Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3102
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Prezes DIOZ o sprawie psa Barona z Jakuszyc

Czwartek, 26 kwietnia 2018, 8:49
Aktualizacja: 14:26
Autor: DIOZ/WAC
W artykule „Ciąg dalszy sprawy Barona z Jakuszyc” opublikowanym w dniu 6 kwietnia 2018 roku na portalu jelonka.com podano Czytelnikom nieprawdziwe i nieścisłe informacje wymagające sprostowania.

Nieprawdą jest, iż przyczyną odbioru psa Barona z terenu restauracji w Jakuszycach był brak zapewnienia zwierzęciu dostępu do pokarmu i stałego dostępu do wody. Podstawą odbioru psa było utrzymywanie go w stanie przewlekłej i nieleczonej choroby przewodów słuchowych, z których sączyła się ropa z krwią. Powyższe zmiany bezpośrednio zagrażały zdrowiu zwierzęcia, stąd Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął decyzję o odebraniu psa w trybie administracyjnym – do czego miał prawo. Fakt braku pokarmu i wody nie był powodem decydującym o odbiorze zwierzęcia, a miał wyłącznie charakter subsydiarny.

Nieprawdą jest, iż reprezentant Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński odmówił możliwości klinicznego zbadania czasowo odebranego psa o imieniu Baron przez lekarza weterynarii realizującego ustawowe obowiązki z zakresu ochrony zwierząt oraz że nie było możliwości skonfrontowania stanu zdrowia Barona ze stanem opisanym w zawiadomieniu.

Podmiot odbierający zwierzę w dniu 12 marca 2018 roku wydał zwierzę lekarzowi weterynarii, który działał na podstawie zlecenia Burmistrza Szklarskiej Poręby. Lekarz weterynarii powołany przez Urząd Miejski w Szklarskiej Porębie jednoznacznie stwierdził, że odbiór zwierzęcia był w pełni zasadny, gdyż pies znajdował się w stanie nie leczonej choroby, zaniedbania, w złej kondycji oraz w złych warunkach utrzymywania.

Od autora:
Informacje zawarte w tekście opierały się na oświadczeniu Burmistrza Szklarskiej Poręby w tej sprawie, zamieszczonym na stronie internetowej miasta.
Grzegorz Kędziora

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group