Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 8808
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Promesy na cyfryzację gmin zostały wręczone

Środa, 26 stycznia 2022, 9:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Promesy na cyfryzację gmin zostały wręczone
Fot. Przemek Kaczałko
W siedzibie starostwa w Jeleniej Górze wicewojewoda dolnośląski w towarzystwie senatora, wręczył promesy na cyfryzację gmin. Do urzędów na terenie powiatu karkonoskiego trafi ok. 1,5 mln zł, a Miasto Jelenia Góra otrzymało 1 mln zł.
Przekazujemy rządowe promesy na cyfryzację gmin. W sytuacji covidu, wiele usług jest w intrenecie i usługi publiczne wymagają cyfryzacji. Można z tego finansować zakup sprzętu i oprogramowania. Co ciekawe, gminy, które już zainwestowały w to środki, mogą je zrefundować z datą wsteczną do marca 2020, czyli wtedy, kiedy zaczęła się pandemia - powiedział Krzysztof Mróz, senator RP.

Gminy naszego regionu dostały środki zgodne z przyjętym algorytmem - od 100 tys. zł do ponad 1 mln zł. Na terenie Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego tylko Szklarska Poręba nie złożyła wniosku.

Poprawa obsługi cyfrowej urzędów jest bardzo ważna. Część osób pracuje zdalnie, dlatego staramy się pomagać w obsłudze interesantów - mówił Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski, który zaznaczył, że w skali kraju przeznaczono na program 1 miliard złotych, z czego do naszego regionu ponad 2,5 mln zł.
Środki przeznaczymy na zakup sprzętu komputerowego, serwera, niezbędnego oprogramowania - powiedział Jacek Kubielski, burmistrz Piechowic. - Sprzęt cały czas trzeba wymieniać, modernizować - tym bardziej, że coraz bardziej przechodzimy w systemy pracy zdalnej - dodał burmistrz.
Zakupimy 6-8 baz informatycznych oraz system zabezpieczeń przed działaniami hakerskimi - powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

Twoja reakcja na artykuł?

6
40%
Cieszy
3
20%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group