Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11624
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Promesa dla Kowar

Piątek, 27 sierpnia 2021, 7:01
Autor: WAC
Kowary: Promesa dla Kowar
Fot. WAC
Przy okazji wtorkowego (25.08) spotkania w kowarskim ratuszu, poświęconego przyszłości kolei do Karpacza, marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski wręczył burmistrz Kowar promesę przyznania środków z „Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2021”, w wysokości ponad 123 tysiące złotych.

Pieniądze z funduszu województwa są wsparciem dla realizowanego przez samorząd miasta nad Jedlicą projektu „Bezpieczna droga do szkoły w centrum miasta oraz do atrakcji turystycznych Kowar”. Dzięki nim już wkrótce ruszy przebudowa ciągu pieszego łączącego osiedle Wichrowa Równia z ulicą Staszica. Do tej pory mieszkańcy tej części Kowar, w tym uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1, chcąc dojść do centrum miasta korzystali z półpolnej drogi, pełnej dziur po każdym deszczu zamieniających się w błotniste kałuże.

W tym miejscu, na odcinku od Szkoły Podstawowej nr 1 do Wichrowej Równi, będzie nowa droga dla pieszych wraz z poboczem i oświetleniem – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Myślę, że jest ona bardzo potrzebna, bo do szkoły uczęszcza obecnie ponad 400 dzieci, z czego z osiedla jest około 100. Nowy trakt będzie też dużym skrótem z centrum miasta do Parku Miniatur. Planujemy, żeby nowe przejście było pokryte nawierzchnią przepuszczalną.

Utwardzenie łącznika, o długości 130 metrów, wiodącego z Wichrowej Równi do ulicy Staszica oraz położenie na nim nowej nawierzchni z kostki betonowej będzie kosztowało około 300 tysięcy złotych. Większość tej kwoty będzie pochodziła z budżetu miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

21
62%
Cieszy
6
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
6
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
803
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group