Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 13 grudnia
Imieniny: Łucji, Otylii
Czytających: 11193
Zalogowanych: 55
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Przestępstwo na przepustce

Czwartek, 24 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Nie dość, że nie wrócił do celi Aresztu Śledczego z przepustki, to jeszcze upił się i próbował okraść mieszkanie w Szklarskiej Porębie.

Mowa o 41-letnim mieszkańcu miasta pod Szrenicą, który odbywał karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem i rozbój. Została mu udzielona przepustka, z której do placówki penitencjarnej delikwent miał wrócić 20 sierpnia.
– Nie stawił się jednak w celi – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przestępca postanowił dłużej nacieszyć się wolnością i przy okazji – narozrabiać. W poniedziałek upił się i zdecydował, że okradnie jedno z mieszkań w Szklarskiej Porębie.
Skorzystał z okazji, że było otwarte okno. Wszedł do środka. Chciał wynieść dekoder telewizji satelitarnej oraz dwa telefony komórkowe. Zamiar się nie powiódł, bo akurat wrócił właściciel i spłoszył złodzieja.

Ten miał dodatkowego pecha. Zawiadomiona o wyczynie policja złapała pijanego rzezimieszka. Trafił do policyjnego aresztu. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Za popełniony czyn czeka go dodatkowa sprawa karna i wyrok do pięciu lat więzienia.

Wszystko wskazuje na to, że 41-latek nie opuści szybko celi jeleniogórskiego Aresztu Śledczego, dokąd policjanci przetransportowali go w czwartek. Nie ma też co liczyć na przepustki za dobre zachowanie.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
791
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
Powiat karkonoski dziękuje swoim zasłużonym
 
Jelonka wczoraj
Za kratkami fajnie nie było
 
Inne wydarzenia
Pobiegną ulicami Jeleniej Góry
 
Pogoda
Uwaga kierowcy, warunki będą bardzo zdradliwe
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group