Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5207
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaki (po raz szósty) patriotycznie

Poniedziałek, 9 listopada 2015, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 10 listopada 2015, 7:41
Autor: AP
Jelenia Góra: Przedszkolaki (po raz szósty) patriotycznie
Fot. AP
Już po raz szósty Miejskie Przedszkole Nr 11 "Krasnala Hałabały" zorganizowało w MDK „Muflon” Przegląd Twórczości Patriotycznej. W tym roku w przeglądzie udział wzięły pięcioletnie dzieci z ośmiu jeleniogórskich placówek – Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 14, Miejskich Przedszkoli Nr: 2, 4, 10, 13, 19, 27 i 11. Na przeglądzie wystąpił Zespół Ludowy "Szarotka" z Karpnik.

Witając gości Monika Sołek, dyrektor Przedszkola Nr 11 "Krasnala Hałabały" powiedziała : Minęło 6 lat, od kiedy staramy się pokazać małym Polakom jak pięknie jest szanować i kochać swoje miejsce na ziemi, swoją ojczyznę. Gdy coraz więcej młodych ludzi szuka nowego miejsca na ziemi dla budowania tam swego domu, tu, w naszej Ojczyźnie chcemy dbać o zaszczepienie w młodym pokoleniu świadomości, że nasze korzenie, nasza Polska - to nasze rodziny, przedszkola, szkoły pełne polskiej piosenki, literatury i tańca. - W VI edycji Przeglądu Patriotycznego właśnie taniec chcemy szczególnie zaakcentować - podkreślała.

Taniec bliski jest dzieciom, bo wraz z muzyką i ruchem oferuje wykonawcom duże poczucie sprawstwa a nade wszystko niesie radość. Polonez, krakowiak, kujawiak, pojawiają się w wielu ważnych momentach edukacji, a czasem i dorosłego życia. Od 65 lat zachwycają nas koncerty zespołów ludowych " Mazowsze" i " Śląsk " w repertuarze, których znajdują się opracowania folkloru z 42. regionów Polski.

- Od 1953 roku w Sobieszowie Zofia i Zbigniew Popek, dziś emerytowani nauczyciele prowadząc zespół taneczny "Malwy", pokazywali młodzieży jak barwna, roztańczona i zachwycająca może być Polskość. Uczyli młodych tancerzy odpowiedzialności, systematyczności, pracy nad sobą, znawstwa tańców regionalnych i narodowych. Dziękujemy wszystkim Polakom walczącym o wolność, że nam umożliwili wzrastanie w wolnej, pięknej i roztańczonej Polsce. Dziękujemy i pragniemy by razem z nami świętowali tryumf życia w naszej Ojczyźnie – mówiła Monika Sołek.

Dzieci przedstawiły przepiękny program prezentując wiersze, pieśni i tańce patriotyczne. Organizatorzy przygotowali również pokaz multimedialny na temat tańca. Tradycyjnie na podsumowanie prezentacji, dzieci wspólnie z dorosłymi wygłosiły wiersz Władysława Bełzy " Kto ty jesteś " z podziałem na role.

Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek dla dzieci i gości.

- Naszym sukcesem jest zorganizowanie Przeglądu Patriotycznego po raz szósty, bo wiele czynników musi się złożyć na to, by to edukacyjne działanie z tak ważnym, bo patriotycznym przesłaniem mogło się odbyć. Wdzięczni zatem jesteśmy szanownym kombatantom i prezydentowi Jeleniej Góry za objęcie patronatem naszej uroczystości, a także państwu Popek oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do występów powiedziała - Monika Sołek.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group