30 marca 2022, 6:10
Autor: WAC
Piechowice: Przez inflację mniej sieci
Fot. MT
Galopujący wzrost cen usług i materiałów budowlanych, wywołany inflacją jest powodem, dla którego samorząd Piechowic będzie musiał najprawdopodobniej ograniczyć zakres planowanej w 2022 roku rozbudowy sieci kanalizacyjnej.

Przypomnijmy. Plany przewidywały budowę w górnej części Piechowic kolektora ściekowego w ciągu drogi wojewódzkiej, od krzyżówki z ulicą 1 Maja do krzyżówki z ulicą Rzemieślniczą. Zadanie, którego całkowity koszt wynosi około 7,5 miliona złotych zostało podzielone na dwa etapy. Na pierwszy, którego realizacja właśnie trwa Miasto częściowo znalazło finansowanie. Na drugi, po zwyżkach cen na rynku budowlanym pieniędzy już nie starczyło.

Brakujące pieniądze burmistrz Jacek Kubielski próbował zyskać poprzez przesunięcia w budżecie. Jednak jego propozycja, aby na budowę wodociągu przeznaczyć środki zarezerwowane na inne inwestycje, między innymi na budowę drogi pomiędzy ulicą Szkolną 5 a 9, przebudowę ul. Prusa (od skrzyżowania z Orzeszkowej do przejazdu kolejowego) i rozbudowę monitoringu miejskiego, nie zyskała aprobaty większości radnych. Za podjęciem odpowiedniej uchwały głosowało pięciu radnych, pięciu było przeciw, a pięciu kolejnych wstrzymało się od głosu.

Decyzja rady sprawia, że w tym roku inwestycja będzie realizowana w skromniejszym, niż planowano zakresie – mówi burmistrz Piechowic Jacek Kubielski. - W tym momencie trudno przesądzać jaki on będzie. To zależy jakie propozycje cen uzyskamy od wykonawców w przyszłych przetargach - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
13
52%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
12%
Smuci
2
8%
Złości
5
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
813
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group