Niedziela, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2366
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przeciw patologiom

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 września 2007, 13:23
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Tępić wagarowiczów, palaczy i pijanych awanturników.

Wiele interwencji w ciągu niespełna kilku godzin to plon policyjnej akcji przeprowadzonej w czwartek w okolicach szkół w uzdrowiskowej części miasta.

Zadaniem policjantów było przede wszystkim zahamowanie wykroczeń społecznie uciążliwych, występków niszczenia mienia oraz eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami.

– Funkcjonariusze przede wszystkim legitymowali młodzież, która w trakcie lekcji przebywała poza murami szkoły, a w czasie długiej przerwy wylegitymowali 18 uczniów, którzy w zakamarkach szkoły próbowali palić papierosy. Zostali oni pouczeni o konsekwencjach prawnych i zakazie palenia papierosów – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W trakcie działań pouczono 12 osób, zatrzymano czterech delikwentów, którzy po pijanemu awanturowali się we własnych domach. Ukarano mandatami trzy osoby.

Policjanci i strażnicy miejscy już zapowiadają dalsze działania prewencyjne. Przypominają także, że młodzież przyłapana na wagarowaniu, paleniu papierosów i piciu alkoholu może mieć sporo kłopotów.
Listy opisujące zachowanie młodych ludzi będą kierowane nie tylko do dyrekcji szkół, lecz także do rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~IgorekYa 7-09-2007 13:09
Dobrze, że w uzdrowiskowej części miasta nie będzie sprawdzania wagarowiczów a nie lotniczej ;–)
~spacerowicz 7-09-2007 13:30
Zróbcie coś pod "Handlówką" – tam sie nie da przejść tyle stoi agarów w czasie lekcji."Ciężko zapracowani" nauczyciele nie widzą co sie dzieje.
~obserwatorka 7-09-2007 13:38
Najwięcej wagarowiczów, staczy i palaczy oraz pseudouczniów stoi w trójkącie,gdzie oddziaływanie wychowawcze jest najsilniejsze,tj. koło Szkoły Handlowej.Ten trójkąt tworzy delegatura Kuratorium Oświaty, DODN i Wydział oświaty,ale sytuacji nikt nie widzi,bo wszyscy zajęci są wygłaszaniem uczonych teorii na konferencjach metodycznych.
~rodzic 7-09-2007 13:58
Co to jest 18 złapanych uczniów! Idźcie pod szkołe gastronomiczną na 1–go Maja.Tam od razu złapiecie 118, w tym wiele dziwnych typów.Wszystkich tam możecie złapać,tylko nie dyżurujących nauczycieli.
~zloty666 7-09-2007 15:19
zapraszamy pilnujących również do śródmieścia, parku przy kościele Garnizonowym :)
~Patol 7-09-2007 15:49
Ja wam mówie ze patologii sie wytempić nie da ;–P
~mlodziez 7-09-2007 16:57
mlodziez palaca pali i palic nie przestanie czy innym sie to podoba czy nie .. patologia sie stala ale coz .. :) pozdrawiam
~Rudebwoy 7-09-2007 17:40
Tak sie składa, że pod "Handlowka" podczas lekcji nie ma młodzierzy, a jeżeli jest to najwyżej kilka osob tak jak wszędzie. Przerwy są od tego, żeby przesiadywać na mieście. A zresztą kogo wogole obchodzi to, czy ja jestem pod szkołą, czy np. w parku. Żyjcie swoim życiem, do technikow nie chodzą przedszkolaki więc nie rozumiem was drodzy rodzice i inni niezadowoleni.
~Łowca byków 7-09-2007 23:11
Proponują mały nalot na wejście do Starostwa przy Podchorążych tam, gdzie Urząd Pracy. Wejście do gmachu wiąże się z wciągnięciem do płuc chmury dymu papierosowego pochodzącego od wiecznie zrelaksowanych bezrobotnych z naszego regionu. Dodatkowo dyskusje jakie prowadzą odsłaniają prostotę naszej mowy ojczystej. Ci ludzie operując co najwyżej pięcioma słowami potrafią doskonale przedstawić swoje codzienne radości i problemy. Czy gospodarz tego obiektu tego nie widzi i nie czuje?
~dżony 7-09-2007 23:26
nie rozumiem co ma do tego policja ze w czasie przerw idzie sie zapalic... od tego sa palarnie w szkolach zeby nie palic pod blokami.. nawet jak sie ma 18 lat to moga sie pluc o to?? cos jest nie tak chyba... :/
~IgorekYa 8-09-2007 0:17
Rudebwoy: Widać, ze jesteś z handlówki "młodzierzy" . To obchodzi wiele osób, ponieważ jest to nieprzyjemny widok – kiedy na "majówce" stoi 30 osób, pali papierosy i pluje...A do parku w czasie przerw uczniowie powinni być pod szkołą a nie w parkach itp. ponieważ nauczyciele są odpowiedzialni za uczniów. Co racja to racja, do techników nie chodzą przedszkolaki ale do zawodówek owszem...Trochę kultury osobistej !!
~Rudebwoy 8-09-2007 9:42
(do IgorekYa) Fakt jest taki, że nauczyciele nie mogą zabronić nam opuszczenia placowki w trakcie przerw. Ja osobiście nie palę ale moim kumple tak. Nie rozumiem... faktem jest, że szkoła jest w reprezentacyjnym miejscu ale to jest normalka... Zobaczcie ile jest palaczy pod gimnazjami, nawet pod taką "Jedynką" nawet policja kiedyś wpadła i rozgoniła gnojkow. Pozdrawiam
~super Dave 8-09-2007 11:42
Tepic rowniez prostytucje w supermarketach i przed nimi , ja rozumiem , katolicki kraj , katolickie wychowanie ale problem naprawde istnieje .
~Rudebwoy 8-09-2007 13:13
Prostytucja przed hipermarketem??? Jakim? LOL hehehe
~Beznadziejna praca Policji 9-09-2007 11:52
Znowu ta cholerna akcja. Kiedy Policja zacznie normalnie pracować? To, co Policja robiła w czasie tej akcji, to są jej codzienne obowiązki. Gdyby Policja pracowała w sposób zorganizowany i solidnie wykonywała swoje zwykłe obowiązki, nie trzeba by było łatać roboty akcjami. Kiedy wreszcie skończy się ta fikcja? Kiedy pojawią się patrole piesze? Kiedy komendant zacznie łaskawie interesować się naszymi wypowiedziami?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group