Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3738
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Promocja szkół – jak sobie poradzić?

Środa, 3 lutego 2021, 11:02
Autor: Agnieszka Kumek/ZSE–T
Jelenia Góra: Promocja szkół – jak sobie poradzić?
Fot. Agnieszka Kumek
W czasie pandemii toczy się z trudem normalne życie. W trwających w ciągłym zawieszeniu co do decyzji o powrocie uczniów, chociażby maturzystów (1 lutego? 14 lutego? Kiedyś?...), szkołach średnich, rozpoczynają się próbne matury, niedługo – zanim się obejrzymy – uczniowie przystąpią do okrojonego w tym roku egzaminu dojrzałości. Przyjdzie też czas na wybór szkoły przez uczniów klas ósmych, co już teraz zmusza do wytężonej pracy zespoły do spraw promocji w naszych liceach i technikach.

Do tej pory promocja szkoły nie była trudna: organizowano dni otwarte z mnóstwem atrakcji dla potencjalnych nowych uczniów, przeprowadzano wizyty w szkołach podstawowych, co dawało możliwość bezpośredniej prezentacji osiągnięć, wyników nauczania i całej oferty kształcenia (a ta jest w naszym mieście naprawdę bogata!), odbywały się targi edukacyjne.

Teraz szkoły muszą się dostosować do panujących warunków także przy promocji. Nauczyciele z jeleniogórskiego Ekonoma rozpoczną ją spotkaniami na platformach Zoom i Teams z zainteresowanymi klasami ósmymi z miejskich i okolicznych szkół podstawowych - będzie to wymagało dużo pracy i zdolności organizacyjnych. Prezentacje na temat szkoły i oferowanych przez nią kierunków zostaną także przesłane do wychowawców klas ósmych i doradców zawodowych w szkołach. Jeżeli będzie taka możliwość, szkoła zorganizuje też dla małych grup uczniów i rodziców oprowadzanie po swoich pracowniach, przy zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego. Oczywiście na bieżąco aktualizowana jest tez strona www szkoły i jej profile społecznościowe: Facebook i Instagram.

Dobrą decyzją przy wyborze szkoły może być także zapoznanie się z tegorocznymi wynikami rankingu Perspektyw, czyli profesjonalnego rankingu edukacyjnego. W rankingu tym szkoły ocenia się wg następujących kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego (w przypadku techników). W tym roku najwyższą lokatę wśród jeleniogórskich techników zdobył Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych – 346 miejsce w kraju i 12 w województwie dolnośląskim – co po raz kolejny zaowocowało przyznaniem szkole Tarczy, tym razem brązowej; natomiast w kategorii liceów I LO zajęło 9 miejsce w województwie i 141 w kraju.

Naszych uczniów, tak jak uczniów w całej Polsce, czekają trudne decyzje: ósmoklasiści będą musieli wybrać szkołę, która zapewni im jak najlepsze wykształcenie, zgodne iż ich zainteresowaniami, maturzyści – zastanowić się, czy podejmą pracę, czy zdecydują się na studia. Nauczyciele starają się pomóc w tych wyborach, a przed szkołami jeszcze mnóstwo wytężonej pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group