• Sobota, 24 sierpnia 2019
  • Godz. 11:59
  • Imieniny: Bartłomieja, Bartosza, Haliny, Jerzego
  • Czytających: 6618
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Projekt „Aktywnie przez cztery pory roku” – sukcesem

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 8:06
Aktualizacja: 8:09
Autor: Mea
Fot. Archiwum Starostwa
Prawie 700 tys. zł pozyskało z Unii Europejskiej Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze na dwuletnią promocję regionu, w ramach projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”. Dzięki niemu region jeleniogórski jest rozpoznawalny w kraju i za granicą.

- W 2012 i 2013 r. byliśmy beneficjentem projektu transgranicznego „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”, który realizowaliśmy wspólnie z naszym partnerem - Związkiem Gmin z Bautzen. Pierwszym z działań był druk 30 tys. egzemplarzy przewodnika po Karkonoszach, którym promowaliśmy turystykę aktywną ( pieszą, konną, górską, itp.). Ponadto były różne gadżety, m.in.: kurtki polarowe, czapki, koszulki, kije do nording walking, peleryny przeciwdeszczowe, czy też bidony z logiem projektu – mówi Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

W ramach projektu starostwo brało udział w targach turystycznych zarówno na terenie kraju, jak i za granicą m.in. w Dreźnie, Pradze, Berlinie, Jabloncu oraz Löbau. Przez dwa lata organizowane były też Targi Turystyczne w Jeleniej Górze, na których, dzięki projektowi, wystawcy mogli prezentować swoje oferty za darmo na jeleniogórskim Rynku. – Dzięki temu nasze targi są na wysokim miejscu w ogólnopolskim rankingu. Na 100 targów nasze są na ósmym miejscu obok takich miast, jak: Poznań, Kraków, Warszawa, czy Wrocław – podkreśla Wiesław Dzierzba.

Z Unii Europejskiej Starostwo Powiatowe pozyskało na ten projekt ponad 167 tys. euro, z czego ponad 153 tys. euro trafiło do powiatu jeleniogórskiego, a ok. 14 tys. euro do partnera z Bautzen.

– Dzięki tym funduszom mogliśmy rozpocząć budowę rozpoznawalnej marki Karkonosze, która obecnie jest rejestrowana w urzędzie patentowym. Stworzona też została strona internetowa www.wizitkarkonosze.com oraz profil na Facebooku, poprzez który przeprowadziliśmy konkursy związane z Karkonoszami np. fotograficzny. Organizowaliśmy też seminaria poświęcone projektowi i turystyce aktywnej w naszych górach – opowiada Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group