Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12994
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przeprowadzka na Kruszwicką

Piątek, 12 marca 2021, 11:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przeprowadzka na Kruszwicką
Fot. UM JG
Od poniedziałku (15.03) uczniowie Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym będą się uczyć w nowym budynku przy ul. Kruszwickiej, a po świętach przeniosą się tam również przedszkolaki z ul. Grottgera. Na ten moment od lat czekała cała społeczność placówki dla osób z niepełnosprawnościami.

Do tej pory szkoła podstawowa działała w budynku przy ul. Wolności, a przedszkole z oddziałami szkolnymi przy ul. Grottgera. Dzięki inwestycji około 100 dzieci przejdzie do nowego budynku przy ul. Kruszwickiej i będzie się uczyć w komfortowych warunkach.

Wykonawcą budowy było konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Everbest" z Zaręby, a koszt to 6,6 mln zł. Część budowlana miała być gotowa w grudniu 2020 r. Następnie wyłoniono dostawcę wyposażenia Zespołu Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej - koszt wyniósł niespełna 112 tys. zł.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w sumie uczy się ponad 220 uczniów i wychowanków - jest 45 oddziałów klasowych, internat, świetlica, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła branżowa I stopnia, szkoła przysposabiająca do pracy dla młodzieży z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, zespoły rewalidacyjne dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Nowy budynek posiada 25 sal lekcyjnych, gabinety terapeutyczne, aulę, kącik dla przedszkola. Ponadto parking został przeniesiony w pobliże bramy wjazdowej.

Budynek zawiera strefę wejściową połączoną z budynkiem istniejącym, wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze budynku zlokalizowane zostały sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywać będzie się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak informują władze miasta, budynek przy ul. Grottgera zostanie wystawiony na sprzedaż, a w budynku przy ul. Wolności zostanie utworzony żłobek - miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z budżetu państwa w ramach programu "Maluch Plus". Prace adaptacyjne mają się zakończyć do grudnia, więc w przyszłym roku powstanie nowy żłobek miejski.

Twoja reakcja na artykuł?

91
90%
Cieszy
7
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
2
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
86
Jest nowy
12%
1-5 lat
12%
5-10 lat
14%
10-20 lat
48%
pow. 20 lat
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group