Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7386
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przebojowe „Lato w teatrze” z „Histeryją”

Sobota, 20 czerwca 2009, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Przebojowe „Lato w teatrze” z „Histeryją”
Fot. TEJO
Nie masz pomysłu na wakacje, a lubisz teatr? Nie zwlekaj ze zgłoszeniem się na bezpłatne warsztaty „Lato w teatrze”, których pierwszą część organizuje już w lipcu Łukasz Duda z Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Impreza, która po raz pierwszy odbyła się w Jeleniej Górze rok temu pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego z Warszawy, już w lipcu startuje ponownie. Tym razem zaczyna się w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Uczestnicy warsztatów przeznaczonych dla gimnazjalistów będą pracowali nad przedstawieniem zatytułowanym „Histeryja". Sztuka jest autorskim pomysłem Łukasza Dudy”. Praca nad nią trwać będzie od 6 do 19 lipca na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Spektakl opowiadał będzie o kształtowaniu i rozwoju regionu dolnośląskiego na przestrzeni wieków, poprzez powstawanie i dołączanie coraz to nowszych kultur. Pieśni ludowe, które zostaną zaaranżowane w bardzo nowoczesnych brzmieniach przez Kacpra Ziemianina, dostarczą „Histeryji” niepowtarzalnego klimatu. Dodatkowo podczas spektaklu ukazywać się będą animacje Marka Straszaka.

Uczestnicy warsztatów będą podzieleni na cztery grupy. Będą zajęcia z Łukaszem Dudą, głównym prowadzącym, u którego młodzi ludzie poznają tajniki teatru, Danielem Jacewiczem, gdzie młodzież będzie miała możliwość podszkolić swoje zdolności wokalne, Tadeuszem Rybickim, u którego odbędą się zajęcia z improwizacji i animacji, a także wcześniej wspomnianym Kacprem Ziemianinem, który będzie pracował z uczestnikami nad stroną muzyczną. Marek Straszak pokaże jak się tworzy animacje .

Spektakl nie będzie miał konkretnego scenariusza, ponieważ będzie on w dużej części tworzony poprzez improwizację młodzieży, ale powstanie scenopis, który będzie fundamentem ich pracy.

Ilość przyjęć na warsztaty jest ograniczona do 30 osób, jednak wolne miejsca wciąż czekają na gimnazjalistów. Zapisać się można dzwoniąc na numer: 075 642 38 80 lub pisząc maila na adres teatr_odnaleziony@o2.pl .

Kolejne odsłony „Lata w teatrze” odbędą się na scenie Zdrojowego Teatru Animacji oraz Teatru im. Norwida. Impreza potrwa do połowy sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group