Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9479
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Propozycja dla kolosów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 kwietnia 2008, 8:52
Aktualizacja: 14:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dobra wiadomość dla kierowców i turystów, którzy przyjeżdżają do miasta autokarami. Będą mogli parkować na rozległym terenie dworca PKS przy ulicy Obrońców Pokoju. Miejsca postojowe znajdą tam również kierowcy tirów.

Parkingowy kłopot dla kolosów zaczął się po zamknięciu parkingów przy ulicy Jasnej i Grodzkiej oraz przy ul. Drucianej, gdzie także część placu jest wyłączona z powodu prowadzonych tam prac archeologicznych. Docelowo nie będzie tam parkingów (chyba że podziemne), bo planowana jest budowa obiektów o charakterze mieszkalno-usługowym.

Nie ma też możliwości zostawienia autokaru na parkingu wielopoziomowym przy ul. Pijarskiej. Niektórzy kierowcy dużych pojazdów zostawiają ciężarówki i autobusy na placu bo byłym targowisku „Kiliński”. Jednak tam jest niebezpiecznie, bo terenu nikt nie pilnuje. Poza tym mają się tam wkrótce rozpocząć prace przy budowie Focus Parku.

Baza PKS Tour jest optymalnym rozwiązaniem. Od dawna samorządowcy wskazywali to miejsce jako najlepszy obszar postojowy dla autokarów z wycieczkami. Teren dworca jest pilnowany, a pozostawione tam pojazdy – bezpieczne. W dodatku do centrum jest bardzo blisko.

Takie wyjście z sytuacji być może przyczyni się także do częściowego rozładowania korków na Podwalu i placu kard. Wyszyńskiego, gdzie do tej pory wielkie autokary wstrzymywały ruch usiłując skręcić w dojazdowe uliczki do placów parkingowych na starówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Bess 12-04-2008 10:07
Panie redaktorze Przezdzięk, a czemu nie zapytał pan prezydenta miasta, co z planowaną inwestycją pt: "park and ride" czyli parkingiem dla autobusów przy stacji paliwowej BP? Inwestycja ta miała być zrealizowana do czerwca, a na razie ni widu, ni słychu, zamiast tego jako sukces mówi się o bazie PKS. Miasto przeznaczyło pieniądze na specjalny parking, ale jakoś się nie spieszy, zaś PKS, w zamian za udostępnienie swojego placu dla potrzeb ogółu, ma dostać od miasta zgodę na wybudowanie na swoim terenie dworca - galerii handlowej.
~cowboyka do redakcji 12-04-2008 11:18
Nie ma też możliwości zostawienia autokaru na parkingu WIELOZIOMOWYM przy ul. Pijarskiej. W sensie, ze tam jest wiele ziomów:) Pozdrawiam Redakcjo:)
~do bess 12-04-2008 19:36
czy dobrze rozumię że to układziki a potem interesiki?
~hetman 12-04-2008 19:58
Jest duży plac , po dawnej odlewni fampowskiej przy Kilińskiego - wyglada jak krajobraz księżycowy - gdzie są gospodarze tego terenu i wladze miasta ? problem parkingu bylby zalatwiony od lat!. gdyby tam zorganizować np.parking, przeciez Jelenia Gora to niby miasto turystyczne a bez autokarów z turystami to Jelenia Góra jest warta funta klaków. A z tak prostymi, przyziemnymi problemami wladzunie nie mogą sobie poradzic.
kazimierzp 12-04-2008 22:40
Puste place po odlewni Fampy przy Kilińskiego, Osiedlu Robotniczym po spółdzielni Czystość mają prywatnych właścicieli którzy czekają na nowy plan zagospodarowania przestrzennego! Niektórzy nie mogąc i nie chcąc czekać złożyli wnioski o decyzję o warunkach zabudowy (to taki zamiennik planu). O ile mnie pamięć nie myli to i ten teren przy Bp (po dawnej kaflarni) takoż czeka na plan! Na Teren przy Kilińskiego po targowisku firma mająca budować galerię Focus tez wystepowała o decyzję o warunkach zabudowy, uzyskała ja i mogła dalej działać!
~~Emeryt 13-04-2008 0:24
No to do roboty z tymi planami!!!
~hetman 13-04-2008 9:41
To jest wlaśnie istota sprawy - urzednikow mnogo, planow jeszcze więcej a lata biegna , Jelenia Gora cofa sie w rozwoju o czym wiadomo od lat , ludzie czyli mlody kapital wyemigrowal za robota, miasto sie wyludnilo a my mamy dewastację ,brud , smród w calej szeokości , ważnych radnych i plany.
~zaparkowywacz~ 13-04-2008 10:33
..i jak się rozkręci interes z parkowaniem, autobusy nie będą musiały jeździć, i nikt już stąd nie wyjedzie :))
~zuo 13-04-2008 11:41
A czy jest szansa, ze kiedys, jak przyjade z dziecmi, ktorych jeszcze nie mam, te plany i zagospodarowanie beda gotowe?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group