Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8002
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat jeleniogórski: Prężna młodzieżówka rotarian

Niedziela, 11 stycznia 2009, 14:20
Aktualizacja: 15:47
Autor: Ania
Powiat jeleniogórski: Prężna młodzieżówka rotarian
Fot. Ania
Do jeleniogórskiego Rotary Club w minioną sobotę przystąpiła grupa młodzieżowa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema z Kowar. Młodym i chętnym do pracy ludziom wręczono legitymacje i specjalne odznaki. Powołano także młodzieżowego prezydenta, którym została Sandra Czerwińska z II A w Kowarach.

Uroczystość odbyła się w Pałacu w Staniszowie i było to oficjalne powołanie za zgodą Tadeusza Płuzińskiego, gubernatora dystryktu obejmującego Jelenią Górę, oraz władz Rotary International.

Interact, bo tak nazywa się rotariańska „młodzieżówka” zrzesza na całym świecie tysiące osób, w Polsce dopiero zaczynają powstawać. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Małgorzata Czajkowska, sekretarz Komitetu Polska–Izrael.
– Można powiedzieć, że jestem matką chrzestną powołanego dzisiaj interactu. Pomysł zrodził się w 2007 roku w Izraelu. Pozytywnie przyjęli go także koledzy rotarianie – tłumaczy pomysłodawczyni.

Młodzi rotarianie będą pomagać społeczności lokalnej, zwłaszcza biednym i chorym dzieciom. Młodzież będzie działała na rzecz domu dziecka w Szklarskiej Porębie oraz świetlicy terapeutycznej dla niepełnosprawnych dzieci w Kowarach. Planuje czytanie książek, pomoc w odrabianiu lekcji czy po prostu zabawę.
– Chcemy młodzież kształtować, uczyć, wychowywać i uwrażliwiać na biedę i krzywdę innych ludzi, zwłaszcza dzieci – mówi Małgorzata Czajkowska.

Nad młodzieżą czuwać będą nauczyciele, ponieważ każda praca z dziećmi wymaga nadzoru pedagogicznego. Oczywiste jest, że osoby należące do interactu mają nie tylko obowiązki, ale i przywileje. Mogą liczyć na pomoc ze strony Rotary Club w zakresie nauki, wymiany zagranicznej, a nawet ewentualnej pomocy medycznej.

Mają sukcesy
Kowarska młodzież może się już pochwalić kilkoma dokonaniami związanymi z pomocą młodszym kolegom. Z otwartymi rękami przyjęli gości z Izraela. Wspólnie zwiedzali Kowary i bawili się.– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy działać przy Rotary Club, chętnie oddajemy się pracy na rzecz chorych i biednych dzieci. Właściwie to już dość długo działamy w ramach pomocy na rzecz innych – powiedziała Sandra Czerwińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group