Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10372
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Protesty wznowione po publikacji wyroku w sprawie aborcji

Piątek, 29 stycznia 2021, 18:44
Aktualizacja: 18:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Protesty wznowione po publikacji wyroku w sprawie aborcji
Fot. Przemek Kaczałko
Publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z przyczyn eugenicznych wywołała falę protestów w całej Polsce. Dzisiaj (29.01) w Jeleniej Górze zebrano się na Placu Ratuszowym, aby wyrazić sprzeciw wobec działań rządu.
Wracamy z potężną siłą. Tym razem na pewno zorganizujemy też wyjazd do Warszawy - powiedziała Anna Konieczyńska, liderka ruchu kobiet w Jeleniej Górze. - Nie dziwię się, że opublikowali ten wyrok, termin też mnie nie dziwi - już chyba nic w tym kraju mnie nie dziwi... - dodała A. Konieczyńska.

Wśród protestujących były kobiety i mężczyźni w różnym wieku - od młodzieży po seniorów. Wszyscy zgodnie podkreślają, że w tak wrażliwej kwestii, jaką jest aborcja - powinien być wybór, a nie zakaz.

Jestem zła, wściekła, jest mi smutno... W tak delikatnych sprawach nie działa się w ten sposób. Kobiety zostały potraktowane przedmiotowo. Jestem na każdym proteście i bez względu na frekwencję będę dalej protestować - dodała jedna z uczestniczek.
Miałam nadzieję, że wyrok nie zostanie opublikowany. Pozostało nam protestować, nie możemy się poddać - dodała kolejna z uczestniczek.

Podczas akcji w centrum miasta było spokojnie - nie doszło do żadnych incydentów. Grupa ludzi przeszła pod biuro Prawa i Sprawiedliwości, gdzie również było spokojnie - nie zaklejano szyb i nie pisano po nich, jak przy poprzednich protestach. Następnie uczestnicy wrócili pod Ratusz, gdzie ulepili ze śniegu symboliczną kaczkę i... przyrodzenie.

Twoja reakcja na artykuł?

46
39%
Cieszy
26
22%
Hahaha
6
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
15
13%
Złości
23
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (241)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group