Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przestawią konika z Wojska Polskiego (aktualizacja)

Środa, 5 lipca 2017, 14:06
Aktualizacja: Niedziela, 9 lipca 2017, 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przestawią konika z Wojska Polskiego (aktualizacja)
Fot. Przemek Kaczałko
Kierowcy i mieszkańcy, którym podobała się inicjatywa Piotra Hamowskiego, kiedy postanowił zamienić drzewo przeznaczone do wycięcia na rzeźbę konika szachowego, z zaniepokojeniem patrzyli dzisiaj (5.07) jak dzieło pracownika MPGK zostaje wycinane u podstawy. Jaki los czeka rzeźbę?

- Zostanie jedynie przestawiony bliżej chodnika, na betonowej podstawie - uspokajają pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. - Zwrócono uwagę na to, że stoi za blisko krawędzi jezdni i może stwarzać zagrożenie - tłumaczy Piotr Hamowski, autor kilku ciekawych instalacji na terenie miasta.

Realizacja kolejnych pomysłów Piotra Hamowskiego, kierownika działu utrzymania zieleni miejskiej zależna jest od decyzji Urzędu Miasta. Jesienią planowana jest wycinka kolejnych drzew, które są chore lub zagrażają bezpieczeństwu, więc jeleniogórski artysta nie wyklucza kolejnych rzeźb. Póki co zajmuje się wypełnianiem herbu Jeleniej Góry, który stoi w ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja. Herb będzie wypełniony transparentną plexą w kolorze czerwonym, gdyż rośliny ze względu na niekorzystną lokalizację skutkującą trudniejszymi warunkami pogodowymi, minionej zimy wymroziło, więc postanowiono wypełnić instalację tworzywem sztucznym.

[AKTUALIZACJA]
Jak nas poinformował Jerzy Łużniak - zastępca prezydenta miasta, konik wkrótce zostanie przeniesiony w inne miejsce, bowiem w ciągu Alei Wojska Polskiego "zabroniona jest mała architektura". Nowa lokalizacja to najprawdopodobniej skrzyżowanie Wojska Polskiego i Wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group