Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 6538
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przez cieknącą wodę pękają ściany kamienicy przy ul. Sudeckiej

Piątek, 7 grudnia 2012, 8:53
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2012, 9:15
Autor: Mea
Jelenia Góra: Przez cieknącą wodę pękają ściany kamienicy przy ul. Sudeckiej
Fot. Mea
– Od miesiąca śmierdząca woda płynąca z mieszkania z góry zalewa mi toaletę i korytarz – skarżyła się wczoraj (06.12.) pani Jolanta, mieszkanka pierwszego piętra kamienicy przy ul. Sudeckiej. – Najemca lokalu na drugim piętrze, skąd wydostaje się woda został zobowiązany do usunięcia awarii w ciągu dwóch najdalej, trzech dni od kontroli, która była przeprowadzona w środę (5 grudnia) przez technika– poinformował Jerzy Lenart, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Lokalowej w Jeleniej Górze.

Są mrozy, dlatego pani Jolanta obawia się, że cieknąca woda zamarznie i rozsadzi tynk. – Po suficie i ścianach cały czas sączy się woda, dlatego są już popękane i odchodzi z nich farba. Aż strach przejść obok, bo wygląda, jakby w każdej chwili miało się to zawalić – alarmuje pani Jolanta.

Jak się okazało, wyciek pochodzi z rury kanalizacyjnej. – Ponieważ najemca na własną rękę, bez naszej zgody, robił przeróbki instalacji, a przyczyną awarii jest źle założona uszczelka, dlatego teraz sam musi zadbać, by uzunąć ten problem. Jeśli tego nie zrobi, zlecimy tę pracę fachowcom, a kosztami zostanie obciążony najemca – powiedział Jerzy Lenart. - Ponadto wspólnota powinna zażądać od najemcy przywrócenia stanu ścian i sufitów do stanu sprzed awarii – dodał.

Zarządca, czyli firma Domicus robi co może. – Zgłosiliśmy problem do ZGKiM-u, ponieważ mieszkanie jest komunalne. Próbowaliśmy skontaktować się z osobą, która tam mieszka, jednak nikt nam nie otwierał drzwi. Jeśli będzie to możliwe spróbujemy całkowicie wyłączyć wodę w tym lokalu, by zahamować wyciek – powiedział Ryszard Rawski, zarządca wspólnoty mieszkaniowej budynku przy ul. Sudeckiej z firmy Domicus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group