Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10015
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Promocja zamiast kar

Środa, 24 marca 2010, 9:28
Aktualizacja: 9:30
Autor: Angela
Państwowa Inspekcja Pracy wyciąga do właścicieli małych firm pomocną dłoń. Chce przekonać przedsiębiorców, że przestrzeganie zasad bhp się opłaca. Rusza kolejna edycja akcji promocyjnej „Pracodawco, zdobądź dyplom PIP”.

Podmioty, które zgłoszą się same do udziału w akcji promocyjnej pod nazwą „Pracodawco zdobądź dyplom PIP”, mogą liczyć na pomoc i wskazówki inspektorów co do poprawy bezpieczeństwa w swoich zakładach pracy. Co więcej na żadnym z etapów realizacji tego programu nie zostaną ukarani.

- Po raz kolejny składamy ofertę współpracy, która dotyczy problematyki prawa pracy i bhp. Przy naszej pomocy i inicjatywie, przedsiębiorca poprawiając warunki pracy i bezpieczeństwa zostanie wyróżniony przez Państwową Inspekcję Pracy dyplomem PIP – mówi Mirosław Kocuba, kierownik oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze.

PIP zobowiązuje się, że na żadnym etapie realizacji programu nie będziemy karać pracodawców za niedociągnięcia, będziemy ich motywować do wyeliminowania istniejących problemów. – Mamy nadzieję, że dzięki temu pracodawca zajmie się danym problemem i jego usuwaniem – dodaje M. Kocuba.

Na zakończenie programu każda z uczestniczących firm otrzyma dyplom produkowany w mennicy polskiej potwierdzający odpowiednie warunki pracy i przestrzeganie zasad bhp. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej inspekcji. Chętni mogą się natomiast pisemnie zgłaszać do poszczególnych oddziałów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group