Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7719
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przebrali się za policjantów i okradli mężczyznę?

Piątek, 22 stycznia 2016, 8:25
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przebrali się za policjantów i okradli  mężczyznę?
Fot. Archiwum
W najbliższy poniedziałek (25.01) w jeleniogórskim sądzie okręgowym ma zapaść wyrok w sprawie trzech mieszkańców Jeleniej Góry: Marcina G., Piotra S. i Marcina Sz., którzy w październiku 2011 roku mieli przebrać się za policjantów, zwabić na ul. Wiejską Arkadiusza Cz., a następnie ukraść mu 25 tys. zł. Wyrok w tej sprawie zapadł w 2013 roku, ale został w trybie odwoławczym uchylony i sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania.

Według pierwotnego aktu oskarżenia Marcin G., Piotr S. i Marcin Sz. – wszyscy karani za podobne czyny – mieli zwabić Arkadiusza Cz. z Jeleniej Góry w okolice dawnego mikrozoo pod pretekstem sprzedaży złotej bransolety i złotego łańcuszka. Kiedy „kupiec” przyjechał na miejsce, mężczyźni w kominiarkach przebrani za policjantów mieli mu kazać wysiąść z auta, szarpać i doprowadzić do bezbronności, a następnie okraść.
Dodatkowo w mieszkaniu Marcina G. policja znalazła narkotyki.

W 2013 roku sąd uznał, że mężczyźni są winni zarzucanych im czynów i skazał Marcina G. oraz Marcina Sz. na trzy lata więzienia, a Piotra S. na 2,5 roku więzienia. Od wyroku sądu pierwszej instancji odwołały się obie strony.

Prokurator zarzucał sądowi „rażące, niewspółmiernie łagodne wyroki co do stopnia społecznej szkodliwości czynów oskarżonych”, a obrońca – szereg uchybień popełnionych przez sąd podczas prowadzonego postępowania, w tym m.in. złą kwalifikację świadka i nieskuteczne poinformowanie go o prawie odmowy składania zeznań, złą kwalifikację czynów, itp. W tzw. międzyczasie poszkodowany zmienił zeznania twierdząc, że nikt nie używał wobec niego przemocy, a owe 25 tys. zł znalazł następnego dnia w miejscu, gdzie miało dojść do transakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group