Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9897
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przebudowa Teatru Norwida do końca 2018 roku

Środa, 8 marca 2017, 13:54
Aktualizacja: Czwartek, 9 marca 2017, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przebudowa Teatru Norwida do końca 2018 roku
Fot. Przemek Kaczałko
Wnętrze Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze do końca 2018 roku ma zmienić się nie do poznania. Będzie profesjonalnie i nowocześnie – zapowiadają władze miasta i dyrektor placówki.

Z uwagi na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego inwestycja nie może przekroczyć kwoty 20 milionów złotych, z czego dotacja ze środków europejskich wynosi ponad 13,4 mln zł. - Z inwestycjami tak jest, że dłużej czeka się na pozyskanie pieniędzy, niż realizuje samo przedsięwzięcie, bo przed nami jeszcze uzupełnienie dokumentacji, przetargi. To chwilę potrwa, ale dokumentacyjnie jesteśmy przygotowani – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to dofinansowanie udało się pozyskać - podkreślił na wstępie Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida. Inwestycja będzie przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje modernizację głównego obiektu od piwnic po strych (prace mają się zakończyć do grudnia 2018 r.), a drugi etap będzie dotyczył dekoratorni, która będzie się znajdować w przybudówce. - Będzie ona spełniała rolę magazynowo-administracyjną. Ta nowa koncepcja jest również konieczna ze względu na przepisy przeciwpożarowe – tłumaczył dyrektor.

Po remoncie do dyspozycji widzów pozostanie Duża Scena, która obecnie mieści 550 osób, a po modernizacji będzie liczyć 500 miejsc. Scena Studyjna przestanie służyć spektaklom w mniejszej obsadzie, ale duża ma być łatwo dostosowywana do mniejszych produkcji. Na głównej scenie przewidziane są również dwie zapadnie, wszystko ma być zautomatyzowane. Będzie nowe oświetlenie, nagłośnienie i wiele innych niezbędnych atrybutów dla nowoczesnego teatru. Rozważa się wprowadzenie sceny obrotowej, ale to stoi jeszcze pod znakiem zapytania.

Planowany remont ma się rozpocząć we wrześniu br. (do czerwca ma być wyłoniony wykonawca), a jego zakończenie określane jest na koniec roku 2018. W tym czasie placówka nie zawiesi działalności, tylko będzie występować w gościnnych progach jeleniogórskich instytucji oraz poza miastem. Gdzie dokładnie? Trwają rozmowy w tej sprawie, m.in. z właścicielem Kina Lot, a także Kinem Grand czy Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group