Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7588
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przebudowa Teatru Norwida do końca 2018 roku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 marca 2017, 13:54
Aktualizacja: Czwartek, 9 marca 2017, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wnętrze Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze do końca 2018 roku ma zmienić się nie do poznania. Będzie profesjonalnie i nowocześnie – zapowiadają władze miasta i dyrektor placówki.

Z uwagi na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego inwestycja nie może przekroczyć kwoty 20 milionów złotych, z czego dotacja ze środków europejskich wynosi ponad 13,4 mln zł. - Z inwestycjami tak jest, że dłużej czeka się na pozyskanie pieniędzy, niż realizuje samo przedsięwzięcie, bo przed nami jeszcze uzupełnienie dokumentacji, przetargi. To chwilę potrwa, ale dokumentacyjnie jesteśmy przygotowani – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to dofinansowanie udało się pozyskać - podkreślił na wstępie Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida. Inwestycja będzie przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje modernizację głównego obiektu od piwnic po strych (prace mają się zakończyć do grudnia 2018 r.), a drugi etap będzie dotyczył dekoratorni, która będzie się znajdować w przybudówce. - Będzie ona spełniała rolę magazynowo-administracyjną. Ta nowa koncepcja jest również konieczna ze względu na przepisy przeciwpożarowe – tłumaczył dyrektor.

Po remoncie do dyspozycji widzów pozostanie Duża Scena, która obecnie mieści 550 osób, a po modernizacji będzie liczyć 500 miejsc. Scena Studyjna przestanie służyć spektaklom w mniejszej obsadzie, ale duża ma być łatwo dostosowywana do mniejszych produkcji. Na głównej scenie przewidziane są również dwie zapadnie, wszystko ma być zautomatyzowane. Będzie nowe oświetlenie, nagłośnienie i wiele innych niezbędnych atrybutów dla nowoczesnego teatru. Rozważa się wprowadzenie sceny obrotowej, ale to stoi jeszcze pod znakiem zapytania.

Planowany remont ma się rozpocząć we wrześniu br. (do czerwca ma być wyłoniony wykonawca), a jego zakończenie określane jest na koniec roku 2018. W tym czasie placówka nie zawiesi działalności, tylko będzie występować w gościnnych progach jeleniogórskich instytucji oraz poza miastem. Gdzie dokładnie? Trwają rozmowy w tej sprawie, m.in. z właścicielem Kina Lot, a także Kinem Grand czy Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ojoj 8-03-2017 14:13
Modernizacja spowoduje likwidację małej sceny i zmniejszenie ilości miejsc przed dużą. Brawo. A w kwestii formalnej to p. Zawiła jest tak samo przygotowany jak w kwestii eLek w Cieplicach?
~ 8-03-2017 14:34
Wyremontujcie najpierw drogi w mieście, które są w tragicznym stanie, a potem inwestujcie w kulturę.
~ 8-03-2017 15:02
Przy okazji likwidacji małej sceny może znikną kartony w oknach od lat dewastujące widok na główną elewację...
~ 8-03-2017 17:43
Szkoda małej sceny...
~Pitry 8-03-2017 18:46
Wezcie sie do roboty nie jakis teatr tylko za infrastrukture bo to koszmar w miescie!!!
~katarzynka 8-03-2017 21:45
Dlaczego miasto odpuściło remont Zameczku na Zabobrzu? Nie wspominając o parku przy Zameczku, który umiera w oczach!!!? Tak mało jest zieleni miejskiej w tym mieście, brak miejsc na spacery z dziećmi... szkoda ;(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group