• Niedziela, 22 lipca 2018
  • Godz. 18:42
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 5246
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Prezydent spotkał się z jeleniogórskimi mamami

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 października 2017, 12:23
Aktualizacja: Piątek, 13 października 2017, 6:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zorganizowana, z pomysłami grupa jeleniogórskich mam postanowiła zaprosić prezydenta miasta na spotkanie, w czasie którego chciały przekazać swoje uwagi dotyczące problemów z jakimi spotykają się na co dzień oraz propozycjami zmian, które ułatwią młodym rodzicom funkcjonowanie w Jeleniej Górze. Wczoraj (11.10) Marcin Zawiła przybył do „Babskiego Magla” i zadeklarował dalszą współpracę.

- Chcemy, żeby prezydent był bliżej mam i pomagał nam, aby polepszyły się warunki rozwoju w naszym mieście - podkreśliła na wstępie Magdalena Lisowska, wymieniając m.in. kwestie braku miejsc w żłobkach (na terenie miasta funkcjonuje jeden publiczny żłobek), szczególnie dla dzieci od 6. miesiąca życia. W trakcie spotkania była też mowa o niewystarczającej liczbie miejsc w publicznych przedszkolach, barierach i mankamentach placów zabaw. - Bycie mamą w Jeleniej Górze jest ciężkie - stwierdziła M. Lisowska. - Chcemy zaznaczyć swoją obecność w mieście - żyjemy tutaj, chcemy tu być, a nie wyjeżdżać - dodała Agata Sojka, która ma świadomość, że sytuacji nie da się zmienić z dnia na dzień, ale jest dobrej myśli, że małymi krokami uda się poprawić warunki dla rozwoju maluchów.

Kobiety zwróciły też uwagę na brak pasów w rejonie ulic Grottgera i Chełmońskiego, którędy często chodzą na plac zabaw na Wzgórzu Kościuszki. Zaprezentowały zdjęcia urządzeń dla dzieci, w których brakuje śrub. Była też mowa o problemach z osobami spożywającymi alkohol na placu zabaw przy ul. Okrzei czy starych konstrukcjach, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia. Wśród pomysłów na zmiany wymieniały m.in. ogrodzenie placów zabaw, aby dzieci nie natrafiały na przykre "niespodzianki" pozostawiane przez psy w piaskownicach, a także zmianę podłoża przy urządzeniach zabawowych, np. na piasek. Mamy zaznaczyły również brak urządzeń dla dzieci do lat 3, ławek wzdłuż Alei Jana Pawła II i wiele innych kwestii, które prezydent zanotował i zadeklarował dalszą współpracę. Obiecał też, że na jedno z kolejnych spotkań w Babskim Maglu przyjdzie komendant Straży Miejskiej.

- To świetna grupa bardzo aktywnych pań, które mocno określają swoje oczekiwania - stwierdził po spotkaniu Marcin Zawiła, który przyznaje, że nie lubi określeń "Miasto ma zrobić...", a w przypadku tych pań spotkał się z otwartością i pomysłami. Prezydent był zaskoczony stanem placów zabaw w Jeleniej Górze, gdyż niedawno zapoznał się z raportem w tej sprawie i był on odmienny od zaprezentowanej przez mamy rzeczywistości. - To, co wpłynęło mi na biurko było absolutnie odmienne od tego, co pokazały - zaznaczył M. Zawiła.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~sarna 12-10-2017 13:41
wizerunkowo - bardzo mądre posunięcie prezydenta
~Psia kość 12-10-2017 14:26
Przeczytałem.."z jeleniogórskimi imamami" :O
~ 12-10-2017 14:33
Najpierw panie prezydencie czarne marsze za aborcja,feminstki co rodziny nie uznaja I dzieci,a tu nagle spotkanie z mami, ile jeszcze ma pan tych przeistoczen, kameleon sie chowa przy panu
~dinki 12-10-2017 14:57
No i Zawiła znów zdziwiony... Raporty podwładnych przecież były inne! Może z KODziarzami zamiast pod sąd przeszedłby się po ulicach Jeleniej i zobaczył co z tą Jelenią jest nie tak? Najlepiej podobnie jak pod sąd zabrać świeczkę i zapalić dla miasta, które ma się coraz gorzej
~uuuu, nieladnie. 12-10-2017 15:27
Prezydent skarżypyta, prezydent skarżypyta. Pfuj!
~Beta 12-10-2017 16:19
@14:33 Dziwisz się?"Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek" dla każdego coś miłego?!Tylko, ile w tym autentyczności, a ile koniunkturalizmu?
~ 12-10-2017 19:37
Wspaniałe mamy i kobiety jednocześnie! A pan prezydent, coź szkoda słów
kazimierzp 12-10-2017 20:25
Ciekawe za co pieniądze biorą rzecznicy pana prezydenta? Można być przeciwnikiem aborcji, ale można też być przeciwnikiem penalizacji prawa dotyczącego tej kwestii! Jak znam pana Zawiłe to jest zdecydowanym przeciwnikiem aborcji... nie przeszkadza to jednak aby być przeciwnikiem wymyślania nowych zapisów prawa.
~do wyżej 12-10-2017 21:29
Można być ateistą i jednocześnie gorliwym katolikiem. Można być komunistą i faszystą jednocześnie. Można być dobrym wujkiem i sk....em .Można stawać w obronie życia i w tym samym czasie nawoływać do prawa do zabijania. Coż za wspaniała i POkrętna filozofia.Jeleniogórski dr Jekyll i pan Hyde.
~ 12-10-2017 22:59
co za debilizm i kretynizm żeby ul Karłowicza była w rejonie szkoły podst nr 8 podczas gdy 4+11 jest o wiele bliżej, fajnie się niektórzy będą czuli musząc prowadzić swe dzieci do odległej szkoły przez ruchliwą ulicę podczas gdy obok bloku jest szkoła
~Żal 12-10-2017 23:29
To jest właśnie Polska . Potraficie tylko krytykować , wyzywać i noc więcej . Jest mi was żal ludzie . Stuknijcie się w swoje chore łby
~bala la 13-10-2017 0:33
Spadać mamuśki z tymi swoimi idiotycznymi problemami. Jak się nie podoba to krzyżyk na drogę i za granicę spadać z tymi swoimi pożal się boże pociechami.
~ 13-10-2017 11:46
Teraz młode mamusie to nieroby ,chłopy na nie pracują a one szukają wygody ,nic nie robić ,brać darmową kasę od państwa i jeszcze do tego niańka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group