Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7828
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przeciw patologiom

Piątek, 7 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 września 2007, 13:23
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Przeciw patologiom
Fot. Archiwum
Tępić wagarowiczów, palaczy i pijanych awanturników.

Wiele interwencji w ciągu niespełna kilku godzin to plon policyjnej akcji przeprowadzonej w czwartek w okolicach szkół w uzdrowiskowej części miasta.

Zadaniem policjantów było przede wszystkim zahamowanie wykroczeń społecznie uciążliwych, występków niszczenia mienia oraz eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami.

– Funkcjonariusze przede wszystkim legitymowali młodzież, która w trakcie lekcji przebywała poza murami szkoły, a w czasie długiej przerwy wylegitymowali 18 uczniów, którzy w zakamarkach szkoły próbowali palić papierosy. Zostali oni pouczeni o konsekwencjach prawnych i zakazie palenia papierosów – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W trakcie działań pouczono 12 osób, zatrzymano czterech delikwentów, którzy po pijanemu awanturowali się we własnych domach. Ukarano mandatami trzy osoby.

Policjanci i strażnicy miejscy już zapowiadają dalsze działania prewencyjne. Przypominają także, że młodzież przyłapana na wagarowaniu, paleniu papierosów i piciu alkoholu może mieć sporo kłopotów.
Listy opisujące zachowanie młodych ludzi będą kierowane nie tylko do dyrekcji szkół, lecz także do rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group