Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7952
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prywatne grunty w zasięgu rewitalizacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 marca 2011, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: RED
Galeria w Parku Zdrojowym. Jeszcze przed rewitalizacją.
Fot. TEJO
Czy w Parku Zdrojowym nie wszystkie alejki będą odnowione w ramach prowadzonej rewitalizacji, która ma zakończyć się jesienią tego roku?

Niektóre fragmenty parku nie należą do miasta, które jest inwestorem prowadzonych robót. Chodzi tu zwłaszcza o tereny przyległe do dawnej Galerii Zdrojowej, gdzie funkcjonuje lokal gastronomiczny. W ostatnim czasie rozmowy na ten temat podjęła zastępczyni prezydenta Zofia Czernow.

– Plan przebudowy Parku Zdrojowego pochodzący z ubiegłego roku został przyjęty przez samorząd, choć nie podjęto wówczas rozmów z kilkoma właścicielami części posesji w granicach rewitalizacji. Nie można prowadzić prac przy wymianie nawierzchni na cudzym gruncie, więc zaniedbania w tym zakresie są sukcesywnie usuwane, a negocjacje w tym zakresie postępują we właściwym tempie – czytamy w komunikacie magistratu.

Prezydent miasta Marcin Zawiła na jednych z konferencji zapowiedział, że w ostateczności, gdyby rozmowy z właścicielami zakończyły się fiaskiem, alejki znajdujące się na prywatnym gruncie pozostaną niewyremontowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Anonimowy 28-03-2011 9:46
Już przed rozpoczęciem rewitalizacji Parku Zdrojowego władze miasta powinny sprawdzić, czy wszystkie posesje w granicach Parku Zdrojowego należą do prywatnych właścicieli, a nie dopiero po tym jak już dawno rozpoczęto rewitalizację Parku Zdrojowego...
~xxx 28-03-2011 9:56
COOO?Pani Czernow jest zastepca prezydenta,to ja dziekuje za taka wladze ta pani byla najwieksza porazka jaka przytrafila sie naszemu miastu a teraz znowu przy korycie.
~ 28-03-2011 10:04
Przeciez ona caly czas byla przy korycie i nie odchodzila daleko od niego:)
~jubilat 28-03-2011 10:29
rodzi się pytanie,która to \"władza\"wykonała majstersztyk sprzedaży serca parku, Galerii Zdrojowej ,ciekawe za ile,czy w przetargu itd,dzisiaj to rodzi problemy.
~ciepliczanka zdroj 28-03-2011 11:02
jezeli z wlascicielami sie nie dogadaja to miasto ma takie prawo aby nakazac wlascicielowi naprawe chodnikow i alejek i po klopocie,ale dziwi mnie ze ta sprawa nie zostala dograna(dogadana) przed rozpoczeciem prac
~rumcajs54 28-03-2011 13:35
"na jednej z konferencji", nie "na jednych"... Czasami tęskno za Korektą.
~wyborca1 28-03-2011 14:55
Sprzedaż tego obiektu to zbrodnia !!!. Kazdy kto trochę chociaż myśli jest tego zdania. Szkoda,że nie sprzedano jeszcze Teatru itp. Teraz niech miasto odkupi od właściciela ( dając mu oczywiscie zarobić). Tak samo niech zrobi uzdrowisko z domami uzdrowiskowymi, które sprzedało. I będzie git.
~ 28-03-2011 17:07
Zosia jak zagada, to zalatwi wszystko. I wszystkich...
~cieplik 28-03-2011 20:12
Panie prezydencie ,głosując na Pana,nie głosowałem na Panią Czernow,więc jak Pan tak mógł ,więcej nie będę na was głosował,bo i tak wybieracie się sami między sobą,jak w starym dowcipie,siedziały wrony na drzewie,ktos strzelił,poderwały się i ponownie usiadły,tylko,każda na innym miejscu,dziękuje wam "wrony'.
~jejcam 28-03-2011 21:04
tego tereno nie sprzedało miasto tylko ZDRÓJw osobie pana prezesa za bezcen w tedy był pan prezes swierzo po kirowaniu dzialem samochodowtm i to jest skandal zeby sprzedac takie coś jako cos osobnego mam akt własnościtego pani
~w13 28-03-2011 22:07
sprzedaz kawiarni zdrojowej to byla rzeczywiscie zbrodnia/ a kto to sprzedał..uzdrowisko chyba czyli obecny prezes ? a i jeszcze teren pod wałami i to prawie za grosze...co na to towarzystwo milosnikow cieplic ps. a miasto prawie juz sprzedalo kiedys teatr...
~ 28-03-2011 23:14
Też się zawsze zastanawiałem, kto sprzedał galerię temu kicz-żulowi.Robi zabytkiem co chce (czytaj: dewastuje), obiekt wraz z przyległym terenem zamienił w tancbudę w Kopydłowie i jeszcze będzie korzystał na prestiżowej inwestycji. Nieźle się chłop (pewnie z pomocą kolegów) ustawił :)
~wyborca1 29-03-2011 8:28
Czy kiedyś u nas ktoś za coś odpowie... Chyba nigdy. Dziś widzę Pan Prezes "Uzdrowiska" kandyduje w plebiscycie na Osobowość roku ( czy może całej dekady. Ale przecież te wszystkie transakcje nie odbywały sie po kryjomu, wiedzieli o tym radni i prezydent. Przecie Uzdrowisko to nie był (?) zupełnie prywatny folwark .Mamy super gospodarzy. Przecież nawet sprzedając nieruchomość można zastrzec w umowie pewne warunki. Szkoda słów ...
~Marek D. 29-03-2011 8:34
Zaiste rodzi się pytanie kto zrobił majstersztyk sprzedaży serca parku - Galerii Zdrojowej. Ciekawe kto, za ile, za jakiej 'władzy', czy w przetargu i dlaczego sprzedano bez odpowiednich klauzul i zabezpieczeń. Dzisiaj pozostaje rozmawiać i negocjować z nowymi właścicielami i próbować sądownie wystawić rachunek winnym bezmyślności lub zbytniej interesowności. A gdyby rozmowy z właścicielami zakończyły się fiaskiem, alejki znajdujące się na prywatnym gruncie pozostawić niewyremontowane zgodnie z sugestią Prezydenta Miasta - Marcina Zawiły. Ponadto ogrodzić i wywiesić tabliczkę z informacją - czyj to teren i kto go sprzedał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group