Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 7269
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Przestępstwo na przepustce

Czwartek, 24 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Nie dość, że nie wrócił do celi Aresztu Śledczego z przepustki, to jeszcze upił się i próbował okraść mieszkanie w Szklarskiej Porębie.

Mowa o 41-letnim mieszkańcu miasta pod Szrenicą, który odbywał karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem i rozbój. Została mu udzielona przepustka, z której do placówki penitencjarnej delikwent miał wrócić 20 sierpnia.
– Nie stawił się jednak w celi – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przestępca postanowił dłużej nacieszyć się wolnością i przy okazji – narozrabiać. W poniedziałek upił się i zdecydował, że okradnie jedno z mieszkań w Szklarskiej Porębie.
Skorzystał z okazji, że było otwarte okno. Wszedł do środka. Chciał wynieść dekoder telewizji satelitarnej oraz dwa telefony komórkowe. Zamiar się nie powiódł, bo akurat wrócił właściciel i spłoszył złodzieja.

Ten miał dodatkowego pecha. Zawiadomiona o wyczynie policja złapała pijanego rzezimieszka. Trafił do policyjnego aresztu. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Za popełniony czyn czeka go dodatkowa sprawa karna i wyrok do pięciu lat więzienia.

Wszystko wskazuje na to, że 41-latek nie opuści szybko celi jeleniogórskiego Aresztu Śledczego, dokąd policjanci przetransportowali go w czwartek. Nie ma też co liczyć na przepustki za dobre zachowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
1003
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group