Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11285
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Protegowany PiS zdjęty ze stołka

Środa, 2 grudnia 2009, 8:20
Aktualizacja: 19:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Protegowany PiS zdjęty ze stołka
Rafał Szymański i posłanka PiS Marzena Machałek. Na wernisażach często stali bardzo blisko siebie.
Fot. TEJO
Bez żadnego rozgłosu przestał być zastępcą dyrektora Muzeum Karkonoskiego. Mowa o Rafale Szymańskim odwołanym ze stanowiska w listopadzie. Wieść o decyzji Gabrieli Zawiły, szefowej MK, niesie się dopiero teraz.

Tajemnicą poliszynela było, że Rafał Szymański zawdzięczał swoje stanowisko protekcji za czasów, kiedy wicemarszałkiem dolnośląskim był związany z Prawem i Sprawiedliwością Andrzej Pawluszek. Panowie znali się wcześniej z czasów działania w Unii Wolności, kiedy posłem tej partii był Marcin Zawiła (dziś poseł PO).

Pawluszek "przywiózł w teczce” nowego zastępcę w maju 2006 roku. Wtedy dyrektorem Muzeum Karkonoskiego był Stanisław Firszt. Jego nowy zastępca Rafał Szymański, absolwent wrocławskiej Akademii Ekonomicznej, były współwłaściciel sklepu z kapeluszami przy ul. Konopnickiej, zapytany przez Firszta, co wie o pracy w muzealnictwie, odpowiedział, że pamięta, iż jako dziecko zwiedzał tę instytucję.

Latem 2008 roku w niejasnych okolicznościach z fotela szefa Muzeum Karkonoskiego zrezygnował Stanisław Firszt, który dziś jest dyrektorem Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Na jego miejscu pojawiła się Gabriela Zawiła. W listopadzie Szymański otrzymał wypowiedzenie trzymiesięczne bez obowiązku świadczenia pracy. Czyżby to koniec kariery, a może kolejny awans? Na razie na stanowisku wiceszefa placówki jest vacat. Nie wiadomo, czy zostanie obsadzone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
787
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group