Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8726
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Promocja w głębi kowarskich podziemi

Niedziela, 6 maja 2018, 7:37
Aktualizacja: 7:38
Autor: WAC
Kowary: Promocja w głębi kowarskich podziemi
Fot. Organizator
W nietypowym miejscu, bo w Kopalni „Podgórze” w Kowarach odbędzie się 12 maja o godzinie 12.00 promocja przewodnika emocjonalnego „Taniec na Uranie” i spotkanie z jego autorem Jarosławem Szczyżowskim.

„Taniec na Uranie” jest drugim przewodnikiem emocjonalnym w dorobku J. Szczyżowskiego, po poświęconym Miedziance - „Miedzianka przewodnik po mieście, którego nie ma”.

- Kowary są jak miasto oglądane w negatywie – mówi organizatorka spotkania Sandra Nejranowska. - Jakby rzeczywistość nie przyznawała się tutaj do samej siebie, odwracała na lewą stronę, udawała. Ale co? I dlaczego? Ten przewodnik emocjonalny, już drugi z serii, usiłuje to wyjaśnić. Zabierze w podróż przez tunel, na którego końcu słychać szepty, jęki, płacz i śmiech ludzi, którzy… tańczyli, na uranie. Tańczyli swój danse macabre.

Jarosław Szczyżowski jest przewodnikiem sudeckim, pomysłodawcą i założycielem Gildii Przewodników Sudeckich im. Willa-Ericha Peuckerta. Wraz z Teatrem Korkontoi regularnie wystawia w Miedziance plenerowe spektakle opowiadające niełatwe dzieje tego dawnego górniczego miasteczka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group