Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5697
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Proces” Kafki na norwidowskiej scenie. Dziś premiera

Piątek, 25 marca 2011, 8:54
Aktualizacja: Piątek, 30 września 2011, 9:32
Autor: RED
JELENIA GÓRA: „Proces” Kafki na norwidowskiej scenie. Dziś premiera
Reżyser Bogdan Michalik podczas wczorajszej próby.
Fot. TEJO
26 marca, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr Norwida w Jeleniej Górze zaprasza na kolejną premierę. „Proces” Franza Kafki we własnej adaptacji wyreżyserował Bogdan Michalik. Autorem scenografii jest Leszek Mądzik, a muzykę napisał Janusz Grzywacz. O godz. 17 w Galerii Skene zostanie otwarta wystwa "Faktura Czasu", na którą składają się fotografie scenarzysty.

„Proces” jest wielowarstwową przypowieścią o człowieku, Józefie K., który nagle zostaje postawiony wobec bezdusznej machiny biurokratycznej. W starciu z nią nie ma żadnych szans. Niewinnie oskarżony, nie wiadomo przez kogo i o co, nie wie, jak się bronić, bowiem w całym postępowaniu procesowym obecni są jedynie sędziowie i on - z góry uznany za winnego i skazany.

Występują: Katarzyna Janekowicz, Magdalena Kępińska, Elżbieta Kosecka, Iwona Lach, Marta Łącka, Małgorzata Osiej-Gadzina, Robert Dudzik, Andrzej Kępiński, Bogdan Koca, Kazimierz Krzaczkowski, Adam Majewski (gościnnie AT, Warszawa. Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku), Robert Mania, Jacek Paruszyński, Bogusław Siwko, Tadeusz Wnuk. Grają także statyści.

Po spektaklu odbędą się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dania Teatru. Z kolei premierę poprzedzi wystawa "Faktura Czasu" otwarta o godz. 17 w teatralnej Galerii Skene. Leszek Mądzik, autor prac, poza tym, że zajmuje się scenografią, jest także artystą fotografikiem, członkiem ZPAF o dorobku twórczym śwatowego znaczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group