• Piątek, 19 lipca 2019
  • Godz. 4:28
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 2099
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przedszkolaki (po raz szósty) patriotycznie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 listopada 2015, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 10 listopada 2015, 7:41
Autor: AP
Fot. AP
Już po raz szósty Miejskie Przedszkole Nr 11 "Krasnala Hałabały" zorganizowało w MDK „Muflon” Przegląd Twórczości Patriotycznej. W tym roku w przeglądzie udział wzięły pięcioletnie dzieci z ośmiu jeleniogórskich placówek – Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14, Miejskich Przedszkoli Nr: 2, 4, 10, 13, 19, 27 i 11. Na przeglądzie wystąpił Zespół Ludowy "Szarotka" z Karpnik.

Witając gości Monika Sołek, dyrektor Przedszkola Nr 11 "Krasnala Hałabały" powiedziała : Minęło 6 lat, od kiedy staramy się pokazać małym Polakom jak pięknie jest szanować i kochać swoje miejsce na ziemi, swoją ojczyznę. Gdy coraz więcej młodych ludzi szuka nowego miejsca na ziemi dla budowania tam swego domu, tu, w naszej Ojczyźnie chcemy dbać o zaszczepienie w młodym pokoleniu świadomości, że nasze korzenie, nasza Polska - to nasze rodziny, przedszkola, szkoły pełne polskiej piosenki, literatury i tańca. - W VI edycji Przeglądu Patriotycznego właśnie taniec chcemy szczególnie zaakcentować - podkreślała.

Taniec bliski jest dzieciom, bo wraz z muzyką i ruchem oferuje wykonawcom duże poczucie sprawstwa a nade wszystko niesie radość. Polonez, krakowiak, kujawiak, pojawiają się w wielu ważnych momentach edukacji, a czasem i dorosłego życia. Od 65 lat zachwycają nas koncerty zespołów ludowych " Mazowsze" i " Śląsk " w repertuarze, których znajdują się opracowania folkloru z 42. regionów Polski.

- Od 1953 roku w Sobieszowie Zofia i Zbigniew Popek, dziś emerytowani nauczyciele prowadząc zespół taneczny "Malwy", pokazywali młodzieży jak barwna, roztańczona i zachwycająca może być Polskość. Uczyli młodych tancerzy odpowiedzialności, systematyczności, pracy nad sobą, znawstwa tańców regionalnych i narodowych. Dziękujemy wszystkim Polakom walczącym o wolność, że nam umożliwili wzrastanie w wolnej, pięknej i roztańczonej Polsce. Dziękujemy i pragniemy by razem z nami świętowali tryumf życia w naszej Ojczyźnie – mówiła Monika Sołek.

Dzieci przedstawiły przepiękny program prezentując wiersze, pieśni i tańce patriotyczne. Organizatorzy przygotowali również pokaz multimedialny na temat tańca. Tradycyjnie na podsumowanie prezentacji, dzieci wspólnie z dorosłymi wygłosiły wiersz Władysława Bełzy " Kto ty jesteś " z podziałem na role.

Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek dla dzieci i gości.

- Naszym sukcesem jest zorganizowanie Przeglądu Patriotycznego po raz szósty, bo wiele czynników musi się złożyć na to, by to edukacyjne działanie z tak ważnym, bo patriotycznym przesłaniem mogło się odbyć. Wdzięczni zatem jesteśmy szanownym kombatantom i prezydentowi Jeleniej Góry za objęcie patronatem naszej uroczystości, a także państwu Popek oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do występów powiedziała - Monika Sołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Kuzia 9-11-2015 10:03
I to jest wiadomosc dnia dla Jeleniej Góry? Od jakiegos czasu sama taka sieczka.
~wiki2 9-11-2015 10:45
oj Jelonka cykacie zdjęcia jak szalone i tylko jednemu przedszkolu było 8 można było kazdemu z 6 fotek a nie 99 i tylko 11 najwięcej a przecież każdy rodzic by chętnie zobaczył swoją pociechę ! bezsensu to wszystko ! i uczycie patroityzmu a gdzie kultura ,która też wpisuje się w patriotyzm?
~Kibol2 9-11-2015 10:55
A kiedy to się odbyło (data, godzina)
~do wiki2 9-11-2015 11:00
Po co tyle nerwów, od razu zarzucać brak kultury , bo zabrakło zdjęcia? I jeszcze łączyć to z patriotyzmem to już mega przegięcie.
~... 9-11-2015 11:01
Cała galeria zdjęć na stronie przedszkola i innych portalach miejskich :)
~Real 9-11-2015 13:10
Z góry przepraszam, ale oceniam po wpisie. Nie wiem, ale chyba termin powyższej imprezy ma nawiązywać do Święta Niepodległości 11 listopada. Cytaty "Od 65 lat", " Od 1953 roku". A wcześnie co, była nicość, czarna dziura, nie było Polski i tradycji?
~do Real 9-11-2015 13:16
Czytanie ze zrozumieniem ma przyszłość.
~W doope nosem 9-11-2015 15:16
Biedne dzieci, jeszcze dobrze im się pampersy nie poodklejały od tyłków, a już muszą robić za małpy pisowskie. Lepiej pozakładajcie kominiarki, bo jeszcze przyjdzie moment, że będziecie się musieli ukrywać jak Masa, czy Kiełbasa, czy inny mafiarz.
~były ob.RP 9-11-2015 16:06
No i zaczęła się indoktrynacja, źywcem z PRL, kto nie pamięta niech przejrzy kroniki z lat 70 i 80 ub.wieku
~Real 9-11-2015 16:31
Ręce opadają, nie indoktrynacja, ale prawda. Prawda historyczna.
~Do 15: 16 9-11-2015 17:28
Puknij się w głowę. Śmiem twierdzić że faktycznie rozum u Ciebie małpy. Nie obrażając małp.
~michałł 9-11-2015 18:01
tylko brońcie dzieci przed nowoczesnym patriotyzmem bo to syjonistyczna ściema
kazimierzp 9-11-2015 19:17
Mam nadzieję, że kiedy kombatanci ostatniej wojny odejdą na wieczną wartę (oby żyli jak najdłużej) to nie będziemy mieli nowych,, ale wystarczą kolejnym pokoleniom zdjęcia tych co walczyli o nasza ojczyznę. Dość już krwi przelanej...
~ZM 9-11-2015 19:34
piszcie co chcecie i mówicie co chcecie ,ale dzieci były przepiękne,a ich praca i nauczycieli zasługuje na pochwałę
~Wiedzący 13-11-2015 1:34
Prawda jest taka, że wpisy takie jak te: 09.11.2015 15:16, 09-11-2015 10:45 czy 09-11-2015 16:06 to wpisy idiotów nie potrafiących rozróżnić kilku podstawowych pojęć, mianowicie Państwo, Naród, Ojczyzna. Państwo- Struktura polityczno- ekonomiczna zarządzająca funkcjonowaniem administracji na terenie danego kraju. Naród- to my wszyscy, głupi i mądrzy, starzy i młodzi, piękni i brzydcy, czyli osoby porozumiewające się przeważnie w samym języku, zamieszkujące terytorium określonego państwa, osoby które łączy rodzime pochodzenie. W narodzie występują wewnętrzne podziały wg poglądów politycznych, wyznania czy światopoglądu. Ojczyzna, z łac. patria, ojcowizna- Terytorium zamieszkiwany przez osoby tej samej narodowości o wspólnej historii geopolitycznej, miejsce dorastania i życia przodków CDN
~Wiedzący 13-11-2015 1:42
CD (..) obecnych pokoleń. Wpisy o których wspomniałem mogą świadczyć o kilku faktach. Diagnoza: 1- Osoby te nie czują więzi z Polską jako ojczyzną z powodu pochodzenia z innego kraju. 2- Celowe działaniei mającej na celu doprowadzić naród do destrukcji. (Na czyje dyktando?). 3- Rozczarowanie obecnym systemem gospodarczym/ politycznym. Jeśli powodem tego hejtu jest opcja nr 3, świadczyć to może jedynie o impotencji umysłowej. W dobie masowej emigracji Polaków w inne rejony Europy, wpajanie najmłodszym Polakom od samego początku wiedzy na temat ojczyzny oraz miłości do niej wyrażanej w pieśniach czy tańcach jest jak najbardziej uzasadnione i godne owacji na stojąco. Drogie zrzędy, te młode pokolenia są dla was ostatnią deską ratunku, to one będą utrzymywać was na starość, podczas gdy wy
~Wiedzący 13-11-2015 1:50
wlepieni w monitor swoich komputerów nadal będziecie hejtować kolejne pokolenia. Młodzi muszą czuć więzi nie tylko historyczne ale również estetyczne Polski, by nie tracić nadziei i budować ją i rozwijać z myślą o swoich dzieciach i wnukach, którym przekażą w spadku kawałek Polski. Takie działania jak MP 11 wytwarzają w młodych poczucie odpowiedzialności historycznej wobec przodków oraz odpowiedzialności moralnej wobec przyszłych pokoleń którym my dzisiaj budujemy dom. Jaki dom wy hejterzy zostawicie swoim potomkom? Dom skłóconych, nieodpowiedzialnych, lekkomyślnie rozkradających naszą Polskę obywateli? Ja wolę ciepły dom rodzinny, odpowiedzialny, pielęgnujący tradycje i wartości na których został wybudowany przez miliony przodków, którzy ofiarnie przelali hektolitry krwi by nam żyło się
~Wiedzący 13-11-2015 1:57
lepiej niż im. By żadne ich dziecko nie musiało ginąć za Polskę. Tylko w tych wartościach i młodych pokoleniach jest nadzieja na lepszą Polskę. Malkontenctwo niczego nie zmieni. Rusz d**ę sprzed komputera i wyjdź na ulicę z flagą Biało-Czerwoną, uśmiechnij się do sąsiada u którego te dwa kolory wywołują uśmiech na twarzy i łezkę wzruszenia na skroni. Pójdź z tą flagą na cmentarz wojskowy, najlepiej z okresu IIWŚ i okresu powojennego i głośno wykrzycz, że te kolory, ten kraj i ta historia nie mają dla ciebie żadnego znaczenia. Żaden z was hejterzynki nie odważy się tego zrobić! A jeśli by się odważył, to niech nie ma odwagi czerpać owoców pracy rąk młodych ludzi, bezgranicznie kochających swą ojczyznę. Cytując klasyka "Naród wspaniały, ale ludzie ku**y".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group