Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8139
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prezydent: jestem dobrej myśli

Środa, 7 kwietnia 2010, 13:04
Aktualizacja: 13:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Prezydent: jestem dobrej myśli
Marek Obrębalski z zastępcami: Miłoszem Sajnogiem i Jerzym Lenardem (w tle).
Fot. TEJO
Przed zbliżającą się sesją absolutoryjną Marek Obrębalski poinformował o pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w odniesieniu do realizacji budżetu za 2009 rok. Szef miasta odniósł się także do zarzutów dotyczących planowanych na jesień potyczek polsko–czeskich samorządowców.

– Niezależnie od tego, jakie zdanie będą mieli radni, opinia RIO o wykonanym przez samorząd budżecie jest pozytywna, a jest to dla mnie bardzo ważne – wyznał dziś Marek Obrębalski na cotygodniowej konferencji prasowej. Dodał też, że wczoraj wykonanie budżetu za 2009 rok pozytywnie ocenili radni z komisji rewizyjnej. – Trzy osoby były za, dwie wstrzymały się – dodał.

Prezydent miasta odniósł się także do informacji o polsko-czeskich potyczkach samorządowych. Jako bezzasadne uznał zarzuty, że taka forma stanowi zbędny wydatek, a przeznaczone na ten cel pieniądze można by spożytkować inaczej. – Tylko pięć procent kosztów poniesie miasto, reszta pochodzi z funduszy unijnych. Potyczki są imprezą otwartą dla wszystkich. Już teraz zapraszam dziennikarzy do formowania drużyn i udziału w zawodach. Wezmą w nich udział także przedstawiciele mediów czeskich – mówił prezydent Marek Obrębalski. Podkreślił, że po zakończeniu części zawodów cały plac przygotowany na ten cel na stadionie przy ulicy Lubańskiej będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

- Pieniądze z funduszy pozyskano z określonego projektu i nie można ich wydać inaczej. Uzyskanie dofinansowania świadczy też o zdolnościach urzędników do korzystania z europejskich środków – podkreślił szef miasta. Dodał też, że namawiał działaczy klubów i stowarzyszeń sportowych do większej aktywności w sięganiu po możliwości funduszy, ale do tej pory nikt się tym nie zainteresował. Mówił to w kontekście zarzutów, że finanse przeznaczone na potyczki można by wydać na przedsięwzięcia sportowe dzieci i młodzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1200
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group