Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6341
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prorodzinna kawiarnia

Niedziela, 8 czerwca 2008, 7:27
Aktualizacja: 7:28
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Prorodzinna kawiarnia
Fot. TEJO
Lokal założony cztery lata temu głównie z myślą o mieszkańcach Cieplic, ze szczególnym naciskiem na rodziny, gości też u siebie dzieci z pobliskiego przedszkola i świetlicy.

– W Cieplicach nie było wcześniej takiego miejsca, gdzie na deser czy kawę mogłyby przyjść rodziny z dziećmi, więc postanowiłam założyć ten lokal – mówi Irmina Sus, właścicielka kawiarni „PP Cafe” przy Placu Piastowskim. Choć wszyscy klienci są tak samo ważni, na specjalne traktowanie mogą liczyć maluchy.

– Na zewnątrz powstał specjalny kącik z meblami dziecięcymi, jest tam też kreda i tablica, aby pociechy mogły pobawić się, gdy ich rodzice będą np. zajęci rozmową – dodaje.

W ramach Dnia Dziecka pani Irmina zaprosiła do kawiarni maluchy z zespołu przedszkolnego przy SP nr 6. – Bardzo nam miło, że ktoś pomyślał o dzieciach i w ten sposób zrobił im świetną niespodziankę. Tym bardziej, że dzisiaj nieczęsto można na coś takiego liczyć. Obsługa była bardzo sympatyczna, lody przepyszne, a maluchy ogromnie zadowolone – mówi Maria Kubicka, wychowawca grupy.

Starsi, siedząc w industrialnie urządzonych wnętrzach lokalu wspominają czasy, kiedy przez długie lata był tu sklep z butami. Nieźle zaopatrzony, bo w kryzysie lat PRL przyjeżdżało się tu na zakupy z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group