Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7104
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przejazd kolejowy w Wojanowie będzie zamknięty

Piątek, 30 stycznia 2015, 7:47
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 8:22
Autor: Mea
Region: Przejazd kolejowy w Wojanowie będzie zamknięty
Fot. Polskie Linie Kolejowe
Od 2 do 16 lutego nie będzie można przejechać bezpośrednio z Maciejowej do Wojanowa. – Trwa remont torów na linii Wrocław– Zgorzelec za ok. 20 mln zł – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych.

Na linii kolejowej nr 274 Wrocław - Zgorzelec zostaną przebudowane dwa tory na odcinku Wojanów – Jelenia Góra oraz tory nr 1 i 3 na stacji w Wojanowie. Pierwsze prace rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Obecnie roboty wykonywane są na torze nr 1. Ruch pociągów prowadzony jest na tym odcinku torem nr 2.

- Prace modernizacyjne obejmują również urządzenia sterowania ruchem kolejowym i urządzenia telekomunikacyjne. Będą przeprowadzone prace reelektryfikacji stacji Wojanów oraz prace na obiektach inżynieryjnych. Spośród nich zostaną zrewitalizowane m.in. dwa mosty stalowe i wiadukt. Na stacji Wojanów przebudowany będzie peron nr 2 i - informuje rzecznik.

Roboty obejmą również trzy przejazdy kolejowe, na których zostanie wymieniona nawierzchnia. W związku z tymi pracami od 2 do 16 lutego będzie zamknięty przejazd kolejowo-drogowy przy stacji Wojanów. Objazd zostanie poprowadzony zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu uzgodnionymi z zarządcą drogi. Zakończenie prac planowane jest w drugiej połowie tego roku. Wartość zawartego kontraktu wynosi ponad 20 mln zł. Wykonawcą jest firma ETF Polska Sp. z o.o.

- Modernizacja tego odcinka pozwoli na kolejne przyśpieszenie ruchu pociągów między Wrocławiem a Jelenią Górą. Pociągi zwiększą prędkość do 120 km/h – zapewnia rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group