Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4934
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Promocja zdrojów za dwa miliony złotych

Wtorek, 20 kwietnia 2010, 8:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 7:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Promocja zdrojów za dwa miliony złotych
Fot. TEJO
Dziesięć dolnośląskich gmin uzdrowiskowych, w tym Jelenia Góra od czerwca rozpocznie wspólną promocję w ramach projektu „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk”. Dzięki potężnej kampanii promocyjnej gminy będą znane w całej Polsce. Koszt wspólnej promocji to ponad dwa mln zł, z czego 70 procent będzie dofinansowane przez UE.

- Postanowiliśmy promować się wspólnie, bo takie działania dają większe efekty niż pojedyncze starania. Wniosek o dofinansowanie tego zadania w 70 procentach złożyliśmy w minionym roku do Priorytetu 6. Turystyka i Kultura. Obecnie wniosek jest już po pozytywnej ocenie merytorycznej i trafi pod ocenę strategiczną realizowaną przez zarząd województwa dolnośląskiego. Można powiedzieć, że te pieniądze zostały nam już przyznane, nie ma bowiem innych kontrkandydatów – mówi Jadwiga Osińska, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Wszystkie gminy uzdrowiskowe biorące udział w tym projekcie będą miały wspólne logo, które będzie zamieszczane na dokumentach i w broszurach informacyjnych. Następnym krokiem będzie przeprowadzenie dwóch dwutygodniowych kampanii na 80 bilbordach w ośmiu województwach, z których najczęściej przyjeżdżają kuracjusze i turyści: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, lubuskiego i kujawsko – pomorskiego. W ramach projektu stworzony zostanie też multimedialny portal internetowy poświęcony tylko uzdrowiskom dolnośląskim, na którym będzie można znaleźć informacje o bazie teleadresowej czy profilu leczniczym poszczególnych uzdrowisk.

Będą też wirtualne kroniki po poszczególnych uzdrowiskach, aby odwiedzający mogli zobaczyć co ciekawego mają do zaproponowania gminy i wybrać sobie daną gminę lub zaplanować trasę po wszystkich uzdrowiskowych gminach. Pojawi się też spot reklamowy w ogólnopolskiej telewizji pod wspólnym hasłem „Uzdrowiska Dolnośląskie”. Ponadto w czterech wersjach językowych zostanie wydany przewodnik po uzdrowiskach łącznie z umieszczeniem w nich zabytków, jakie są w otoczeniu. – Zakupione zostaną też kubki do wody mineralnej oraz parasolki z wspólnym logo – mówi Jadwiga Osińska.

W końcowym etapie projektu przewidziane są też dwa spotkania dziennikarzy z różnych mediów z całej Polski. Do prowadzenia wszelkich procedur, zamówień i zleceń poszczególnych działań, gminy planują wyłonić wykonawcę zewnętrznego.
Realizacja projektu rozpocznie się już w czerwcu, a jego zakończenie planowane jest na I kwartał 2011 roku.

W projekcie „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk” opiewającym na ponad dwa mln zł uczestniczy dziesięciu partnerów. Oprócz miasta Jelenia Góra, która jest liderem projektu uczestniczą: Bystrzyca Kłodzka, Duszniki Zdrój, Jedlina Zdrój, Lądek Zdrój, Niemcza, Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Szczawno Zdrój i Świeradów Zdrój. W ramach projektu podjęte zostaną działania promocyjne nie tylko w skali regionu, ale i całego kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
637
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group