Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6913
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Propozycja dla kolosów

Sobota, 12 kwietnia 2008, 8:52
Aktualizacja: 14:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Propozycja dla kolosów
Fot. TEJO
Dobra wiadomość dla kierowców i turystów, którzy przyjeżdżają do miasta autokarami. Będą mogli parkować na rozległym terenie dworca PKS przy ulicy Obrońców Pokoju. Miejsca postojowe znajdą tam również kierowcy tirów.

Parkingowy kłopot dla kolosów zaczął się po zamknięciu parkingów przy ulicy Jasnej i Grodzkiej oraz przy ul. Drucianej, gdzie także część placu jest wyłączona z powodu prowadzonych tam prac archeologicznych. Docelowo nie będzie tam parkingów (chyba że podziemne), bo planowana jest budowa obiektów o charakterze mieszkalno-usługowym.

Nie ma też możliwości zostawienia autokaru na parkingu wielopoziomowym przy ul. Pijarskiej. Niektórzy kierowcy dużych pojazdów zostawiają ciężarówki i autobusy na placu bo byłym targowisku „Kiliński”. Jednak tam jest niebezpiecznie, bo terenu nikt nie pilnuje. Poza tym mają się tam wkrótce rozpocząć prace przy budowie Focus Parku.

Baza PKS Tour jest optymalnym rozwiązaniem. Od dawna samorządowcy wskazywali to miejsce jako najlepszy obszar postojowy dla autokarów z wycieczkami. Teren dworca jest pilnowany, a pozostawione tam pojazdy – bezpieczne. W dodatku do centrum jest bardzo blisko.

Takie wyjście z sytuacji być może przyczyni się także do częściowego rozładowania korków na Podwalu i placu kard. Wyszyńskiego, gdzie do tej pory wielkie autokary wstrzymywały ruch usiłując skręcić w dojazdowe uliczki do placów parkingowych na starówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group