Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8392
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Promesa dla powiatu

Sobota, 20 lipca 2019, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2019, 11:45
Autor: WAC
Powiat: Promesa dla powiatu
Fot. Starostwo Powiatowe
W siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski odebrał z rąk wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka kolejną promesę. Pieniądze, z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, zostaną wydane na remont drogi powiatowej ze Strużnicy do Gruszkowa.

Powiat Jeleniogórski jest jedynym dolnośląskim samorządem, który otrzymał promesę w ramach drugiego rozdania tzw. "przeciwpowodziówek". Jej wartość to 5 milionów 434 tysiące złotych.

Odcinek drogi powiatowej, który ma zostać przebudowany wiedzie ze Strużnicy do Gruszkowa i dalej do granicy z miastem Kowary. Liczy około 4,2 kilometra i został uszkodzony przez intensywne opady deszczu w lipcu 2012 roku.

To wielki sukces samorządu powiatu i jednocześnie znakomita wiadomość, zarówno dla jego mieszkańców, jak i turystów - mówi starosta jeleniogórski. - Ucieszą się z niej także lubiący jeździć nią rowerzyści. Przypomnijmy, że obecnie trwa już remont, również przy udziale środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, innego fragmentu tej drogi, czyli Radomierz – Janowice Wielkie. Oznacza to, że od początku roku dostaliśmy łącznie, w ramach dwóch promes, aż 10 milionów złotych. W tym miejscu chciałbym podziękować naszym parlamentarzystom z Prawa i Sprawiedliwości posłankom Elżbiecie Witek i Marzenie Machałek oraz senatorowi Krzysztofowi Mrozowi za wsparcie w naszych staraniach o te środki - dodaje starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
29
Tak
34%
Nie
66%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group