Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6733
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezes Wodnika zapowiada pozew przeciw szefowi rady

Czwartek, 26 stycznia 2017, 8:30
Aktualizacja: Sobota, 28 stycznia 2017, 10:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezes Wodnika zapowiada pozew przeciw szefowi rady
Fot. Przemek Kaczałko
Prezes spółki „Wodnik” zapowiada złożenie pozwu do sądu cywilnego przeciwko przewodniczącemu Rady Miejskiej Leszkowi Wrotniewskiemu. – Bycie przewodniczącym Rady to jest obowiązek, zaszczyt i odpowiedzialność za swoje słowa. W związku z rozpowszechnianiem informacji o spółce, które są nieprawdziwe, jednoznaczne i nie zostawiające miejsca na interpretację – podjąłem decyzję o skierowaniu sprawy do sądu – powiedział Wojciech Jastrzęsbki.

Prezes spółki miejskiej chce się domagać odszkodowania w wysokości 40 tysięcy złotych, która ma odpowiadać równowartości diety radnego do końca obecnej kadencji, z przeznaczeniem na cele społeczne w Jeleniej Górze. Jako przykład nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez przewodniczącego Rady, prezes podał kwestię dotyczącą amortyzacji w planie taryfowym – więcej nie chciał zdradzać.

Na gorąco (we wtorek, 24.01) Leszek Wrotniewski zaznaczył, że od mediów dowiaduje się o pozwie, a dzisiaj (26.01) wydał oświadczenie, które prezentujemy w galerii do artykułu. O komentarz poprosiliśmy również prezydenta Jeleniej Góry.

- Myślę, że to się uspokoi. Rozumiem też irytację z tego powodu, bo jeżeli ktoś, kto jest przewodniczącym Rady przez cały czas tłucze „Wodnika” za swoje i nie swoje, a samemu się głosuje za planem inwestycyjnym, to można się zirytować. Myślę, że sąd cywilny nie jest najlepszym rozwiązaniem, będę próbował rozmawiać z panem prezesem, żeby na tę drogę nie wchodził, ale też go rozumiem – powiedział Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group