Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6155
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent spotkał się z jeleniogórskimi mamami

Czwartek, 12 października 2017, 12:23
Aktualizacja: Piątek, 13 października 2017, 6:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent spotkał się z jeleniogórskimi mamami
Fot. Przemek Kaczałko
Zorganizowana, z pomysłami grupa jeleniogórskich mam postanowiła zaprosić prezydenta miasta na spotkanie, w czasie którego chciały przekazać swoje uwagi dotyczące problemów z jakimi spotykają się na co dzień oraz propozycjami zmian, które ułatwią młodym rodzicom funkcjonowanie w Jeleniej Górze. Wczoraj (11.10) Marcin Zawiła przybył do „Babskiego Magla” i zadeklarował dalszą współpracę.

- Chcemy, żeby prezydent był bliżej mam i pomagał nam, aby polepszyły się warunki rozwoju w naszym mieście - podkreśliła na wstępie Magdalena Lisowska, wymieniając m.in. kwestie braku miejsc w żłobkach (na terenie miasta funkcjonuje jeden publiczny żłobek), szczególnie dla dzieci od 6. miesiąca życia. W trakcie spotkania była też mowa o niewystarczającej liczbie miejsc w publicznych przedszkolach, barierach i mankamentach placów zabaw. - Bycie mamą w Jeleniej Górze jest ciężkie - stwierdziła M. Lisowska. - Chcemy zaznaczyć swoją obecność w mieście - żyjemy tutaj, chcemy tu być, a nie wyjeżdżać - dodała Agata Sojka, która ma świadomość, że sytuacji nie da się zmienić z dnia na dzień, ale jest dobrej myśli, że małymi krokami uda się poprawić warunki dla rozwoju maluchów.

Kobiety zwróciły też uwagę na brak pasów w rejonie ulic Grottgera i Chełmońskiego, którędy często chodzą na plac zabaw na Wzgórzu Kościuszki. Zaprezentowały zdjęcia urządzeń dla dzieci, w których brakuje śrub. Była też mowa o problemach z osobami spożywającymi alkohol na placu zabaw przy ul. Okrzei czy starych konstrukcjach, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia. Wśród pomysłów na zmiany wymieniały m.in. ogrodzenie placów zabaw, aby dzieci nie natrafiały na przykre "niespodzianki" pozostawiane przez psy w piaskownicach, a także zmianę podłoża przy urządzeniach zabawowych, np. na piasek. Mamy zaznaczyły również brak urządzeń dla dzieci do lat 3, ławek wzdłuż Alei Jana Pawła II i wiele innych kwestii, które prezydent zanotował i zadeklarował dalszą współpracę. Obiecał też, że na jedno z kolejnych spotkań w Babskim Maglu przyjdzie komendant Straży Miejskiej.

- To świetna grupa bardzo aktywnych pań, które mocno określają swoje oczekiwania - stwierdził po spotkaniu Marcin Zawiła, który przyznaje, że nie lubi określeń "Miasto ma zrobić...", a w przypadku tych pań spotkał się z otwartością i pomysłami. Prezydent był zaskoczony stanem placów zabaw w Jeleniej Górze, gdyż niedawno zapoznał się z raportem w tej sprawie i był on odmienny od zaprezentowanej przez mamy rzeczywistości. - To, co wpłynęło mi na biurko było absolutnie odmienne od tego, co pokazały - zaznaczył M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group