Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7299
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przemyt udaremniony

Czwartek, 16 września 2021, 12:05
Autor: KAS
Region: Przemyt udaremniony
Fot. KAS
Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali obywatela Łotwy na autostradzie A4. Podczas kontroli wykryli 400 tys. sztuk papierosów ukrytych w płytach meblowych. W czynnościach kontrolnych uczestniczył pies służbowy wyszkolony do wykrywania tytoniu i narkotyków. Wartość zatrzymanych papierosów oszacowano na 474 tys. zł.

Podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4, funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli busa na polskich numerach rejestracyjnych. Kierującym okazał się obywatel Łotwy.

Przestawione przez kierowcę dokumenty pojazdu jak i przewożonego ładunku w postaci płyt meblowych wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, które szybko potwierdziła „Shila"- pies służbowy. specjalnie wyciętych otworach w płytach meblowych ujawniono 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości 474 tysięcy złotych.

Pojazd zabezpieczono, a obywatel Łotwy odpowie za próbę przemytu nielegalnych papierosów, przedstawiono mu zarzut paserstwa akcyzowego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
38%
Cieszy
5
31%
Hahaha
5
31%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group