Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2794
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Proboszcz wyruszył pieszo do Watykanu (aktualizacja)

Czwartek, 31 marca 2016, 10:09
Aktualizacja: Piątek, 1 kwietnia 2016, 10:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Proboszcz wyruszył pieszo do Watykanu (aktualizacja)
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartkowy poranek (31.03, godz. 6:00) w parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze miało miejsce pożegnanie proboszcza Grzegorza Niwczyka i parafianina Daniela Prusa, którzy po mszy udali się w daleką pielgrzymkę – aż do Watykanu.

Około dwóch miesięcy ma zająć pielgrzymom marsz do stolicy Włoch. W porannej mszy św. wierni modlili się o powodzenie wyprawy przedstawicieli kościoła znajdującego się przy ul. Morcinka, a zarazem o „błogosławieństwo i opatrzność bożą” przy dalszych etapach budowy nowego kościoła.

To jest intencja dziękczynna za wszystkich dobrodziejów budowy naszego kościoła – tłumaczył powody wyprawy ks. Grzegorz Niwczyk. - Jeżeli ktoś jeszcze ma takie intencje i możliwości prosimy również o wsparcie, żeby to dzieło mogło już służyć wiernym. Tym bardziej, że w tym roku mamy rok miłosierdzia ogłoszony przez papieża, jest też akcent położony na pielgrzymowanie – dodał duchowny.

Jak podkreślają pielgrzymi z Morcinka, nie wiedzą czy uda im się dotrzeć do grobu św. Piotra, ale wierzą w to bardzo i mają mocną determinację. - Chcemy też poprosić o błogosławieństwo w naszym wspólnym dziele ojca świętego Franciszka oraz pomodlić się przy grobie św. Piotra i naszego polskiego papieża Jana Pawła II – mówił ks. Grzegorz.

Pierwszego dnia proboszcz wraz z parafianinem zamierzają dotrzeć do Tanvaldu (Czechy), a kolejne przystanki na trasie planowane są przy parafiach znajdujących się na trasie pielgrzymki – Czechy, Niemcy, Austria i Włochy. - Nasza parafia ma jako współpatrona św. Franciszka z Asyżu i będziemy chcieli tam też się pomodlić, żeby za jego przyczyną udało nam się zrealizować nasze intencje – powiedział G. Niwczyk.

Kościół przy ul. Morcinka wraz z zapleczem katechetyczno-mieszkalnym budowany jest od 1999 roku. - Staramy się radzić sobie, jesteśmy pełni przekonania, że damy radę. Zawsze parafianom mówię, że nie obiecuję, ale mamy wielkie nadzieje, że stan surowy kościoła będzie gotowy do końca tego roku – ujawnił ks. Grzegorz nie wyobrażając sobie nawet kwoty jaka jest potrzebna, aby ukończyć budowę.

Wierni proszeni są również o modlitwę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group