Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9637
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓSKI/ ŚWIAT: Promowali Bieg Piastów w Kanadzie

Poniedziałek, 16 lutego 2009, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓSKI/ ŚWIAT: Promowali Bieg Piastów w Kanadzie
Bieg Piastów promował, między innymi, Bartosz Lipiński.
Fot. Archiwum
Trzydziesta pierwsza edycja jednego z najważniejszych biegów narciarskich na świecie – Gatineau Loppet, który odbył się właśnie w kanadyjskiej prowijcji Quebec, była okazją do promocji polskiego Biegu Piastów, który niedawno dołączył do światowej rodziny biegów narciarskich Word Loppet, a także okazją do promocji aktywnej turystyki w Polsce oraz Karkonoszy i Dolnego Śląska jako miejsca realizacji takiej turystyki.

Podczas Gatineau Loppet, Polska, Bieg Piastów, Karkonosze oraz Dolny Śląsk były promowane na specjalnym stoisku, przygotowanym przez Ambasadę RP w Ottawie oraz Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Nowym Jorku.

- Promocja Biegu Piastów podczas tej prestiżowej imprezy jest dla nas istotna z kilku względów. Poprzez Bieg Piastów, czyli imprezę o podobnym charakterze do Gatineau Loppet, chcieliśmy zainteresować kanadyjskiego turystę ofertą aktywnej turystyki w Polsce, w szczególności w Karkonoszach i na Dolnym Śląsku – mówi Jan Rudomina, dyrektor POIT Nowy Jork.

- Promocja może przynieść wymiar bardzo konkretny, albowiem amatorzy narciarstwa biegowego, którzy zbierają punkty w ramach Worldloppet, mogą zdecydować się na wizytę w Szklarskiej Porębie i udział w Biegu Piastów – dodaje Andrzej Pawluszek, wicedyrektor POIT Nowy Jork.

Miesiąc przed imprezą w Ambasadzie RP w Ottawie odbyła się konferencja prasowa Ambasadora RP w Kanadzie Piotra Ogrodzińskiego oraz organizatorów Gatineau Loppet. Podczas konferencji amb. Ogrodziński promował Polskę i Bieg Piastów. Efektem konferencji było wiele audycji telewizyjnych oraz materiałów prasowych (m.in. dzienniki Ledroit, Ottawa Citizen oraz Info007), w których sporo miejsca poświęcono Polsce i turystyce aktywnej w Karkonoszach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
868
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group