Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2817
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Problem z nowymi dowodami

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 8:17
Aktualizacja: Wtorek, 2 kwietnia 2019, 6:12
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
Nie ma dobrych widomości dla mieszkańców, którzy – zgodnie z prawem i zapewnieniami przedstawicieli Rządu RP, że od 4 marca będzie można składać skutecznie wnioski o wydanie nowego dowodu osobistego ze specjalnym „czipem” uniemożliwiającym posługiwanie się nim przez przypadkową osobę – złożyli takie wnioski.

Wnioski składać można. Z pozyskanych informacji wynika jednak, że ŻADEN z prawie 400 już złożonych w tym miesiącu wniosków nie został do tej pory zrealizowany, a nawet żaden dowód, który powinien już kilkanaście dni temu trafić do produkcji jeszcze nie wszedł nawet we wstępną fazę.

– Niestety – powiedziano nam w Wydziale Obsługi Mieszkańców – nie mamy odpowiedzi na nasze ponaglenia. Nie mamy nawet informacji, o ile proces produkcji się opóźni. System, który miał działać bezawaryjnie od 4. marca nie działa. Samorządy nie miały i nie mają wpływu na czas usuwania usterek, mona tylko – w imieniu projektodawców – przepraszać za skutki. Te ostatnie trudno sobie wyobrazić, bo niekiedy dowód osobisty jest dokumentem, którego w relacjach z instytucjami (np. bankami) zastąpić żadnym innym nie można.

Twoja reakcja na artykuł?

2
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
8
33%
Złości
11
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group