Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6719
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat/Praga: Promocja powiatu jeleniogórskiego w Pradze

Piątek, 28 lutego 2014, 7:31
Aktualizacja: 7:37
Autor: Mea
Powiat/Praga: Promocja powiatu jeleniogórskiego w Pradze
Fot. Starostwo
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze prezentowało ofertę turystyczną regionu na stanowisku Dolnego Śląska, w ramach Targów Turystycznych Holiday World w Pradze.

– Przedstawiliśmy nową mapę z zabytkami i hotelami, przewodnik turystyki aktywnej po Karkonoszach i Łużycach Górnych, oferty gmin i obiektów turystycznych np. Term Cieplickich oraz mapę zabytków techniki Euroregionu Nysa - wymienia Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

W imprezie połączonej z targami Top Gastro Hotel i Golf Show wzięło udział ok. 300. wystawców z wielu krajów. Pierwsze dwa dni otwarte były tylko dla wystawców. Podczas spotkań mogli wymienić się doświadczeniami i pogłębić współpracę.

- Spotkałem się z Pawłem Kopaczkiem, prezydentem Związku Szkła i Biżuterii z Jablonca, z którym omówiłem zasady naszej współpracy na rok bieżący w projekcie GreKo. Będziemy uczestniczyć w targach turystycznych w Jabloncu oraz realizować działania związane z „Kruchym pięknem”, czyli biżuterią z regionu jeleniogórskiego i Jablonca. W sierpniu weźmiemy udział w spotkaniu producentów biżuterii, na które pojedziemy z ekspertem z Muzeum Karkonoskiego. Przedstawi on historię szkła po stronie polskich Karkonoszy – opowiada Wiesław Dzierzba.

Była również okazja do rozmowy z wicemarszałkiem turystyki z kraju libereckiego o wspólnych działaniach.

Drugi dzień targów był otwarty dla wszystkich zainteresowanych ofertami poszczególnych krajów. – Czesi bardzo interesowali się polską stroną Karkonoszy, znali już część atrakcyjnych miejsc i pytali o nowe trasy oraz atrakcje turystyczne, noclegi oraz gastronomię – mówi dyrektor.

- Prezentowaliśmy również ofertę naszych Targów Turystycznych TourTec, która spotkała się z dużym zainteresowaniem czeskich wystawców i turystów. Mieliśmy też foldery Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby oraz Karpacza – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group