Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6514
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Przewrócona cysterna

Czwartek, 31 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 21:43
Autor: PAP
Cysterna przewożąca 21 ton propanu butanu przewróciła się dzisiaj wczesnym rankiem na trasie wojewódzkiej nr 328 Legnica-Złotoryja. Trasa z Legnicy do Złotoryi jest nieprzejezdna. Utrudnienia potrwają co najmniej kilka godzin.

Policja zaleca objazdy: z jednej strony drogą nr 363 w kierunku na Jawor, z drugiej drogą nr 328 w stronę Chojnowa i dalej autostradą A-4.
Jednostka chemiczna strażaków z Legnicy sprawdziła cysternę pod kątem ewentualnych uszkodzeń i nie stwierdziła jej rozszczelnienia.

- Droga jest jednak zamknięta, gdyż cysterna, mimo że nierozszczelniona, stanowi zagrożenie z powodu zawartości zbiorników. Auto przewoziło ponad 20 ton wybuchowej mieszkanki propan-butan - powiedział rzecznik złotoryjskiej policji Piotr Klimaszewski.

Dodał, że na miejsce sprowadzana jest druga cysterna, do której zostanie przepompowana zawartość zbiornika przewróconego samochodu. Teren zabezpiecza straż pożarna i policja.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 5 rano. Cysterna wpadła do rowu na drodze nr 364 na wysokości miejscowości Kozów, mniej więcej w połowie drogi między Legnicą i Złotoryją.

Policja przypuszcza, że do wypadku mogło dojść z powodu zmęczenia lub przyśnięcia kierowcy. Na trasie nie było bowiem trudnych warunków, ani dużego ruchu. Kierowcy i jego zmiennikowi nic się nie stało. Obaj są trzeźwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group