• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Godz. 19:10
  • Imieniny: Bogny, Bogumiły, Diany, Florentyny
  • Czytających: 6453
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Problemy z kontrolerami biletów w autobusach MZK?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 lipca 2013, 7:25
Aktualizacja: Piątek, 12 lipca 2013, 7:21
Autor: Mea
Fot. Archiwum
– Syn chciał skasować bilet, ale kontrolerka zasłoniła kasownik i oznajmiła, że już za późno – napisała do nas Czytelniczka. Problem z kontrolerami miała również Sandra Nierodka. Kobieta twierdzi, że została zatrzymana siłą w autobusie i wywieziona na dalszy przystanek.

- Mój syn wsiadł do autobusu nr 6 na ulicy Wojska Polskiego, zdjął z ramion plecak, wyjął z niego saszetkę, a z niej portfel i wtedy usłyszał: „proszę bilety do kontroli". Podszedł do kasownika i chciał w tym momencie skasować bilet, ale kontrolerka zasłoniła kasownik i oznajmiła, że już za późno. Syn twierdzi, że autobus nawet jeszcze nie ruszył z przystanku. Kontrolerka wyjęła bloczek i zaczęła wypisywać mandat. Syn pokazał jej, że ma bilety i nie zamierzał jechać na gapę, ale kontrolerka nie chciała tego słuchać – opisuje zdarzenie Czytelniczka.

Wystraszony nastolatek prosił, żeby wysiedli na następnym przystanku i tam skończyli wypisywanie kary. Kontrolerka jednak oznajmiła, że nie ma czasu, więc wysiądzie tam, gdzie jej się będzie podobało. Kontrolerka wywiozła syna aż pod Urząd Skarbowy i tam dopiero wypuściła z autobusu z wypisanym mandatem na kwotę 150 zł. Na druku jako miejsce zdarzenia podała ul. Sygietyńskiego, chociaż syn wsiadł do autobusu na ul. Wojska Polskiego i jechał w kierunku zajezdni MZK – dodaje kobieta.

Nieprzyjemną sytuację z kontrolerem miała również Sandra Nierodka z Borowic. – O 14.50 wsiadłam na przystanku przy ul. Bankowej do autobusu nr 9 i kupiłam ulgowy bilet u kierowcy. Na przystanku „Pod Koroną” w Cieplicach chciałam wysiąść. Przystanek wcześniej wsiadł kontroler. Stanęłam wraz z inną pasażerką obok drzwi, by wysiąść na moim docelowym przystanku. Drzwi otworzyły się i zaczęłam wysiadać z autobusu, ale kontroler chwycił mnie za rękę i z powrotem wciągnął do środka – opowiadała pasażerka.

- Zdenerwowałam się i zaczęłam nerwowo szukać biletu, który przecież kupiłam. Z tego wszystkiego nie mogłam go znaleźć. Prosiłam kierowcy, by to potwierdził, bo przecież u niego ten bilet kupowałam, ale tego nie zrobił. Żeby nie tracić czasu dałam dowód osobisty, by kontroler wypisał mi mandat, a potem na spokojnie znalazłabym bilet i pokazała w MZK, że go kupiłam. Prosiłam, by wysiadł ze mną na przystanku, bo zaraz mam autobus do Borowic, który kursuje rzadko. Powiedział, że nie ma takiej opcji. Zamknął drzwi i nawet innych pasażerów nie wypuścił na tym przystanku, tylko wywiózł dalej - mówiła Sandra Nierodka.

- Kontroler na kolejnych przystankach łapał mnie za ręce, żebym nie uciekła. Dopiero, gdy się popłakałam, wypuścili mnie z autobusu z wypisanym mandatem. Wysiadłam dopiero na Osiedlu Orlim, oczywiście na autobus już nie zdążyłam. W domu na spokojnie znalazłam bilet. Wcześniej szukałam go w portfelu, a był w bocznej kieszonce torebki. Teraz pokażę w MZK, że miałam ten bilet – zaznaczyła Sandra Nierodka z Borowic.

Marek Woźniak, prezes Zarządu MZK w Jeleniej Górze poinformował, że każdy z przypadków wymaga przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego. - W pierwszym z opisanych przypadków pasażer po wejściu do autobusu nie skasował niezwłocznie biletu, lecz udał się w głąb pojazdu i dopiero wtedy zaczął szukać biletu w plecaku. Kontrolerka widząc, że pasażer po wejściu nie skasował biletu, przystąpiła do kontroli biletów i po stwierdzeniu braku ważnego biletu nałożyła opłatę dodatkową. Pasażer w dniu 26.05. w biurze kontroli biletów prywatnej firmy złożył odwołanie od nałożonej przez kontrolerkę opłaty. Odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie, a nałożona opłata dodatkowa została anulowana. Podstawą anulowania błędy proceduralne popełnione przez kontrolerkę podczas przeprowadzania kontroli, jak również błędy merytoryczne w wystawionym „Wezwaniu do zapłaty”. Pasażer został przeproszony, a z kontrolerką została przeprowadzona rozmowa ostrzegawcza - poinformował.

- W drugim przypadku pasażerka nie okazała biletu podczas kontroli. W świetle obowiązujących przepisów opłata dodatkowa została nałożona zasadnie. Biletu, który potwierdziłby prawdziwość swoich słów, pasażerka nie okazała ani podczas składania skargi w MZK, ani w Biurze Kontroli Biletów Firmy Urban System – informował Marek Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (116) Dodaj komentarz

~ada 11-07-2013 8:20
To prawda w dniu 09.07.2013r. o godz. 15.45 w autobusie linii nr 7 na przystanku Skłodowskiej-Kirii pani kontrolerka krzyknęła w autobusie, ze sprawdza bilety i blokowała wyjście z autobusu pasażerom, którzy wychodzili. Ja byłam zaskoczona jej zachowaniem. Powiedziałam, iz mam miesięczny bilet, ale nie mogłam wyciągnąć bilet w raz z identyfikatorem z ciasnej kieszeni w torebce. Zaproponowałam, że następnym razem okażę jej ważny bilet i identyfikatorem, bo blokujemy ruch pasażerów wychodzących i wchodzących do pojazdu i wyszłam z autobusu. Trochę kultury i wyczucia taktu brakuje pracownikom kontrolującym w MZK - Jelenia Góra. Sprawdzać i kontrolować bilety pasażerom kontrolerka może na długich trasach pomiędzy przystankami, a nie w ostatniej chwili zjazdu autobusu do zatoczki przystanku.
~dde 11-07-2013 8:36
Kontrolerzy naprawdę przesadzają- na moją córkę też napadł jeden taki mimo, że miała bilet skasowany on uznał, że zrobiła to za późno- zabrał jej bilet i wypisał mandat- oczywiście w mandacie nie było mowy o tym, że dziecko miało skasowany bilet, oczywiście złożyłam odwołanie, które zostało przyjęte i anulowane , ale co się okazało za kilka tygodni?? Córka dostała wezwanie do zapłaty mandatu za brak biletu i trzeba było ponownie interweniować bo ktoś zapomniał anulować ten mandat i dali go do firmy windykacyjnej. PARANOJA CO SIĘ DZIEJE KONTROLERZY ZA WSZELKĄ CENĘ CHCĄC ZAROBIĆ NAGINAJĄ PRAWO tak nie może być człowiek będzie się bał wsiąść do autobusu
~Rodrygo 11-07-2013 8:48
Tak to jest, kiedy zatrudnia się buraków z łapanki. Bez przeszkolenia, bez znajomości procedur itp. Pan Woźniak zapomniał, że kontroler nie ma prawa stosowania wobec pasażera środków przymusu bezpośredniego. Więc precz z łapami na dzień dobry. A przewiezienie kogoś kilka przystanków dalej bo tak się kontrolerowi podobało to ograniczenie wolności / bezprawne/. Jestem jak najbardziej za kontrolą uiszczania należności za przejazd.. ale wypadałoby to robić w odpowiedni sposób. A tak na marginesie pytanie...Jak są wynagradzani kontrolerzy? Bo jeśli mają wynagrodzenie powiązane z wystawionymi mandatami - to wszystko jasne. Panie Dyrektorze zamiast bronić chamstwa trzeba z nim walczyć... tak samo zresztą jak ze śmierdzącymi siedzeniami w Pańskim taborze.
~ 11-07-2013 8:51
Kontrolerzy w jeleniogórskim MZK to jedna wielka żenada !!! urządzają sobie łapanki na pasażerów i traktują ludzi jak przestępców - normalnie jak jakieś SS albo cos podobnego. Służbiści robiący polowania na dzieci albo starszych ludzi - bo ci się nie bardzo umieją bronić. WSTYD
~Pasażerka:): 11-07-2013 8:55
!!!!!!!!!! KANARY I SUPER MPK !!!!!! Witam Problem z ( NIBY KONTROLERAMI CHAMAMI BEZ ODPOWIEDNIEGO PODEJŚCIA DO PASAŻERA ) jest w naszym mieście ZMORĄ . Kiedy coś się źle dzieje dla KONTROLERÓW , bo ktoś im ubliżył czy dał w twarz trzeba koniecznie wezwać POLICJĘ. A gdy STARSZA LUB STARSZY człowiek ma problem z biletem,czy inną elementarną czynnością typu doszukać się wolnego miejsca, to trzeba tego człowieka zrównać z ziemią bo Pan Niby Kontroler (szkolony z zakresu kultury !!!! ) potrafi tak swym doniosłym głosem dyskryminować PASAŻERA. Przytaczając inne zdarzenia z naszego miasta , w których pierwszoplanową rolę grają KANARY. Szarpią naruszają nietykalność cielesną PASAŻERÓW . TYLKO W TEJ SYTUACJI NIKT NIE WIDZI NARUSZENIA PRAWA PRZEZ PSEUDO KONTROLERÓW.
~~Babina 11-07-2013 8:59
A najgorsze panie kontrolerki to są dwie czarnule, które nie mają za wstyd zrozumienia do drugiego człowieka.Wstydzcie się panie tak traktować ludzi!!!!
~zbombar 11-07-2013 9:07
Podobna nie przyjemną sytuacje w autobusie linii nr 6. Miałam już skontrolowany bilet, kiedy chciałam wysiąść z autobusu druga Pani kontroler zastawiła mi drogę. Grzecznie jej mówię, że już miałam sprawdzany(spieszyłam się nieziemsko to był Dzień Matki). Popchnęła mnie!!!!!!!!po czym zapytała się tej drugiej czy miałam spr bilet. Łaskawie mogłam wyjść. Wstyd kiła i mogiła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIEDOPUSZCZALNEEEEEEEEEEEEE
~zdziwiona 11-07-2013 9:08
Mnie osobiscie ostrzegl kanar ze moja legitymacja zostanie przez niego zabrana gdyz nie bylo widac dokladnie napisu legitymacja. Jednakze wszystko to co bylo najwazniejsze mogl zobaczyc.
~ 11-07-2013 9:16
Witam,jestem rencistka mam bilet miesieczny a mimo to musialam zaplacic 12 zl.bo brak bylo jakies dodatkowej legitymacji,tyle lat wystarczyla legitymacja z Zusu-NADGORLIWCY.Pozdrawiam i Milego dnia zycze
~pasażer 11-07-2013 9:18
Ludzie przecież to Jelenia Góra. Tak właśnie jest w takich miasteczkach rządzonych przez zapyziałych urzędasów. A gdzie jest ten naczelniczek od dialogu społecznego, który wypłatę dostaje z Naszych podatków. Prywatne firmy? Tutaj taj jak ich nie lubię to powinni zadziałać CBA, CBŚ i innego służby. A ta śmieszna firma od brania pieniędzy za parkowanie. Jestem ciekawy jak wygląda rekrutacja do takich firm? A wielkie obiecanki pana z magistratu, że niby załatwił dodatkowe miejsca pracy ok 50. Bzdura totalna. Załatwił staże a to nie to samo jak ktoś nie wierzy to niech zasięgnie informacji na ten temat. I nic nie załatwił bo te staże otrzymał urząd pracy. A prawodawcy bardzo chętnie z tych staży korzystają bo mają tanią siłę roboczą przez 6 miesięcy. To właśnie Jelenia Góra.
~pasażerka 11-07-2013 9:23
chyba sam z ciekawości przejadę się autobusem i niech nie jakaś kanarzyca dotknie lub zagrodzi drogę... nie nie, nie będę się wdawała w żadne rękoczyny, tylko kanar wtedy zobaczy co znaczy prawo, przepisy i problemy z policją. więc drogie ptaszki miejcie się na baczności bo nigdy nie wiecie kogo właśnie łapiecie za rękę, czy tylko starszą nieporadną emerytkę czy też jednocześnie matkę wziętego prawnika, który wam nie odpuści.
~Gość 11-07-2013 9:25
Po pierwsze- kontrolerzy nie są zatrudniani przez MZK- tylką są całkiem odrębną firmą, mającą zdaje się umowę z miastem, czy coś takiego, ale nie z MZK. Po drugie- to prawda- nie mają stałej wypłaty, tylko wynagrodzenie prowizyjne, płatne dopiero po ściągnięciu z nieszczęśnika kwoty mandatu. Wiem, bo mój brat kiedyś tam pracował. Kiedy przychodziło do wypłaty- to firma twierdziła, że " Nie ściągnęli płatności " i w ten sposób Brat zarabiał 30-50 zł. mies. Więc teraz już wiecie, czemu jak najwięcej gapowiczów chcą złapać???? To nie usprawiedliwia ich zachowania naruszania godności osobistej, przetrzymywania pasażerów, czy chamstwa. Tu współczuję poszkodowanym.Niestety sam widziałem kiedyś, jak łebki pyskowali do kontrolerki, mało jej nie pobili. Nie chciałbym takiej roboty za nic na świecie
~ 11-07-2013 9:29
Dziwne, że problemów nie mają pasażerowie kasujący bilety od razu po wejściu do autobusu. Zadymę i robienie z siebie niewiniątek mają kombinatorzy, którzy czają się przy kasownikach i drzwiach, by w razie kontroli udawać głupów i usiłować na szybko kasować bilet. Biedaki nigdy nie wiedzą, gdzie mają włożony bilet, szukają gadają i uważają się za pokrzywdzonych. Jak idzie do sklepu to też przy kasie szuka pieniędzy i mówi że ma tylko pokaże jutro. Czas przestać popierać i bronić pasożytów autobusowych, bo za ich cwaniactwo płaci ten uczciwy.
CН.W.D.P. 11-07-2013 9:31
pasażerka POSZŁA BEZ TRZYMANKI... NOWY TOWAR NA RYNKU??
~ 11-07-2013 9:32
Jaka śmieszna jest ta córka prawnika. Jaka ważna, nikt jej nie będzie kontrolował. Więc prawniczko wielka zapoznaj się przed wejściem do autobusu z regulaminem przewozu. Masz w autobusie obowiązki i prawa, a jak nie pasuje to nikt nie zmusza do korzystania.
CН.W.D.P. 11-07-2013 9:48
JA TAM NIGDY NIE MAM PROBLEMÓW Z KONTROLERAMI... JA PO PROSTU NIE PŁACĘ ZA COŚ, CO JEST ZA DARMO. Z USŁUG FIRMY AUTOBUSOWEJ MZK KORZYSTAM W SYSTEMIE "NA DOWÓD"... KIEDYŚ, GDY NIE BYŁEM JESZCZE DOŚĆ ZNANY, KONTROLERZY MIELI PROBLEM ZE MNĄ PODCZAS KONTROLI BILETÓW, GDYŻ TOK ICH PRACY KONTROLOWANIA BILETÓW STAWAŁ SIĘ Z MEGO POWODU ZAKŁÓCANY KONIECZNOŚCIĄ SPISANIA Z MOJEGO DOWODU OSOBISTEGO MOICH DANYCH OSOBOWYCH, JEDNAKŻE OBECNIE BĘDĄC ZNANYM KŁOPOTÓW NIE SPRAWIAM, GDYŻ KONTROLERZY Z DOŚWIADCZENIA WIEDZĄ, IŻ I TAK NIE ZAPŁACĘ, WIĘC SZKODA ICH PRACY POLEGAJĄCEJ NA SPISYWANIU Z MOJEGO DOWODU OSOBISTEGO MOICH DANYCH OSOBOWYCH... I PODCZAS KONTROLI BILETÓW INNYCH PASAŻERÓW ZE MNĄ TYLKO WITAJĄ SIĘ PODANIEM RĘKI ORAZ NIEKIEDY KTÓRYŚ NAWET ZAPYTA O ZDROWIE I CO TAM SŁYCHAĆ... FAJNE LUDZIE TO SĄ!!
~*** 11-07-2013 9:51
Tak to fakt zachowują się jak gestapo i po chamsku!!!!! kto wogóle przyjmuje tych ludzi do pracy?? czy mają oni jakiekolwiek szkolenia?? kultura kontrolerów w Jeleniej Górze sięga najniższego poziomu!!! to skandal!! gdzie ich przełożeni??????? może na takim samym poziomie!
~18 sqandal 11-07-2013 10:02
jezeli ktoś jest uprawniony do ulgowego biletu i ma legitymacje np; rencisty czy emeryta to chyba wystarczy a nie jeszcze przy sobie nosić decyzje , biurokracja i chamstwo to domena kontrolujących kontronerów , dobry człowiek i sympatyczny nie będzie nigdy kanarem ,same zbóje tam pracują i kobiety te to już naprawde przesadzają , gdzie to takie się urodziły w Jeleniej ? niemozliwe
~ 11-07-2013 10:04
Wszyscy płacimy za gapowiczów i za starsze osoby które jeżdżą już bez biletów ze względu na wiek ponad 75 lat .Uważam , że granica wieku powinna być przesunięta na 80 lat ponieważ ludzie dłużej żyją , dłużej trzeba pracować . A przeciez taki 75 letni emeryt ma jakiś tam dochód i mógłby płacić za bilet ulgowy. W ciągu dnia całe autobusy jeżdżą z pasażerami darmowymi, a już taka 12 to całkowice darmowa linia, a my podatnicy płacimy za bilet 3 zł jeden z droższych w Polsce .
~zbombar 11-07-2013 10:08
Bilet mam i jeszcze gratis wpierdziel dostane:)
~kpiara 11-07-2013 10:14
Wejście tylko pierwszymi drzwiami ( aby chronić MZK przed gapowiczami ), ...kontrolerzy, zatrzymujący ludzi w autobusach, straszenie dzieci i młodzieży. Co jeszcze? Może dyrekcja MZK nie radzi sobie z naborem odpowiedniej kultury ludzi na kontrolerów i bierze ... z ulicy, z chamstwem wypisanym na g...? Gdzie czasy wspaniałego pana Mazurkiewicza, który zawodowi kontrolera nadał tak pozytywny wygląd. Bo te dziś to beznadziejne kanary, ...... ...
~Tom 11-07-2013 10:24
Moja córka (lat 11) dostała mandat za to, że zapomniała legitymacji szkolnej. Ok, rozumiem to, zgadzam się z karą, ale nie rozumiem tylko, dlaczego pan kontroler wypisał mandat z błędami ortograficznymi w tym w słowie - imieniu mojej córki :) To ewidentnie pokazuje jakich ludzi zatrudnia firma kontrolerska.
~hy 11-07-2013 10:26
ZA TRZYMANIE ZA RĘKĘ KONTROLER POWINIEN TRAFIĆ PRZED SĄD A MOŻE JAKIŚ BOJKOT MZK? TO SIĘ OBUDZĄ?
~pasazerka123 11-07-2013 10:28
jezdzi taka za frajer przewaznie linia 7 zajmnie miejsce i robi 3 4 okrazenia ale ma za darmo mowie dla takich ludzi bilet symboliczna 1zl placimy drozej by oplacic tych darmowych
~ 11-07-2013 10:29
Mój syn(11 lat) też dostał mandat za brak legitymacji szkolnej ale po co w takim razie legitymacje biletu miesiącznego przecież chyba sie weryfikuje osoby które wyrabiaja legitymacje,paranoja
~hihaho 11-07-2013 10:55
Kupiłem sobie skuter na okres wiosna-jesień,a zimą dokładam 50 zł koledze na paliwo i dojeżdżam do pracy.Taniej i przyjemniej.Bojkotujcie to truchło MZK.
~ 11-07-2013 10:56
drogie pasażerki na kanarów szarpiących za rękę chyba GAZ PIEPRZOWY byłby dobrym rozwiązaniem
~jegomość 11-07-2013 10:57
a wystarczyłyby kamery w autobusach i problem z głowy. wtedy żadna nienapasiona kontrolerka nie mogłaby na siłę wypisać mandatu. a poza tym niech pamiętają kontrolerzy że jelenia góra nie jest dużym miastem i wasze twarze ludzie znają. w autobusach jesteście cwani ale po takim chamskim zachowaniu może sie znaleźć pasazer który po waszych cudnych godzinach pracy załatwi tę sprawę inaczej
~ 11-07-2013 11:10
Do | ~jegomość : Typowy burak, który za kontrolę biletu w autobusie by zabił po godzinach pracy. Lecz się c.....
~milicjant 11-07-2013 11:12
to prawda ta kanarzyca pozwala sobie na zbyt wiele i jest bardzo nie miła, poza tym na przystankach pali papierosy i i niedopałki rzuca na ziemię przed wejściem do autobusu, należy ją ukarać
~pasażer 11-07-2013 11:21
Sam jesteś c... malinowym i zapewne ... kontrolerem i niebrażaj innych to ciebie niemoto też nikt nie będzie obrażał sympatyku kanarów. Internet nie jest anonimowy i IP twoje jest znane. Mam nadzieję, że to chyba rozumiesz sympatyku kanarkowaty.
~@10:04 11-07-2013 11:21
gapowiczów nie ma co winić tylko mzk za to że nie umie ich zlikwidować bez szkody dla uczciwych pasażerów , a co do darmochy dla seniorów to masz trochę racji bo niektórzy z nich zrobili sobie nie transport lecz codzienną wycieczkę tym bardziej że starości trzeba się nie dawać więc w starszym wieku aktywność fizyczna bardzo wskazana
~112 11-07-2013 11:23
do milicjanta -To zwróć jej uwagę, zrób zdjęcie wezwij straż miejską - masz rację dosyć już tego chamstwa kanarów
~AAAAAAA 11-07-2013 11:26
co tu komentować to KATASTROFA! PRZESTAŃCIE LUDZIE PODRÓŻOWAĆ TYM MZK I WTEDY PÓJDĄ PO ROZUM DO GŁOWY!
~ 11-07-2013 11:30
Do milicjanta: Służba w milicji ci rozumek odebrała i zostawiła tylko IP?
~RED 11-07-2013 11:34
Dobrze by było wprowadzić tak jak w Wałbrzychu konduktorów.
~xxx 11-07-2013 11:44
1. Nie powinno być w ogóle darmowych przejazdów, zróbcie tak jak jest teraz dla ludzi 70-75 lat bilet na 3 mc 20zł na pół roku 40 złotych i od razu macie połowę babć mniej w autobusie (kierowcy siódemek na pewno się ucieszą że Krzywulka z Drzymały nie będzie wymuszać pierwszego miejsca dla siebie) 2. Pasażer ma obowiązek wsiąść przednimi drzwiami i od razu skasować bilet, bądź zakupić go u kierowcy. Jeżeli wsiada tyłem i nie kasuje od razu biletu, niech płaci 3. Zdarzają się owszem przypadki, że kontrolerzy są nie w porządku dla innych i to trzeba od razu zgłaszać, ale ludzie też nie są bez winy. 4. Taki problem ludzie macie, by kupić sobie wcześniej 30 biletów i jak autobus podjedzie na przystanek przygotować sobie bilet, wsiąść przodem i od razu go skasować? ŻADEN KANAR SIĘ NIE PRZYCZEPI
~andrzejkok 11-07-2013 11:45
ty co jest ty
~eee 11-07-2013 11:46
Też miałam nie przyjemną sytuacje w jednym z autobusów pomimo tego że miałam bilet pani kontrolerka zaczęła wypisywać mandat ponieważ miałam leciutko naderwana legitymacje dosłownie może 3 milimetry jak spytałam się dlaczego nie wypisuje mandatu tym którzy nie maja biletu to powiedziała że nie będzie ze mną dyskutować i jak mi podaruje ten mandat to nie będzie miała co dzieciom dać jeść....
~xyz 11-07-2013 12:09
ja byłam świadkiem jak pan skasował bilet a podczas kontroli (starsza kontrolerka...) stwierdziła że na bilecie niewyraźnie się odbiły cyferki i dopiero po interwencji innych ludzi odpuściła. tak więc nie radze kasować biletów w kasownikach głównie tych czerwonych starych. najlepeiej zakupić bilet u kierowcy..
~ 11-07-2013 12:14
Kontrolerzy nie mają żadnych praw, nie maja porawa nas szarpać, nie mają prawa nas przetrzymywać w autobusie, nie mają prawa odbierać nam dokumentów, nie mają zadnych praw, potrafią tylko straszyć. Jeżdżą takie dwie czarne baby, które juz nie raz widziałam jak wręcz napadają na dziecko, które ma np. nie podbita legitymacje i straszą sądami, krzyczą, a nie mają prawa zrobić takiemu dziecku nic, nawet go spisać bez obecności rodzica, albo jeździ tez taki kafarek, który używa przemocy fizycznej, chyba nie wie ( bo na takiego nie wygląda, żeby zbyt wiele wiedział), że jest to napaść i jest to czyn karalny. Dlatego nie przyjmujcie mandatów, które są wystawiane na widzi mi sie i bezpodstawne. W opisanych przypadkach zadzwoniłabym na policje i zgłosiła napaść, nękanie.
~do xxx 11-07-2013 12:19
Ciebie chyba pogięło. Do autobusu przednimi drzwiami, zwłaszcza w czasie szczytu...?! Z rozumem się pożegnałeś? Owszem, tak jest w Londynie, ale tam w nocy autobusy jeżdżą co 20 min, a w dzień co 5 min. Dwie osoby obsługi, prawie zawsze miejsce siedzące... Jak taki standard zapewni MZK, to ja zacznę wsiadać przednimi drzwiami.
~wix 11-07-2013 12:21
Nie byłoby tego problemu jakby komunikacja miejska była za darmo,tak jak w Estonii
~BUS 11-07-2013 12:30
ja jak jechałem z bacewicz 17 rano 09:16 do zajezdni na rondzie wsiadła babka z facetem (kanary ) do bankowej sprawdzili wszystkich oprócz pewnego pana który w swojej torbie po podróży nie mógł znalesc biletu miesiecznego kontroler koles zaczął spisywać po 2 minutkach spisywania na dnie torby znalazł wszytko głównie mówiąc bilet mieś. KOLEŚ ZAWOŁAŁ babę żeby się nim zajeła a on poszedł do przodu poinformować kierowce żeby nie otwierał tylnich drzwi przy okazji porozmwiać w autobusie niebyło dużo osób 7 to max babka powiedziała że jest zapózno i spisała go koles zaczal sie denerwowac bo zamiast wysiasc na bankowej to zawiezli go z mandatem na mzk gdzie byl już patrol + obrażająć go że ŚMIERDZI I ZLE SIĘ ZACHOWUJE czaicie
~ 11-07-2013 12:34
P.Woźniak dyrektor MZK ma natychmiast pozbyć się urzędasów ... siedzących przy korytach w biurowcu MZK i zatrudnić profesjonalnych umundurowanych kontrolerów którzy swoją obecnością wyeliminują jazdę na gapę .... 6 etatow wystarczy..
~szok 11-07-2013 12:37
Czy to jest normalne ze kontrolerka w autobusie jest karmiaca matka ,która jezdzi z kilku miesięcznym dzieckiem i koleżanka po fachu ,której dziecko w wieku ok 2lat wrzeszczy ze chce pić przez caly autobus ,a ta nic sobie z tego nie robi .... A zachowanie kierowców jest ponizej normy ...staruszka chciala wysiąść z autobusu i nie wcisnęła przycisku ,,na czas ,,jak to stwierdził kierowca i sie nie zatrzymał,a na kolejnym przystanku przytrzasnął ja drzwiami.Jest tragedia w tym co sie dzieje ...Traktuja ludzi jak stado bydła ,którym nie nalezy sie szacunku ...W PKS nigdy nie było takich przypadków,kierowcy mili i na wejsciu sprawdzają czy ma sie bilet ...
~Ja 11-07-2013 12:38
Ja jak jechałem 27 linią z bacewicz do zajezdnia MZK bo z tamtąd wsiadam zawsze w linie 4 która wyjeżdza z zajezdni do borowic na osiedlu XX lecia wsiadł kanar koleś ludzi było z pół autobusu mie na końcu sprawdził bo na tyłach sam siedziałem był to autobus ( 760 ) noi podchodzi kanar no dosyc szybko wszystkich sprawdził ale z kimś gadał i mie na podgórzynie dolnym zaczął sprawdzać był to 1 lipiec ( poniedziałek ) ale bilet mieś. miałem 2 więc kupiłem sobie rano w kiosku bilety na 2 strefy miałem skasowany wszytsko ok ale kanar nagle do mnie mówi że to jest na 1 STREFE no jak .....UJ piszę jak byk bilet normalny na 2 strefy 4 zł 80 groszy i ZACZĄŁ MIE SPISYWAĆ tłumaczyłem gadałem nic spisał mi i tyle autobusu jechał dosyć wolno bo kierowca sprawdzał coś na ośrodku zdrowia
~kpiara 11-07-2013 12:39
co za ..., mandaty dla 11 latków za brak legitymacji, przecież wiadomo że są uprawnieni do zniżki !!!!!!!!!!!! Ja pie@@@@@@@@@@@ :P ale ..., szok!
~pasażerka 11-07-2013 12:39
radzę wszystkim których kanar chociażby dotknie dzwonić od razu na policję, jak kilka razy taki będzie się tłumaczył w radiowozie zamiast sprawdzać bilety to zrozumie na czym ta praca polega. pasażerowie mają swoje obowiązki wynikające z regulaminu przewozu ale i mają swoje nadrzędne prawa wynikające z ustaw i żaden regulamin ich nie zmienia. polecam wszystkim zgłaszać sprawę od razu na policje wraz z podaniem nazwiska kanara. nawet jeśli nie będzie bezpośredniej interwencji policji to samo zgłoszenie może mieć znaczenie w przypadku spraw sądowych nawet w innych sytuacjach. jak taki kanar będzie pozwany i okaże się że w kartotekach policji jes wiele zgłoszeń na niego to nie będzie miał kanarkowo. korzystajmy ze swoich praw i nie dajmy się poniżać ludziom tego pokroju.
~Ja 11-07-2013 12:42
na ośrodku zdrowia na tyłach autobusu coś z klapą czy coś no mniejsza ja tłumacze ciągle kanarowi i GADAM I NIC SZLAK MIE TRAFIŁ normlanie na SKAŁCE staliśmy 3 minuty kanar mię spisał wysiadł sobie bo do sklepu sobie kupił wodę ! i wsiadł do 4 zadowolony i pojechał z nami na borowice ja byłem kierowca kontroler i jakieś 3 kobiety czy dziewczyny okazało się że słyszałem że na 2 dzień była taka sama sytuacja z innym facetem co spisał tak samo jak mie i na skałce tylko że był to autobus 16:51 na borowice tylko że kanar zrobił ... z 2 kolesi tylko że za 2 razem wysiadł sobie na skałce i spacerował !
~AnonimGall 11-07-2013 12:46
Kontrolowanie osób wymaga niezwykłej kultury osobistej... naszym kontrolerom niestety brakuje tej zwykłej kultury... ech, gdzie są dawne czasy... ~ada... jesteś boska z tą "Kirii" :))))))))))) A miłośnik tylnej części ciała policji to jak zwykle daje ciała... a ostatnio to nawet bazgroli po ścieżkach rowerowych... ;>
~Gość 11-07-2013 12:47
Tak bo kanarowaniem w jeleniej zajmują się tylko ... nie ma autobusu w którym ich nie ma ... wakat wszystkich przyjmie ;)
~xxxDDD 11-07-2013 12:55
Heh ale najlepsze jest to że jak przychodzi kanar do ciebie gdy nie masz biletu mówisz ze nie masz dokumentu i wtedy podstawą mandatu będzie mowa ustna.Wymyślasz z głowy nie spotykanego kogoś(złe dane) udajesz skruszonego ,otrzymujesz bilet darmowy na przejazd z fałszywymi danymii oto przepis jak oszukac MZK W JG. hahah Patologią są kanarzy w JG
~Z.B 11-07-2013 13:11
Dziwne jest to że najwięcej do powiedzenia mają "pokrzywdzeni"gapowicze.A może by tak w końcu zacząć uczciwie żyć.Wsiadasz do autobusu skasuj bilet.Nie masz biletu wsiądź przednimi drzwiami i kup u kierowcy.Problem??? No dla niektórych chyba tak widząc te wpisy.Trochę uczciwości a kontrolerzy będą niepotrzebni.Pomarzyć mi chyba wolno.
~Alibaba 11-07-2013 13:12
Witam to co wyprawiaja kontrolerzy to jakis apsurt, kontroler jest po to by kontrolowac jazde w autobusie i caly czas powinien miec widoczny identyfikator w widocznym miejscu a nie zachowywac sie jak jakis łapacz ktory z ukrycia wyciaga identyfikator i martletuje ludzi ktorzy nie sa przygotowani na kontrole biletu i zdesperowani szukaja bo torepkach, kieszeniach,plecakach. To co sie dzieje to czysta kpina szanowni panstwo.
~ 11-07-2013 13:31
WSIADAM, KASUJĘ (lub kupuje) I BZDUR NIE WYPISUJĘ. Z reguły jest tak, że kleimy głupa, że niby już kasujemy, a kombinujemy jakby tu kanara w ślepy zaułek wpędzić. UCZCIWOŚĆ, lekarstwem na wszystko.
~ZB DO CIEBIE 11-07-2013 13:33
Czlowieku naucz sie czytać...nikt tu ba gapę nie jechal .Pewnie jakiś kanar to pisze i chce bronic resztek honoru tych ... autobusowych
~jj 11-07-2013 13:38
we wrocku kontroler może zacząć kontrole minimum 30sek po zamknięciu drzwi.może jest to też gdzieś w regulaminie przewozów w mzk JG? sprawdzić..poczytać..jak nie to rzecznik konsumentów.
~AqaS 11-07-2013 13:46
Inna rzecz spisywanie rencistów emerytów posiadajacych legitymację rencistowską ZUS zieloną... jakoś zapomnieli poinformować że trzeba mieć legitymację wyrobioną u nich (5zł) na podstawie dowodu i orzeczenia czy decyzji renty... to nic że ludzie jeżdzili całe "życie rencistowskie" na podstawie tej legitymacji zielonej teraz płać :/ jeśli umożą karę to 12zł a jeśli nie no to sory Nie ma informacji w regulaminie - piszę że tylko z dokumentem uprawniającym do zniżki a dla rencistów była to właśnie zielona legit ZUSu
~7381188 11-07-2013 13:52
tez widzialam jak dwie czarne kanarzyce byly bardzo niemile i bez jakiegokolwiek szacunku odzywaly sie do ludzi,na rondzie do autobusu nr 7 jakis czas temu wsiadl pewien chlopak tak ok 26 lat,szedl w str.kierowcy kupic bilet a ta czarna kanarzyca darla sie na caly autobus do kierowcy"nie sprzedawaj temu Panu biletu,zamknij drzwi zeby nie wysiadl"...bez przesady..niech swoje prywatne sprawy zalatwiaja poza autobusem
~malgoska 11-07-2013 13:54
to jest cos nie tak bo jak przewożą swoich znajomych bez biletu to jest ok? a szczególnie kolezanki do pracy na zgorzelecką bo mało zarabiają na lodach i na bilety ich nie stac
~hhhhhhh 11-07-2013 14:07
Jestem kierowcą MZK najgorsza 1 para to ślązaczka z akcentem wraz chyba zmęzem 2 czarnulki najlepszy jest Boguś fajnu chłop czasami pouczy a rzadko wypisuje mandaty
~Einherjer 11-07-2013 14:08
Mam gaz pieprzowy, niech mnie tylko dotknie ;)
~PAWELLO 11-07-2013 14:19
witam bardzo tez tak mialem juz wiele razy ale jak mowilem ze moj brat i jego dziewczyna sa kanarami to przepraszali i szli dalej to cos tu niegra i odrazu mowie ze jak zobacze ze kanar chwyci i wciagnie kobiete do ałto busu to nie bede sie powstszymywal bo facet sobie poradzi a do kobiety to fatwiej bo jest slabsza tak nie bedze
~nieznznany 11-07-2013 14:57
wszystkich kontroleruw z firmy urban system powiniście zwolnić są bardzo agresywni wulgarni i czepjają sie osob niepełnosprawnych oraz wygrażają sietym osobą moja córka już miała taki przypadek jest osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym to jest piersza grupa a kontroler mirosław kobyłecki potrafił takiej osobie grozić podczas kontroli biletów to takich ludzi się przyjmuje w tej firmie
~julita p 11-07-2013 15:05
w polsce jest ustawa że uczeń małoletni musi uczęszczać do szkoły to chyba wiadomo ze ma także legitymację, ale zdaniem kontrolerów to chyba nie ...
~ 11-07-2013 15:06
Widzę ze się prezes potrafi ładnie okręcić.Napisałam odwołanie do Wakatu i Mzk i skargę na kierowcę bo on też wcale nie lepiej sie zachował ....na moje ponaglanie kontrolera żeby wypisał mandat szybciej ten wręcz się na mnie wydarł cyt,,zamknij r... smarkulo bo zaraz będziesz inaczej śpiewać,,Biletu nie miałam zamiaru im okazywać bo to mój jedyny dowod jak sprawa trafi wyżej,a ci w Wakacie dobrze kombinują .Ja im oddam bilet jak twierdzą oryginał do zażalenia a ja zostane z mandatem bez dowodu..Nikt nie ma prawa mnie ruszać i szarpać tym bardziej jakiś stary obleśny ś....!!Gdybym jechała na gapę tak jak tam niektorzy wypisują to bym nawet nie miała zamiaru iść do jelonki .Kanary są wyzywani przez pasażerów,ale to oni są pracownikami publicznymi i powinni zachować minimum kultury
~Gość 11-07-2013 15:15
Standart u tych ..... kontrolerow ,lapia dzieci bo najprosciej ,zwolnic babsko niech idzie do posredniaka ,a nie dziaciaki atakuje .
~ 11-07-2013 15:34
nagrywajcie ich zachowanie teraz każdy ma telefon jak jedna blac z drugą stracą pracę to skończy się chamstwo a nadto będzie podstawa do zalożenia sprawy sądowej.... oficjalnie i nieoficjalnie nagrywajcie szukajcie świadków, to nie są święte krowy tylko ..., którym dali bloczki mandatowe i powiedzieli, że ich zarobek to prowizja od mandatu...
~czytelnik15 11-07-2013 15:40
autobusy za darmo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 11-07-2013 15:43
Powiedzmy sobie jasno ta firma(MZK) jest zarządzana od czasów prezesa ,którego wybrano jeszcze za czasów PRL i nic tam się nie zmieni ,Dyrektor tej firmy uczył mnie budowy pojazdów kiedy zdawałem prawo jazdy (wojskowe kat B C ) w PZMot w 1989 roku ....... wykładowca z niego był
~ 11-07-2013 16:42
A ta mała czarna rzuca się z py... do wszystkich. zero kultury i obycia
~zz 11-07-2013 16:49
Widziałam taką samą sytuację jaka spotkała tego młodego chłopca . Mimo,że młody chłopak się nie szarpał,tylko grzecznie tłumaczył 'jasnie pan kontroler" włączył sprawę policjanta jadącego do pracy i chłopak wylądował na komendzie.Nie znam ciągu dalszego tej sprawy.
~jelgor 11-07-2013 16:50
Łza się w oku kręci jak przypomnę sobie słynnego kanara (najpierw tramwajów a później autobusów)p.Józefa Mazurkiewicza.To była kultura i wyrozumiałość dla ludzkiej ułomności.To był wzór człowieka z którego powinni się uczyć domorośli kontrolerzy.Ten tekst też powinien dać do myślenia dyrekcji MZK.
~kat 11-07-2013 16:55
niech tylko trafia na mnie to zobaczy ten kontrorel jak to sie zatrzymuje w autobusie i nie chce wypuscic tylko jedzie dalej ............
~Meg 11-07-2013 17:29
najlepiej aby praca kontrolerów była zdalnie monitorowana (nagrywana), wtedy i jedna i druga strona będzie mogła udowodnic swoje racje
~ 11-07-2013 17:48
Czy MZK doczeka się czasów kiedy będzie nowocześnie zarządzane???? czy czeka nas następna dekada obecnego prezesa i jego ... ...????
~!!!!!!!!!!!! 11-07-2013 18:19
To co się teraz dzieje w autobusach to zgroza.Dwie panie czarnule są nad wyraz aroganckie,zepsute,i bez kultury osobistej.Byłam świadkiem jak oni traktują ludzi i postanowiłam zwrócić paniom uwagę,Niestety tak mnie zmieszały z błotem wyzywając mnie od starych bab.........., że oddychać nie mogłam z nerwów.Pamiętałam imię jednej z tych pań,,I..."" i postanowiłam wnieść skargę do mzk.Niestety tam mnie nie chciano nawet wysłuchać.I gdzie tu sprawiedliwość!!!
~donos 11-07-2013 18:38
Prokurator powinien się zająć sprawą pozbawiania nieletnich wolności przez "kanarów"
~~~fanka~~ 11-07-2013 19:22
Podpisuję się pod wszystkimi negatywnymi wpisami o kon-kach czarnule i tej reszcie ...,bylam świadkiem jak potraktowały staruszke żadaly od niej jakieś dodatkowej legitymacji Pani była po 80-ce nie rozumiala czego one od niej chcą oberwalo się tym pasażerom ktorzy stanęli w obronie tej Pani,jeżeli dyrekcja nie zrobi z nimi i ręsztą porządku napewno wpadną w tarapaty i wówczas ędzie myślala jak wykarmić rodzinę.
~prawnik 11-07-2013 21:31
Nie mają prawa ograniczać wolności osobistej poprzez jakiekolwiek zatrzymywanie. Nie podawać dowodu i niech wiozą na policje lub niech ja wezwać. Ci tzw. kontrolerzy, zdobywają wyniki tylko wśród młodych ludzi. Do dziewczyny która znalazla bilet, a którego nie okazała w MZK. Musisz okazać dodów zapłaty, ponieważ tam jest napisana data i godzina zakupu. APELUJĘ TO WSZYSTKICH. NIE PRZYJMUJCIE ŻADNYCH KAR ADMINISTRACYJNYCH. Jeśli jesteście 100 % pewni, iż posiadacie bilet, który nie jest uznany przez kontrolujących, niech MZK kieruje sprawy do sądu. Jestem przekonany, że żadnego pozwu nie skierują, a jeśli nawet to sąd pouczy pozwanego i oddali pozew. Natomiast wśród kontrlolujących są osoby z wyrokami (sam widziałem, bo miałem z nimi do czynienia). Pytanie do kierownictwa. Czy Państwo wiecie
~AnonimGall 11-07-2013 21:38
I have a dream.... każdy komentator podpisuje się imieniem i nazwiskiem ;P
~LEGIS 11-07-2013 21:41
Kanar cię dotknie - art. 216 KK (naruszenie nietykalności. wprawdzie w trybie prywatnoskargowym ale zawsze). Kierowca wraz z kanarem nie otworzą drzwi na przystanku lub zawiozą cię wbrew woli na MZK czy gdziekolwiek - bezprawne pozbawienie wolności. Jak pokrzywdzony będzie uparty, może na prokuraturze wymusić nawet warunkowe umorzenie postępowania, a stan tak jest już ukaraniem. Polecam pieniaczom by raz na zawsze zrobić porządek z tym czymś (brrrr, feee) co w przypadku Jeleniej Góry nazywamy kanarami!
~Na gapę ! 11-07-2013 21:47
Specjalnie będę jeździł teraz na gapę - pokaże im jakie mają prawa a usłyszy o tym cała jelenia !
~ 11-07-2013 22:17
No i poczytałem. Muszę stwierdzić, że pasażerowie miejskiej komunikacji w Jeleniej Górze to ....
~BeataAAAAAAAAAAA 11-07-2013 22:33
kontrolerki, które są pracownikami mzk- niskie paniusie o ciemnych włosach .Myśle ,że każdy z pasażerów wie, które ... mam na myśli nie mają za grosz kultury, rozmawiają o swoich prywatnych sprawach w autobusie na głos ciesząc sie radośnie na cały autobus :/ ich język jest żenujący -osobiście wstyd mi było za nie , kultury brak ,równia pochyła .Wstyd dla firmy ,że takie postacie są zatrudniane ,wstyd dla miasta . Co to za firma :/ ,ze zatrudnia takich pracownikow !!!!!!!!!!!! płacąc za bilet płace za usługe i wymagam kultury od pracowników !!! kontrolerzy ŹLE TRAKTUJA OSOBY MAŁOLETNIE I STARSZE !!! WSTYD WSTYD WSTYD
~tanja 11-07-2013 22:51
PRAWDA JEST TAKA, ŻE JAK JESTEŚ NAPAKOWANYM KOKSEM LUB ŚMIERDZĄCYM NA KILOMETR MENELEM- MOŻESZ JEŹDZIĆ ZA DARMO! TAKICH NIGDY NIE SPRAWDZAJĄ!
~GWIZDY 11-07-2013 22:52
Nowa Pani kontrolująca bilety od niedawna starsza w koku na głowie jest strasznie niemiła i gada takie rzeczy do ludzi kontroluijąc bilety ze szok starszym babciom każe wyciągać wszystkie dokumęty zaraz spisuje mówiąc ze czegoś nie mają!Wtrąciłam sie raz do takiej kontroli bo starsza Pani widać ze emerytka nie miała legitymacji staruszka dostała mandat i az sie popłakała nie powiedziała jej pani kontrolujaca iz trzeba tylko tą legitymacje przywiezć do siedziby firmy i pokazać ze ja ma!!!Jak sie odedzwałam i prosiłam by jej wytłumaczyła to kazała mi sie zamknąć i powiedziała ze nie bedzie tłumaczyc bo jej sie juz nie chce OKROPNA BABA KTO TAKIE OSOBY ZATRUDNIA !!! Sama osobiscie miałam jechać na nią na skarge mimo ze sprawa mnie nie dotyczyła
~ 11-07-2013 23:00
ja jak iezdzilem autobusami to takiego kanara w... z altobusu ludzie bili mim brawo ale mialem bilet bylem jak janosik(harnas)
~ 11-07-2013 23:02
Kontrolerzy to zwykle banda ... i ... straszne wiem bo jezdzilem autobusami do szkoly. Czesto urzywaja przemocy i zachowuja sie karygodnie. Jakos mnie nie dziwia kometaze.
~Aleks 11-07-2013 23:04
Niech mnie tylko dotknie jakiś, z obecnie zatrudnionych " kanarów" to ...... Napewno będzie o tym głośno w TV .
~jelgór 11-07-2013 23:31
Kontrolerzy powinni mieć extra dodatek za trudne warunki, bo tak powszechnej nienawiści chyba nie budzi żaden zawód, wykonują niewdzięczną i pożyteczną pracę, a w zamian dostają niewielkie wynagrodzenie i olbrzymią pogardę. Niektórzy komentatorzy powinni się puknąc w czoło zanim napiszą swoje opinie o tych uczciwie pracujących matkach, które muszą użerać się z pijanymi cwaniakami i różnymi najeżonymi rodzicami beztroskich i lekkomyślnych dzieci. Z mojej strony szacunek dla kontrolerów.
~Iza 12-07-2013 0:37
Nienawiści nie budzi zawód, tylko konkretny człowiek. Jakoś pana Mazurkiewicza (Antoni, nie Józef) nikt nie nienawidził, wręcz przeciwnie, chociaż za jego czasów też cwaniaków nie brakowało. Ale to był Człowiek...
~ 12-07-2013 6:49
DO iza: Pan Mazurkiewicz mógł pozwolić sobie na lekkie traktowanie gapowiczów, robienie żartów zamiast wypisania mandatu z tej prostej przyczyny, że miał pełny etat w MZK i wypłatę nie uzależnioną w całości od złapanych gapowiczów. Gdyby dzisiaj zastosować metodę Pana Mazurkiewicza, to kontroler umarłby z głodu. Do tego trzeba jeszcze dodać, że kiedyś nie było w autobusach takiej patologii i wredności. Obawiam się, że dzisiaj pan Mazurkiewicz nie byłby w stanie wykonywać swojej pracy jak to robił kiedyś. Gdyby tak znienawidzeni przez czytelników kanarzy mieli stałe zatrudnienie, pensję i umundurowanie, to też mogliby sobie pozwolić na luz. Stara zasada kapitalizmu mów, że za jakość pracy trzeba zapłacić. U nas do pracodawców to nie dociera. Chcą jakości ale bez pieniędzy.
~pasażerka 12-07-2013 6:58
Taka przypadłość właśnie u nas jest ,że taki kontroler biletów uważa się za nie wiadomo kogo, a tak naprawdę jest to wielu ludzi bez wykształcenia i doświadczenia.Myślą, że są nad nami górą i dlatego tak nas traktują!!! Zero jakiejkolwiek kultury z ich strony, ale cóż można wymagać od ludzi po podstawówce ..............
~ 12-07-2013 9:21
Do jelgór ....uczciwie pracujące matki ???Gdzieś ty takie widział ?Może i matki ,ale im nie zależy na tym by dziecku dać przykład tej co wozi malutkie dziecko i karmi skisłym mlekiem bo wątpię ze przez tyle godz.pracy jest świeże!!!Nikt tam normalny nie robi ,.bo albo kryminaliści albo patologia na całego.Jak ty byś potraktował kanara który cię szarpie i obraza ,albo gdy twoje dziecko wywożą gdzieś w miasto przy tym wydzierając sie na nie .Czemu w krysze czy pks nie ma takich problemów?I nikt nie myśli żeby wsiąść innymi drzwiami niż przednie ,a jeśli to zrobisz to kierowca kaze ci okazac bilet i to funkcjonuje bez zatrudniania barachla !!!Nikt naprawdę nikt tam nie pracuje na rodzine tym bardziej dzieci -raczej na wino no kazdemu wali alkoholem z paszczy
~pozew 12-07-2013 9:33
Osoby które miały niepszyjemna sutuacje z kontrolerami w najbliższym czasie i skladały skargi w tym kierunku oraz ta pania której syn został wywieziony i proszę o kontakt na meila Krzysie19849@wp.pl
~pasażerka 12-07-2013 9:54
Może z tymi pijakami to racja , ale nie jeden kontroler też nie raz chuchał na mnie procentami !! Skoro tam ciężko pracują matki zarabiające na swoje dzieci to niech jak na matki przystało zachowują się w stosunku do innych dzieci a nie narażają je na stres i strach , ciekawe co by zrobiła taka Pani Kontroler , której dziecko by tak wystraszono czy wypuszczono kilka przystanków dalej !!!!?????
~875985 12-07-2013 11:48
albo ta co jezdzi z dzieckiem caly dzien i sadza je kolo szyby kierowcy
~Taazajebista 12-07-2013 12:45
macie wszyscy rację nie będe marnowała czasu na głupie pisanie na ten temat
~mir..... 12-07-2013 12:57
Do końca lutego 2011 r. kontrolerzy rzeczywiście – co do zasady – nie mieli prawa zatrzymać pasażera jadącego na gapę. Od 1 marca 2011 r. wprowadzono do prawa przewozowego dwa nowe wykroczenia co dało kontrolerom możliwość tzw. obywatelskiego ujęcia. Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe Art. 87a [Odmowa zapłacenia należności i okazania dokumentów] Podróżny, który w czasie kontroli dokumentów przewozu osób lub bagażu, mimo braku odpowiedniego dokumentu przewozu, odmawia zapłacenia należności i okazania dokumentu, umożliwiającego stwierdzenie jego tożsamości, podlega karze grzywny. Art. 87b [Oddalenie się z miejsca przeprowadzania kontroli] Podróżny, który w czasie kontroli dokumentów przewozu osób lub bagażu nie pozostał w miejscu przeprowadzania kontroli albo w innym mi
~Ewa 12-07-2013 12:59
A najlepsze to jest to ze często pracują pod wpływem alkoholu i nikt ich nie sprawdza taki zawód bezkarny
~ 12-07-2013 13:01
miejscu wskazanym przez przewoźnika lub organizatora publicznego transportu zbiorowego albo osobę przez niego upoważnioną do czasu przybycia funkcjonariusza Policji lub innych organów porządkowych, podlega karze grzywny. Tym samym zarówno kontroler biletów jak i każda inna osoba może dokonać obywatelskiego ujęcia przewidzianego zarówno w prawie karnym jak i w prawie wykroczeń. Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. kodeks postępowania karnego Art. 243 [Ujęcie osoby] § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. § 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.
~ 12-07-2013 13:03
Nie ulega więc wątpliwości, że obywatelskie ujęcie jest możliwe, przy czym musi zaistnieć przesłanka powtórzona zarówno w Prawie przewozowym jak i w regulacji o obywatelskim ujęciu, mianowicie niemożność ustalenia tożsamości sprawcy. Jeśli dana osoba jechała bez biletu i okazała dokument tożsamości kontrolerowi lub innej osobie, a następnie się oddaliła, to nie ma możliwości ujęcia takiej osoby. Niezależnie od powyższych regulacji, aby uprawnienia kontrolerów nie budziły wątpliwości, w Prawie przewozowym dodano jeszcze jeden przepis. Nie wpływa on jednak na istnienie uprawnień kontrolerów do obywatelskiego ujęcia, a jedynie je potwierdza.
~ 12-07-2013 13:04
Opisanymi powyżej uprawnieniami kontrolerzy biletów dysponują już ponad dwa lata, jednak większość z nas nie ma o tym pojęcia. Nie warto więc stawiać się kontrolerowi i odmawiać okazania dokumentów, po czym próbować ucieczki lub przemocy fizycznej. Skończy się to dla nas sprawą o usiłowanie pobicia lub groźby karalne.
~ 12-07-2013 13:07
Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. Prawo przewozowe Art. 33a [Kontrola dokumentów] (…) 7. Przewoźnik lub organizator publicznego transportu zbiorowego albo osoba przez niego upoważniona ma prawo: 1) w razie odmowy zapłacenia należności – żądać okazania dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamości podróżnego; 2) w razie niezapłacenia należności i nieokazania dokumentu – ująć podróżnego i niezwłocznie oddać go w ręce Policji lub innych organów porządkowych, które mają zgodnie z przepisami prawo zatrzymania podróżnego i podjęcia czynności zmierzających do ustalenia jego tożsamości;
~Alterego 13-07-2013 12:07
Widzę ze nie czyta sie do końca artykułów .Czy w prawie jest wzmianka o tym ze jakikolwiek czlowiek moze nas atakować ,szarpać,czy zamykać gdziekolwiek.Na to jest paragraf nazwany nietykalnoscia cielesna i ograniczeniem wolności .Maja prawa wiec niech z nich korzystaja a nie wylewają swoje frustracje na ludziach bogu ducha winnych ...A ten caly prezes zamiast bronic tych idiotów to by sam dupe do roboty wzioł bo siedziec dupa za biurkiem i wozić sie autem to kazdy potrafi niech wyjdzie do ludzi i zobaczy co sie dzieje i kogo zatrudnia
~pasazer 13-07-2013 13:08
Autobus ma się zatrzymac na każdym przystanku i my nie mamy obowiązku wciskać przycisku STOP .Za to biorą kierowcy pieniądze
~ja 14-07-2013 0:13
możecie się kłucić... ja też się kłuciłam... i co? windykacja, komornik na konto.... mók kontroler był nie trzeźwy tak,że nawet mojego biletu nie widział,a sprawa w sądzie 3x więcej niż mandat kosztuje. kłuci się do końca ten co na sąd go stać :/
~patrick 14-07-2013 9:57
W drugiej sytuacji kanar nie mial nawet prawa zatrzymywac osoby w autobusie. to jest ograniczenie wolnosci drugiej osoby. nawet nie maja prawa dotykac pasazerow i zatrzymywac ich do czasu przyjazdu policji. po drugie rzadko jezdze autobusem ale jak jade i kontroluje mnie jakis smierdzacy wiesniak to mnie szlag trafia. ŻENADA!!!
~sztaf 14-07-2013 20:27
haha, i dochrapała się ta stara kanarzyca...powinni ją zwolnić dyscyplinarnie, to co wyprawia z ludźmi to wzywa o pomstę do nieba...nieuprzejma, wręcz wulgarna. Rabanu narobiła nie raz na cały autobus...Przy jej kontroli wszystcy musza wiedzieć, że ktoś nie ma biletu. Ostatnio widziałam ciekawą scenkę - ludzie jadący w autobusie( w dodatku starsi) zauważyli,że na przystanku stoi owa kontrolerka ... wszyscy jednogłoście porozumiewając się ze sobą stwierdzili ,że wysiadają ...i tak to 80 % autobusu wysiadło ... Dobra rada dla MZK - kontrola kontrolą - ale kultura przed wszystkim powinna być...
~rozwiązanie 15-07-2013 16:35
Przy każdych drzwiach (w nowszych autobusach) jest czerwony "przełącznik" który należy przekręcić w prawo aby drzwi się otworzyły bądź w starszych autobusach srebrny bolec który należy pociągnąć DO SIEBIE, wówczas autobus zaczyna hamować a drzwi otworzą się same bądź po pociagnięciu ich do siebie. wielokrotnie zosałem zmuszony do tego rozwiązania przez nie uczciwych kontrolerów, bądź kierowców którzy nie zechcieli się zatrzymać na wezwanie np starszej pasażerki która nie zdążyła wysiąść bądź nacisnąć klawisza stop. POLECAM TE ROZWIĄZANIE! :)
~ 16-07-2013 18:52
Dlaczego kontrolerzy nie są zatrudnieni przez MZK na cały etat lecz przez firmę zewnętrzną? Tak jak był kiedyś zatrudniony ŚP. pan Antoni Mazurkiewicz. Może z biurowca trochę ludzi przerzucić? Nie straciliby pracy lecz zmieniłby się jej charakter. Nawet zostawić te same warunki płacowe.
~XXX 23-09-2013 17:02
PANIW WOŻNIAK PANSCY KIEROWCY Z BAZY MZK WYJAZD TO NIE JEST DROGA PIERSZESTWA ZNAK STOP KIEROWCO 22.092013 WYJAZD ZBAZY OSOBOWY WÓZ I WYZYWA ... KTO MA PIERSZESTWO MACIE SWIATŁA WARUNKOWE A NIE PIERSZĘSTWA PRZEJAZDU PAN PREZES M W.PROSZE POUCZYC KIEROWCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW O PRZEPISACH DROGOWYCY WSTYT JELENIA GÓRA A KIEROWCA COWYZYWAŁ ... W TYM DNIU WSTYD JECHAŁEM AUTBUSEM Z LUDZMI PAN W ROZUMIW MIE PAN W????????????????
~pasazer 29-05-2014 12:15
bilet skasowany, legitymacja jest, brak przy sobie orzeczenia ZUS, jest mandat. to pomysł naszych radnych na ściąganie kasy od niepełnosprawnych. Prawie jak straż miejska i radary. Gratuluje pomysłu
~ 21-05-2015 14:50
kontroler wyjmuje paralizator ukryty w latarkace nie liczac sie ze skutkaminastepstwa wrazie gwałtownego zachamowania ałtobusu wałbrzychu na lini A miedzy 11:00 a 12:30

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group