Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 6043
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prywatne grunty w zasięgu rewitalizacji

Poniedziałek, 28 marca 2011, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Prywatne grunty w zasięgu rewitalizacji
Galeria w Parku Zdrojowym. Jeszcze przed rewitalizacją.
Fot. TEJO
Czy w Parku Zdrojowym nie wszystkie alejki będą odnowione w ramach prowadzonej rewitalizacji, która ma zakończyć się jesienią tego roku?

Niektóre fragmenty parku nie należą do miasta, które jest inwestorem prowadzonych robót. Chodzi tu zwłaszcza o tereny przyległe do dawnej Galerii Zdrojowej, gdzie funkcjonuje lokal gastronomiczny. W ostatnim czasie rozmowy na ten temat podjęła zastępczyni prezydenta Zofia Czernow.

– Plan przebudowy Parku Zdrojowego pochodzący z ubiegłego roku został przyjęty przez samorząd, choć nie podjęto wówczas rozmów z kilkoma właścicielami części posesji w granicach rewitalizacji. Nie można prowadzić prac przy wymianie nawierzchni na cudzym gruncie, więc zaniedbania w tym zakresie są sukcesywnie usuwane, a negocjacje w tym zakresie postępują we właściwym tempie – czytamy w komunikacie magistratu.

Prezydent miasta Marcin Zawiła na jednych z konferencji zapowiedział, że w ostateczności, gdyby rozmowy z właścicielami zakończyły się fiaskiem, alejki znajdujące się na prywatnym gruncie pozostaną niewyremontowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group