Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 5332
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przedszkolaczki z „4”

Niedziela, 14 października 2018, 6:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2018, 6:46
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Przedszkolaczki z „4”
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Rozpoczynamy prezentację maluchów z jeleniogórskich przedszkoli. W tym tygodniu przedstawiamy przedszkolaczki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze, którymi opiekuje się wykwalifikowana, przesympatyczna kadra. Placówka mieści się przy ul. Krasickiego w zabytkowej willi otoczonej przepięknym, ogromnym ogrodem. Nic więc dziwnego, że maluszki czują się tu niemal jak w domu…

Grupę I Muchomorków prowadzą: Ewa Rajkowska, Marzenna Koselnik i Agnieszka Jałowiec. Grupę II czyli sześciolatki Wiewiórki prowadzą Wioletta Hejnosz i Grażyna Matyszczyk.

Grupa III czyli trzy i czterolatków Motylków prowadzona jest przez Katarzynę Józefowicz, Violettę Pyrzanowską i wspomagającą Justynę Wierzbę. Grupa VI to pięcio- i sześciolatki Zajączki, którymi opiekują się Katarzyna Baran i Alina Zielińska. Grupą V pięcio- i sześciolatków Sówek zajmują się: Beata Sadurska i Kamila Kobiałka. A o Krasnoludki czyli grupę VI czterolatków troszczą się nieocenione: Małgorzata Duszkiewicz i Elżbieta Sokolińska.

Miejskie Przedszkole nr 4 w Jeleniej Górze mieści się w zabytkowej, przedwojennej willi. Budynek przedszkolny otacza niemal hektarowy ogród z wiekowymi drzewami, które podczas upalnych, słonecznych dni dają maluchom troszkę wytchnienia.

- Często rodzice wraz z dziećmi mówią nam, że czują się w przedszkolu jak w domu – mówi Violetta Pyrzanowska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4. - Jest to zasługa wypracowanego i ciągle poprawianego stylu pracy, gdzie bliski kontakt z rodzicami i dzieckiem jest podstawą naszego działania. Wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna zapewnia dzieciom wszechstronny i bezpieczny rozwój. Rozwijamy u dzieci zainteresowania i pasje poprzez ofertę zajęć dodatkowych między innymi: rytmikę, język angielski, gimnastykę korekcyjną i zajęcia szachowe. Placówka ma charakter wielopokoleniowy, niejednokrotnie rodzice, a nawet dziadkowie są absolwentami tego przedszkola – dodaje dyrekcja.

W przedszkolu odbywa się wiele imprez i uroczystości, tworzących tradycje placówki oraz integrujące to środowisko: Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, Jasełka, Bal Karnawałowy Dzień Babci i Dziadka , Dzień Mamy i Taty czy Festyn Rodzinny. Przedszkole aktywnie uczestniczy w imprezach organizowanych też w środowisku lokalnym.

- Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo przebywających w przedszkolu dzieci. Realizujemy program „Bezpieczny przedszkolak” , a we wszystkich grupach odbywają się cykliczne zajęcia z pierwszej pomocy. Podejmowane w zakresie bezpieczeństwa działania pozwoliły na zdobycie w 2016r. złotego certyfikatu „Bezpieczna przestrzeń szkolna”, przyznawanego przez Policję, Straż Miejską oraz Urząd Miasta – informuje Violetta Pyrzanowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2148
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
 
Aktualności
Policjantka Ania na szklanym ekranie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group