Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9799
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami miasta

Czwartek, 4 czerwca 2015, 15:05
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2015, 14:45
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami miasta
Fot. Przemek Kaczałko
Jak co roku, wierni kościoła rzymskokatolickiego przeszli ulicami Jeleniej Góry w tradycyjnej procesji z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanej potocznie Bożym Ciałem. Jeden z pochodów prowadził od Bazyliki Mniejszej św. Erazma i Pankracego do parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu.

Katolicy w tradycyjnej procesji udali się do czterech ołtarzy, gdzie czytano fragmenty czterech ewangelii. Stacje zlokalizowano: przy aptece przy ul. Długiej, naprzeciwko Biedronki przy ul. Wolności, na skrzyżowani ulic Wojska Polskiego i Wolności oraz przy kościele docelowym przy ul. Morcinka. Katolicy czczą w ten sposób Ostatnią Wieczerzę oraz przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Chrystusa.

Pozostałe procesje na terenie Jeleniej Góry odbywały się przy parafii św. Wojciecha i wiodła ulicami Zabobrza, parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego (ulicami 1 Maja, Klonowica, Okrzei) oraz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty (Kiepury, Wiłkomirskiego, Sygietyńskiego), przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (Sądowa, Kamiennogórska, Ogrodowa) oraz w Cieplicach przy kościele pw. Jana Chrzciciela.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group